کود شوک

کود گیاه آپارتمانی | 06 نکته برای استفاده از کودهای گیاهان آپارتمانی!

کود گیاه آپارتمانی | 06 نکته برای استفاده از کودهای گیاهان آپارتمانی!

کود گیاه آپارتمانی | کود شوک | می دانید که گیاهان آپارتمانی شما به نور خورشید و آب نیاز دارند. اما در مورد کود گیاه آپارتمانی بهسازان کشت چطور؟ کود دادن به گیاهان آپارتمانی در طول فصل رشد. مواد مغذی ضروری مورد نیاز برای رشد را برای آنها فراهم می کند: نیتروژن (N). فسفر (P) و پتاسیم (K). کود شوک دادن به گیاهان آپارتمانی ممکن است دلهره آور به نظر برسد.

اما درست مانند یادگیری نحوه کاشت مجدد گیاهان. زمانی که اصول کوددهی بهسازان کشت را تسلط یافتید. متعجب خواهید شد که گیاهان شما بدون آن چگونه رشد می کردند. در زیر به این می پردازیم که کود چیست (نکته: کود غذای گیاهی نیست). انواع مختلف کود گیاه آپارتمانی برای انتخاب. و نحوه و زمان کود دادن به گیاهان آپارتمانی.

فهرست تصاویر

کودشوک 1 | در چه مواردی برای گیاهان استفاده می شود؟

کودشوک 2 | اعداد روی کود گیاه

کودشوک 3 | نکته های سریع برای کود دادن به گیاهان

تاریخ 1402.05.03
عنوان کود گیاه آپارتمانی
نویسنده sir vahid ebrahimi
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1573
زمان خوانش 15 دقیقه

کود گیاه آپارتمانی و در چه مواردی برای گیاهان استفاده می شود؟

اول اینکه کود شوک غذای گیاهان نیستند. کود بیشتر یک مولتی ویتامین است که باعث رشد سالم جدید می شود. همچنین می توان از آن برای جایگزینی مواد مغذی ضروری که مخلوط گلدان گیاه با رشد گیاهان از دست می دهد استفاده کرد. کود گیاه آپارتمانی بهسازان کشت می‌توانند حاوی مقدار کمی مواد مغذی باشند. اما مواد مغذی اصلی یا درشت مغذی‌ها عبارتند از نیتروژن (N). فسفر (P) و پتاسیم (K) که بعداً با جزئیات بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

کودشوک | در چه مواردی برای گیاهان استفاده می شود؟

کودشوک | در چه مواردی برای گیاهان استفاده می شود؟

کودشوک 1 | در چه مواردی برای گیاهان استفاده می شود؟

چه زمانی و در جه مواقعی باید به گیاهان آپارتمانی کود داد؟

درست مانند نور زیاد یا آب زیاد. کود بیش از حد می تواند به گیاهان شما آسیب برساند. توصیه می کنیم در طول فصل رشد (اوایل بهار تا اواخر تابستان) به گیاهان آپارتمانی کود گیاه آپارتمانی کمی انجام دهید. در این دوره. زمانی که گیاهان به طور فعال در حال رشد هستند. بیشترین بهره را از مواد مغذی تازه می برند. به طور کلی. بسته به کودی که استفاده می کنید. می توانید هر دو هفته (یک هفته در میان) یا ماهانه به گیاهان خود کود گیاه آپارتمانی بدهید. حتما برچسب ارائه شده را بخوانید. زیرا توصیه‌های مربوط به رقیق‌سازی و زمان‌بندی ممکن است بسته به برند متفاوت باشد.

گیاهانی که اخیراً در گلدان قرار گرفته اند یا دوباره گلدان شده اند از کود بهره مند نخواهند شد. مخلوط تازه گلدان آنها مملو از مواد مغذی است که هنوز استفاده نشده است! اگر در پاییز و زمستان دوباره گلکاری می کنید. می توانید تا فصل رشد بعدی از کود دهی صرف نظر کنید.

توجه: گیاهان در محیط های کم نور به دلیل فعالیت متابولیکی کندترشان به کود گیاه آپارتمانی organic-agri نیازی ندارند. آنها به اندازه نور زیاد مواد مغذی مصرف نمی کنند.

اعداد روی کود گیاه آپارتمانی برای استفاده گیاهان آپارتمانی به چه معناست؟

حدود 17 ماده مغذی ضروری گیاه وجود دارد. اما 3 مورد از آنها به طور برجسته در قسمت جلویی اکثر کود گیاه آپارتمانی به چشم می خورد. سه عددی که می بینید نسبت N-P-K هستند: N برای نیتروژن. P برای فسفر و K برای پتاسیم. آنها درشت مغذی های اصلی مورد نیاز گیاهان هستند. نسبت N-P-K روی برچسب کود ممکن است چیزی در حدود 10-5-8 باشد. کودهای با نسبت بالاتر نسبت به کودهای با نسبت کمتر غلظت بیشتری دارند. به خاطر داشته باشید که اگر یک کود عدد بالاتری داشته باشد. لزوماً به این معنی نیست که بهتر از کود با عدد کمتر است – فقط غلیظ تر است

اعداد روی کود گیاه

کودشوک | اعداد روی کود گیاه

کودشوک 2 | اعداد روی کود گیاه

قبل از استفاده به آب بیشتری برای رقیق شدن نیاز دارد. کود گیاه آپارتمانی شما ممکن است حاوی ریزمغذی ها نیز باشد که آن را به یک کود کامل تبدیل می کند. اینها عبارتند از آهن. منگنز. روی. مس. بور. مولیبدن. کلر و غیره. هر ریز مغذی در فرآیندهای آنزیمی. سلولی و رشدی گیاه نقش دارد. اما مانند درشت مغذی‌های NPK در مقادیر زیاد استفاده نمی‌شود.

ریزمغذی های موجود در کود گیاه آپارتمانی شما به احتمال زیاد در پشت ظرف مشخص می شوند. می توانید از هر کود کاملاً متعادل (مثلاً: 5-5-5) برای گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید یا یکی را با نسبتی انتخاب کنید که مطابق با آنچه می خواهید تبلیغ کنید. به عنوان مثال. کودهایی با درصد نیتروژن بالاتر برای افزایش عملکرد برگ بهترین هستند. در حالی که کودهایی با درصد فسفر بالاتر به افزایش باردهی و گلدهی کمک می کنند.

کود جامد یا کود مایع کدام مناسب تر برای گیاهان خانگی است؟

انتخاب نوع کود گیاه آپارتمانی organic-agri برای استفاده بیشتر یک اولویت است. هر کدام مزایا و معایبی دارند و همه آنها مواد مغذی ضروری مورد نیاز گیاهان را تامین می کنند. کودهای مایع و پودری رایج ترین کود برای گیاهان آپارتمانی هستند. بسته به غلظت آنها یعنی نسبت N-P-K چقدر است. ممکن است مقرون به صرفه ترین باشند.

کودهای جامد که به عنوان کودهای خشک یا دانه ای نیز شناخته می شوند. ممکن است برای گیاهان آپارتمانی کمتر رایج باشند. آنها به راحتی رقیق نمی شوند و از آنجایی که برخی از کودهای گرانول کودهای آهسته رهش هستند خطر کوددهی بیش از حد یا کوددهی کود گیاه آپارتمانی زمانی که گیاهان در خواب هستند یا به دلیل کمبود نور به کندی رشد می کنند. وجود دارد.

کود شیمیایی یا آلی کدام یک را باید کود گیاه آپارتمانی انتخاب کرد؟

انتخاب بین کود گیاه آپارتمانی آلی و کودهای شیمیایی (همچنین به عنوان کودهای مصنوعی شناخته می شود) نیز یک اولویت است. کودهای مصنوعی معمولاً غلیظ تر هستند و حاوی ترکیب تقریباً کاملی از عناصر ماکرو و ریز مغذی هستند. آنها می توانند مقرون به صرفه تر باشند. به خصوص اگر آنها را به شکل مایع خریداری کنید رقیق سازی تشکیل می شود. می توانید مقدار کمتری مصرف کنید و به همان میزان تغذیه کنید.

کود گیاه آپارتمانی ارگانیک از مواد کاملا طبیعی مانند ضایعات مواد غذایی بازیافتی ساخته می شوند. بنابراین غلظت کمتری دارند. اما وقتی صحبت از کود برای گیاهان آپارتمانی می شود. ملایم بودن یک مزیت است نه یک عیب. کود آلی نیز ممکن است کمی گرانتر از انواع دیگر باشد. اما یک جایگزین بی خطر و بدون مواد شیمیایی است. اگر فضایی مشترک با حیوانات خانگی دارید. استفاده از کود آلی ممکن است بهترین گزینه باشد. کود گیاه آپارتمانی آلی و شیمیایی کار مشابهی را به روش‌های مختلف انجام می‌دهند: نیترات. یون‌های پتاسیم و فسفات‌ها را به گیاهان می‌رسانند. این تعادل بین ترجیحات شخصی است — ترجیحات شما و گیاهان شما.

06 نکته سریع برای کود دادن به گیاهان آپارتمانی چه می تواند باشد؟

نکته 1: بهار بهترین زمان برای شروع کود دهی کود گیاه آپارتمانیاست زیرا در آن زمان است که آنها به طور فعال رشد می کنند. گیاهانی که سریع‌تر رشد می‌کنند باید بیشتر از گیاهان با رشد کند (مانند کاکتوس‌ها) یا گیاهان خفته (یعنی اکثر گیاهان در زمستان هستند) کوددهی شوند.

نکته 2: کود را رقیق کنید. کم کوددهی بهتر از کوددهی زیاد است. اگر ترکیب گلدان فاقد مواد مغذی است و یک سال یا بیشتر کود نداده اید. می توانید با اضافه کردن آب کمتر هنگام رقیق کردن کود. قدرت را افزایش دهید.

نکته 3: گیاهانی که میوه یا گل برای ما فراهم می کنند در طول زندگی خود به کود گیاه آپارتمانی بیشتری نیاز دارند. وقتی میوه یا گل را می چینیم. این مواد مغذی را از بین می بریم و باید آنها را بازسازی کنیم.

نکته 4: ارزش N-P-K خود را بدانید. این نسبت درشت مغذی هایی است که گیاهان شما به آن نیاز دارند تا کود شما حاوی آن باشد. به نظر می رسد 10-8-10. اگر این را روی بسته بندی نمی بینید. به دنبال کود دیگری باشید.

نکته 5: ریز مغذی ها به اندازه درشت مغذی ها مهم هستند. اما گیاهان به مقدار کمتری به آنها نیاز دارند. بیشتر کود گیاه آپارتمانی organic-agri حاوی ریزمغذی‌ها هستند. اما در جلوی ظرف کود به وضوح دیده نمی‌شوند.

نکته های سریع برای کود دادن به گیاهان

کودشوک | نکته های سریع برای کود دادن به گیاهان

کودشوک 3 | نکته های سریع برای کود دادن به گیاهان

سوالات متداول در خصوص و با مضمون کوددهی برای گیاهان آپارتمانی

01 چه مقدار کود برای گیاهان آپارتمانی نیاز دارید؟

ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. اما کود را فقط به گیاهان گلدانی خود نریزید. هیلمن توصیه می کند که کود را به نسبت ¼ تا ½ قاشق چای خوری کود در هر گالن آب رقیق کنید. او می‌گوید: «من به مردم می‌گویم که آن را کمی بیشتر از مقداری که بسته می‌گوید در قسمت امن باشد. رقیق کنند.

02 چگونه و چه زمانی به گیاهان داخلی کوددهی کنیم؟

بسیاری از کودهای گیاهان آپارتمانی می گویند که با هر آبیاری می توان تغذیه کرد. اما من احساس می کنم یک بار در ماه به مدت 7 ماه کافی است. اگر گیاهان شما در نور کم قرار دارند. به این سرعت رشد نمی کنند. در این صورت. کود دهی 2 یا 3 بار در سال زیاد خواهد بود. این ساکولنت های شکوفا زیبا هستند.

03 هر چند وقت یک بار نیاز به کود دادن به گیاهان دارید؟

باغبانان سبزیجات می توانند هر ماه یک بار با کود زود رهش یا تقریباً یک بار در فصل با کود کند رهش به بستر باغچه خود کود دهند. برخی از

باغبانان ترجیح می دهند گل ها و گیاهان خود را با یک غذای گیاهی محلول در مایع تغذیه کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.