کود شوک

کود شوک 10x شش 06 مورد برای تاثیر استفاده از کودشوک بر مرکبات!

کود شوک 10x | شش 06 مورد برای تاثیر استفاده از کودشوک بر مرکبات!

کود شوک 10x | کود شوک | پرورش مرکبات در بهسازان کشت راهی عالی برای اطمینان از داشتن میوه تازه است. لیمو. لیموترش و پرتقال در بسیاری از دستور العمل ها. از پخت و پز گرفته تا پخت و پز و حتی کوکتل استفاده می شود. اما پرورش درختان مرکبات چیزی بیش از قرار دادن آنها در زمین است. درک کامل شرایط که گیاه بجز کود شوک به چه شرایطی نیاز دارد و زمان کاشت آن. مراحل مهمی برای بهسازان کشت در رشد درختان مرکبات سالم و بارده است.

فهرست تصاویر

کودشوک 1 | استفاده از کودشوک در گیاهان

کودشوک 2 | کودشوک استفادهدر فضای باز

کودشوک 3 | شرایط مراقبت از مرکبات

تاریخ1402.05.01
عنوانکود شوک 10x
نویسندهsir vahid ebrahimi
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات1660
زمان خوانش16 دقیقه

بهترین زمان برای کاشت مرکبات توسط کود شوک 10x چه زمانی است؟

اکثر باغبانان استاد کاشت مرکبات را همراه با کود شوک در پاییز برای بهترین نتیجه توصیه می کنند. کاشت درختان در این زمان به درخت اجازه می دهد تا یک سیستم ریشه عمیق با کود شوک 10x در زمستان ایجاد کند. فقط باید مطمئن شوید که زمین از یخ خالی است و دما در محدوده انجماد نیست. نکته مهم در مورد برخی از انواع مرکبات. فراوانی آنها است. حتی در آب و هوای کمتر از ایده آل. یک مثال خوب درخت لیمو مایر است.

که می تواند دمای کمتر از 20 درجه فارنهایت را تحمل کند. اگر در منطقه گرم تری زندگی می کنید. پرورش مرکبات می تواند ظاهری استوایی به باغ شما ببخشد. اما حتی در مناطق خنک‌تر. می‌توانید به سادگی آنها را در گلدان با استفاده از کود شوک 10x بهسازان کشت پرورش دهید و زمانی که هوا سرد شد آنها را به داخل خانه منتقل کنید. این گیاه همچنین در این دوره خنک‌تر به آبیاری کمتر نیاز دارد زیرا به خواب می‌رود.

کودشوک | استفاده از کودشوک در گیاهان
کودشوک | استفاده از کودشوک در گیاهان

کودشوک 1 | استفاده از کودشوک در گیاهان

چگونه یک گلدان یا ظرف در فضای باز انتخاب کنم؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید درخت مرکبات خود را در بیرون بکارید یا در یک ظرف قابل جابجایی مانند کاشت. باید در مورد منطقه رشد خود تحقیق کنید. بیشتر انواع مرکبات نمی توانند دمای زیر 28 درجه فارنهایت را تحمل کنند. بنابراین دمای متوسط ​​منطقه رشد و اندازه کود شوک 10x یکی از مواردی است که باید در نظر گرفت. هنگام در نظر گرفتن مناطق.

هر کسی در شمال منطقه باید درختان مرکبات را در گلدان با کود شوک 10x بکارد تا از آسیب دائمی سرمازدگی جلوگیری کند. افرادی که در منطقه  زندگی می کنند به طور کلی می توانند با خیال راحت مرکبات را در زمین پرورش دهند اگر گیاهان مرکبات برای محافظت در ضلع جنوبی یا جنوب شرقی ساختمان قرار داشته باشند.

هر کسی که در منطقه 9 یا بالاتر زندگی می کند. می تواند درخت مرکبات را در زمین بدون هیچ گونه نگرانی یا محافظت اضافی پرورش دهد. همه درختان با کوددهی منظم بهتر رشد می کنند و مرکبات نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مانند همه گیاهان. درختان مرکبات برای رشد به مواد مغذی و کود شوک 10x organic-agri نیاز دارند

و اگر می خواهید برداشت خوبی داشته باشید. باید آنها را به طور مرتب با کود شوک 10x کود دهید. درختان مرکبات می توانند گیاهان سختی باشند. اما تفاوت بین یک درخت مرکباتی که به طور منظم بارور می شود و درختی که نمی تواند به راحتی قابل مشاهده باشد.

از چه نوع کود شوک 10x  درخت مرکبات استفاده کنم؟

خبر خوب این است که همه درختان مرکبات نیاز به کود شوک 10x دارند – لازم نیست نوع خاصی مانند کود درخت پرتقال یا کود درخت ساتسوما را جستجو کنید. یک کود همه منظوره درخت مرکبات. چه در فضای باز یا در گلدان کشت شود. سرشار از نیتروژن است و حاوی سطوح بالایی از ریزمغذی ها از جمله بور. مس. آهن. منگنز. منیزیم و روی است.

مرکبات در خاک های کمی اسیدی بهتر رشد می کنند و کودهای اسیدی مانند کودهای مخصوص کاکتوس ها و ساکولنت ها نیز ممکن است مفید باشند. بهترین کودهای درخت مرکبات. فرموله شده فقط برای درختان مرکبات. کود شوک 10x  از کیت خاک و مراقبت.

کودشوک | کودشوک در فضای باز
کودشوک | کودشوک در فضای باز

کودشوک 2 | کودشوک استفاده در فضای باز

چه زمانی باید به درخت مرکبات کود داد؟

وقتی صحبت از مرکبات به میان می آید. مردم اغلب دو سوال مشابه را می پرسند: چه زمانی به درخت کود شوک 10x  دهیم و چند وقت یکبار؟ زمان مهم است. در دوره هایی که درختان مرکبات غیرفعال هستند (یعنی پاییز و زمستان). بهتر است کاری انجام ندهید که رشد یا فعالیت درخت مرکبات را تشویق کند. از جمله کوددهی و هرس. درختان جوان را می توان هر 2-3 ماه یکبار در حالی که خواب هستند کود داد. اما درختان مرکبات بالغ فقط باید در بهار و تابستان. تقریباً هر 1-2 ماه یکبار با کود شوک 10x کوددهی شوند چیزهای بسیار خوب در مورد کوددهی نیز صدق می کند

 به خاطر داشته باشید که اگر درخت مرکبات خود را اغلب کود شوک 10x دهید. ممکن است میوه های کمتر یا میوه های با کیفیت پایین تری داشته باشید. برای اینکه بدانید هر چند وقت یک بار باید به درخت مرکبات کود بدهید. ظاهر آن را دنبال کنید – درختی سالم با برگ‌های سبز تیره و میوه‌ای که به راحتی نمی‌ریزد. نیازی به کود دادن به درختی با برگ‌های کم‌تر. رنگ‌های روشن‌تر و میوه‌ای که قبل از رسیدن می‌ریزد. ندارد. صرف نظر از ظاهر. زمانی که درخت «گرسنه‌ترین» است. یعنی زمانی که در حال شکوفه دادن است. با کود شوک 10x کوددهی کنید.

چگونه درخت مرکبات را با کود شوک 10x  بارور کنیم؟

کوددهی با کود شوک 10x   فرآیند پر کردن درخت در حال رشد با مواد مغذی جذب شده در خاک است. به طور خلاصه. وقتی درخت مرکبات را کود organic-agri می دهید. به آن غذا می دهید. فرآیند کود دهی درختان مرکبات برای همه گونه ها یکسان است. کود مرکبات را همیشه طبق دستور روی بسته کود بمالید.

 یعنی کود شوک 10x  را روی شاخ و برگ درخت مرکبات پاشیده و یا کود را در اطراف ریشه و تا سایبان پخش کنید. کود را در نزدیکی تنه درختان قرار ندهید. اگر کود مخصوص مرکبات را پیدا نکردید. از کود کاملا اسیدی مانند غذای آزالیا استفاده کنید. از کودهایی که برای چمن‌ها یا علف‌های چمن تهیه می‌شوند خودداری کنید. زیرا کود شوک 10x حاوی درصد بیشتری از نیتروژن هستند و می‌توانند درختان سبز زیبایی با گل‌ها و میوه‌های بسیار کمتر تولید کنند.

مراقبت در هوای سرد برای نگهداری و از بین نرفتن مرکبات

مهم نیست که درختان مرکبات شما در کجا توسط کود شوک 10x رشد می کنند. اگر در یک منطقه خنک زندگی می کنید که امکان انجماد وجود دارد. باید اقدامات احتیاطی را در مورد گیاهان خود انجام دهید. هر زمان که احتمال یخ زدن وجود دارد. مرکبات گلدانی را به داخل خانه منتقل کنید تا از آب و هوای نامناسب محافظت کنید. هنگامی که مرکبات را در فضای باز  با کود شوک 10xپرورش می دهید و انتظار دارید یخ بزنند. باید اقدامات بیشتری برای محافظت از گیاهان خود انجام دهید.

 می توانید درخت را با یک ملحفه یا پتو بپوشانید تا تعمیر آسان شود. با این حال. آن را تنها زمانی که درجه حرارت زیر 36 درجه فارنهایت است. باید روی گیاهان بگذارید. اگر چندین شب سرد را پشت سر هم پیش‌بینی می‌کنید. در نظر بگیرید که یک گلخانه مینیاتوری از لوله PVC بسازید. درخت را محصور کنید و آن را با پتو یا پلاستیک بپوشانید. فقط مطمئن شوید که مالچ به برگها برخورد نمی کند. صرف نظر از روش. پس از کشت با کود شوک 10x دمای پایین تر اغلب باعث می شود درخت برگ های خود را از دست بدهد. اما این معمولاً مشکلی نیست.

نتیجه | وضعیت و شرایط مراقبت از مرکبات توسط کود شوک 10x

با هر یک از این گیاهان. چه در گلدان و چه در زمین. بهتر است یک نقطه آفتابی و اندازه مناسب کود شوک 10x برای زندگی آنها انتخاب کنید. از آنجایی که آنها به طور طبیعی گیاهان گرمسیری هستند. برای رشد و میوه دادن به آفتاب کامل نیاز دارند. بنابراین حتی به مناطق نیمه سایه فکر نکنید. این گیاهان در طول روز به آفتاب کامل نیاز دارند. قبل از کاشت درختان مرکبات. خاک باید آماده شود. شما به خاک سست تری نیاز دارید تا نهال ها بتوانند به سرعت سیستم ریشه ای عمیق و قوی ایجاد کنند.

این منطقه خاک اختصاصی. چه در زمین و چه در گلدان. باید حداقل 1.5 تا 2 برابر اندازه گلدانی باشد که درخت در آن قرار دارد.

این سوراخ همچنین به ریشه ها اجازه می دهد تا باز شوند و به درخت اجازه می دهد قوی تر شود. همچنین. برای کمک به رشد گیاهان. مقدار متوسطی از کود شوک 10x را به خاک اضافه کنید. حدود یک سطل برای هر درخت. این ماده می تواند کود حیوانی پوسیده. کمپوست باغی یا حتی خاک سطحی گلخانه محلی شما باشد.

 آن را با خاکی که در حال کاشت هستید مخلوط کنید تا رشد درخت را بیشتر تشویق کنید. این خاک نیز باید به خوبی زهکشی کند. هر خاک خیس برای ریشه درخت خوب نیست و می تواند قبل از اینکه درخت فرصتی پیدا کند باعث پوسیدگی شود. در حالی که گیاهان مرکبات به رطوبت و کود شوک 10x organic-agri نیاز دارند. آنها غرق شدن را دوست ندارند.

کودشوک | شرایط مراقبت از مرکبات
کودشوک | شرایط مراقبت از مرکبات

کودشوک 3 | شرایط مراقبت از مرکبات

سوالات متداول در خصوص و با مضمون شوک گیاه

01 چگونه از کود شوک 10x گیاهی جلوگیری می کنید؟

گیاهان را به خوبی آبیاری کنید. از آنها در برابر بادهای شدید محافظت کنید. در یک روز ابری یا در صورت امکان در شب بکارید تا گیاهان بتوانند از آفتاب شدید خارج شوند. مقدار کمی محلول غذایی و کود شوک 10x به ریشه ها بدهید. به خصوص محلول هایی که دارای فسفر بالایی هستند.

02 کود شوک 10x در فرآیند پیوند چقدر طول می کشد؟

آخرین مرحله در یک فرآیند پیوند موفق. صبر است! برخی از درختان دو یا چند سال طول می کشد تا از شر تمام علائم استرس خلاص شوند. گاهی اوقات. حتی ممکن است 5 سال طول بکشد تا درختان به طور کامل بهبود یابند. در بیشتر موارد. یک سال یا بیشتر طول می کشد تا درختان شوک پیوند را از بین ببرند

03 هر چند وقت یکبار باید از سنبله کود شوک 10x استفاده کرد؟

سنبله ها را یک بار در بهار و یک بار در پاییز زمانی که زمین نرم و مرطوب است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.