هیومیک اسید

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی +۵ علت استفاده از آن

گلدان‌های آپارتمانی-هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی یکی از موادی است که با گسترش آپارتمان نشینی مورد توجه قرارگرفت. در واقع با افزایش رو به صعود زندگی آپارتمانی، توجه به گیاهان آپارتمانی افرایش پیدا کرد. همچنین این گیاهان کمابیش در دیزاین‌های مختلف دیده شدند. از چالش‌هایی که گیاهان آپارتمانی با آن روبه‌رو هستند عدم دسترسی کامل به نور، مواد مغذی، آب و هوا می‌باشد. بنابر‌این تلاش برای بهبود کیفیت موارد بالا می‌تواند گیاه را زیبا، سالم و سرزنده و در نهایت محیط آپارتمانی را روح ‌بخش نماید. بنابراین اگر دغدغه سلامت گیاه خود را دارید می‌توانید از محصولات هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر تا ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فهرست تصاویر

گیاه ۱ عکس گیاهان آپارتمانی

گیاه ۲ کاشت گیاه

گیاه ۳ کود هیومیک

چگونه محیط رشد گیاه آپارتمانی را بهبود ببخشیم و گیاه سالم‌تری داشته باشیم؟

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی یکی از موارد مهمی است که برای کیفیت رشد گیاه مورد توجه است. خاک مواد مغذی را در اختیار گیاه قرار می‌دهد. اما گیاهان آپارتمانی به دلیل رشد در گلدان‌های کوچک پس از مدتی میزان مواد مفید خاکشان کاهش می‌یابد. از جمله راهکار‌های حل این چالش استفاده از کود‌های مناسب برای گیاه است. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی organic-agri یکی از بهترین این موارد است. هیومیک اسید از تجزیه مواد آلی هستند که به صورت طبیعی در خاک وجود دارند. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی، موادی را که در خاک وجود دارد را در دسترس گیاهان آپارتمانی قرار می‌دهد. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی به صورت غیرمستقیم مواد مغذی را در اختیار گیاه قرار می‌هد.

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی ما چه خواصی دارد؟

همان طورکه می‌دانیم هر گیاه برای رشد مناسب به اکسیژن،هیدروژن وکربن نیاز دارد. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی بهسازان کشت همه این مواد را در ساختار خود داراست. دسترسی به هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی سلامت آن را افزایش می‌دهد. هیومیک اسید با جذب آهن به سلامت و زیبایی گیاه کمک خواهد کرد. هیومیک اسید با تنظیم PH باعث افزایش جذب مواد مغذی در گیاه می‌گردد. در نتیجه تنظیم PH ، میزان نمک در خاک کاهش می‌یابد. در نهایت میزان اثر مخرب کود‌ها و علف‌کش‌ها را کاهش ‌دهد. همچنین هیومیک اسید با جذب مواد مضر باعث سلامت گیاه می‌گردد. بنابراین هیومیک اسید به عنوان یک اصلاح کننده برای خاک آلوده استفاده می‌شود.

گیاه; ۱ عکس گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی-هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی-هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی -بهسازان کشت

هیومیک اسید organic-agri می‌تواند آب را برای مدت طولانی حفظ کند. همچنین هیومیک اسید باکتری‌های مفید را افزایش و باعث بهبود سلامت گیاه می‌گردد. هیومیک اسید‌ها برای گیاهان آپارتمانی باعث تهویه هوا از خاک می‍گردند. در واقع این مواد با ایجاد حفره‌های هوا در خاک هوادهی انجام می‌دهند. یکی از مهم‌ترین خواص هیومیک اسید‌ها برای گیاهان آپارتمانی رشد ریشه‌هاست. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی باعث تحریک هورمون‌های گیاهی می‌گردند. هورمون‌ها رشد ریشه‌ها را افزایش می‌دهد. رشد ریشه‌ها باعث نفوذ ریشه تا عمق خاک می‌گردد. این موضوع باعث می‌شود این ماده اقتصاد ترگردد و به صرفه جویی کمک‌کند.

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی به چه صورتی استفاده می‌گردد؟

استفاده از هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی به دو صورت محلول پاششی و پوشش بذر می‌باشد. در واقع اسید هیومیک به سه صورت مایع، پودری و گرانول وجود دارد. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی به صورت مایع و پودری، در آب حل و به صورت آبیاری استفاده میگردد. هیومیک اسید گرانولی را می‌توان با چالکود کردن یا قرار دادن در خاک گلدان استفاده نمود. نکته مهمی که در مورد هیومیک اسید وجود دارد این است که توسط گیاه جذب و در نهایت دفع نمی‌گردد.

این موضوع باعث می‌شود هیومیک اسید برای مدت طولانی‌تری در خاک باقی بماند و در نهایت اقتصادی‌تر باشد. زمان استفاده از هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی بهسازان کشت مدتی پس از تعویض خاک گیاه است. بدین صورت که در ابتدای تعویض خاک، مواد مغذی در مقدار کافی در دسترس گیاه قرار می‌گیرد. مدتی پس از تعویض خاک این مواد در خاک کاهش پیدا می‌کند. زمان استفاده از هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی درست در همین لحظه فرا می‌رسد. در این زمان می‌توان با استفاده از هیومیک اسید دسترسی گیاه به مواد مغذی را افزایش داد.

گیاه ۲ کاشت گیاه

هیومیک اسید-هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی
هیومیک اسید-هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی-بهسازان کشت

بهتر است دو الی سه ماه پس از استفاده از هیومیک اسید مجددا آن را در خاک شارژ نماییم. کود‌دهی به گیاه باید حدود ۲۱ الی ۳۰ روز پس از استفاده از هیومیک اسید اتفاق بیوفتد. به صورت کلی در ابتدای فصل بهار و پاییز می‌توان از هیومیک اسید استفاده نمود. بهترین زمان برای استفاده از هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی می‌تواند صبح یا عصر باشد. در این ساعات از روز تابش نور خورشید در کمترین مقدار خود قرار دارد.

کلام آخر: همه چیز درمورد هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

گیاه۳ کود هیومیک

کود گیاهان آپارتمانی- هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی
کود گیاهان آپارتمانی- هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی-بهسازان کشت

هیومیک اسید یکی از مواد مهم در تقویت و رشد گیاهان آپارتمانی است. این ماده با در دسترس قرار دادن مواد مغذی و جذب مواد مضر به رشدگیاه آپارتمانی کمک می‌کند. هیومیک اسید organic-agri توسط گیاه آپارتمانی جذب نمی‌شود و به همین دلیل برای مدت طولانی می‌تواند در گلدان باقی بماند. هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی از این نظر بسیار اقتصادی خواهد بود. بهسازان کشت به عنوان تولید کننده کود می‌تواند هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی شما را تامین نماید.

موضوع مقالهخواص و نحوه مصرف هیومیک اسید برای گیاه آپارتمانی
نام نویسندهزهرا کارگر
تاریخ۱۴۰۲/۸/۳۰
علت استفاده از هیومیک اسید در گیاهان آپارتمانی چیست؟دسترسی بهتر گیاه به مواد مغذی و آب و رشد وسلامت گیاه

سوالاتی که در مورد هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی پرسیده می‌شود:

ـ آیا هیومیک اسید مواد مغذی مورد نیاز گیاه آپارتمانی را تامیین می‌کند؟

خیر در واقع هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی مواد مغذی مورد نیاز را تامین نمی‌کند. در واقع هیومیک اسید دسترسی گیاه را به مواد مغذی را افزایش می‌دهد. از این طریق به رشد و سلامت گیاه آپارتمانی شما کمک می‌کند.

ـ چگونه از هیومیک اسید در گیاه آپارتمانی استفاده می‌شود؟

  • اولین روش حل هیومیک اسید مایع و پودری در آب و استفاده از محلول به صورت آبیاری است.
  • دومین روش استفاده از گرانول هیومیک اسید و چالکود کردن آن در خاک گلدان گیاه آپارتمانی می‌باشد.

ـ آیا هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی صرفه اقتصادی دارد؟

بله. هیومیک اسید توسط گیاه آپارتمانی جذب نمی‌گردد و از خاک دفع نمی‌شود و تا مدت طولانی می‌تواند در خاک بماند. در نتیجه در هزینه‌ها به خوبی می‌توان صرفه جویی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.