بذر

بذر و ۶# روش برای دانه که توسط مواد بیولوژیکی تقویت شده است

بذر - قیمت بذر

بذر و تیمارهای دانه مواد شیمیایی یا محصولات بیولوژیکی هستند. که برای محافظت از دانه در برابر بیماری ها و آفات اولیه فصل به کار می روند. کشف و معرفی قارچ کش ها و حشره کش های سیستمیک، انقلابی در استفاده از تیمارهای دانه ایجاد کرد. زیرا آنها نه تنها از دانه‌های جوانه زده، بلکه از نهال های جوان نیز محافظت می کنند. اینها عبارتند از قارچ کش پیشگام از که در سال ۱۹۷۹ معرفی شد. و حشره کش نئونیکوتینوئید که در سال ۱۹۹۴ معرفی شد.

کل بازار تیمار قیمت بذر در سال ۲۰۱۸، ۴.۷ میلیارد دلار آمریکا ارزش داشت. و بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ دارای CAGR 4.9 درصد بود. بازار تیمار دانه از مواد شیمیایی و بیولوژیکی تشکیل شده است. بخش شیمیایی بر بازار تسلط دارد که ۹۳٪ از کل بازار تیمار دانه را نمایندگی می کند. با این حال، بخش بیولوژیکی با CAGR 8.4٪ بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ سریع ترین رشد را دارد.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

پیشرفت های تکنولوژیکی مربوط به فرآیند های گیاه !

بررسی دانه بازار ها در سال ۲۰۲۳ !

گزارش ویژه جدید از بازار های گل و گیاهان

تجزیه و تحلیل بازار های محصولات تراریخته و دانه

حقایق کلیدی در مورد بازار دانه و محصولات تراریخته

موضوعات کلیدی موثر بر بازار های قیمت بذر گیاهان !

مقایسه فناوری های تراریخته سنتی با محصولات توسعه یافته

نتیجه گیری در رابطه با مطالعه این مقاله:

گالری تصاویر:

دانه ۱کاشت دانه

دانه ۲دانه تراریخته

دانه ۳پرورش دانه

پیشرفت های تکنولوژیکی مربوط به فرآیند های گیاه !

پیشرفت‎های تکنولوژیکی و افزایش درک فرآیندهای فیزیولوژیکی گیاه. نقش مهمی در بهبود کارایی و قابلیت اطمینان عوامل بیولوژیکی ایفا کرده است. نوآوری در مواد شیمیایی و بیولوژیکی باعث تسریع رشد در بازار تصفیه دانه می شود که تخمین زده می شود. تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۷ میلیارد دلار برسد.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۷۳۰ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

با این حال، محیط نظارتی به ویژه در اروپا که می‌تواند بازار را محدود کند. چالش برانگیز است و خواستارتر می‌شود. علاوه بر این، تعدادی از ترکیبات فعال تیمار دانه بدون ثبت اختراع هستند. و تولیدکنندگان ژنریک به بازیگران اصلی این بازار تبدیل شده اند. استفاده از محصولات بر روی دانه به جای اسپری کردن. آنها روی کل محصول دارای مزایای اقتصادی و زیست محیطی متعددی است. بسیاری از عوامل کنترل بیولوژیکی (BCAs) و محرک های زیستی دانه ۱ برای تحویل به این روش مناسب هستند.

بررسی بذر بازار ها در سال ۲۰۲۳ !

بازار دانه درمانی تحت سلطه ارگانیک اگری است که سابقه طولانی در تولید محصولات دانه درمانی دارند. در سال ۲۰۱۹، بایر و سینجنتا با مجموع سهم بازار ۴۶ درصد به تسلط خود در بازار ادامه دادند. و BASF با سهم بازار ۱۵ درصد جایگاه سوم مشخصی را در اختیار داشت. دیگر بازیگران اصلی در بازار دانه درمانی عبارتند از Corteva، FMC، Nufarm، Sumitomo و UPL.

گزارش ویژه جدید از بازار های گل و گیاهان

این یک به‌روزرسانی کامل از یک مطالعه تصفیه دانه است که قبلاً در سال ۲۰۱۷ نوشته شده بود. این یک ارزیابی کمی و کیفی از بازار جهانی تیمار بذر. چشم‌انداز رقیب، محصولات و پیشرفت‌های صنعت است و بر تیمار دانه برای محصولات کلیدی مزرعه تمرکز دارد.

دانه ۱کاشت دانه

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – ارگانیک اگری

تجزیه و تحلیل بازار های محصولات تراریخته و دانه

بخش دانه یکی از نهاده‌های کشاورزی حیاتی مورد نیاز کشاورزان برای تولید محصولات غذایی، خوراک دام و استفاده غیرغذایی است. با توجه به اینکه انتظار می رود جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۹.۸ میلیارد نفر برسد. آب و هوا در حال تغییر و محدودیت در زمین های موجود برای کشت است. نیاز به فناوری دانه مقرون به صرفه به طور فزاینده ای در استراتژی های تولید کشاورزی پایدار ضروری است.

کل بازار دانه شامل بخش قیمت بذر ارگانیک اگری معمولی و بخش دانه اصلاح شده ژنتیکی (GM) است. اولی یک بازار جهانی است. دومی به طور محکم در آمریکای شمالی و جنوبی و برخی از بخش‌های آسیا مستقر است. اما عمدتاً در اروپا وجود ندارد، جایی که موانع مصرف‌کننده و نظارتی مانع از جذب آن شده است.

پیشرفت‌های آتی در بازار دانه ۲، که توسط ویژگی‌های تراریخته، فناوری‌های اصلاح نژاد جدید یا فناوری‌های جدید غیرتراریخته انجام می‌شود. در ارائه بهبودهای لازم در عملکرد، ارزش غذایی، تحمل به خشکی و تنش بسیار مهم است.

حقایق کلیدی در مورد بازار دانه و محصولات تراریخته

در سال ۲۰۲۱، بازار بذر ‌های تجاری ۷.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ رشد کرد. و به ارزش تخمینی ۴۷۲۴۲ میلیون دلار رسید. از این مجموع فروش دانه های تراریخته با ۱۱.۶ درصد افزایش به حدود ۲۱.۸ میلیارد دلار رسید.

دانه‌های تراریخته علیرغم داشتن ۱۹ درصد از سطح محصول. ۴۶ درصد از فروش دانه تجاری در بازار دانه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دادند.

تحمل علف کش رایج ترین صفت در بین محصولات تراریخته است. که به صورت یک صفت HT، چندگانه یا انباشته وجود دارد. صفات HT به ویژه در ذرت، پنبه و سویا بسیار موفق بوده است.

۱۰۰٪ از صفات GM در خط لوله صنعت قیمت بذر برای دهه آینده شامل صفات ورودی برای پایداری است. با این حال، شرکت‌ها بر روی ویژگی‌های امنیت غذایی، انرژی زیستی. و نیازهای مصرف‌کننده و پردازشگر، عمدتاً از طریق ویرایش ژن، تمرکز مجدد می‌کنند.

دانه ۲دانه تراریخته

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – ارگانیک اگری

سطح زیر کشت دانه‌های تراریخته بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۲ راکد بوده است. و رشد در بازار ناشی از نوآوری و متعاقباً افزایش قیمت دانه بوده است. در سال آینده، به دلیل پذیرش فناوری تراریخته در محصولات و کشورهای جدید به دلیل موارد زیر، انتظار افزایش سطح زیر کشت محصولات تراریخته را داریم:

 1. تایید کشت تجاری organic-agri در ایران
 2. بذر برنج طلایی در ایران.
 3. کشت تراریخته و تایید واردات در ایران.
 4. ایران و غنا، پذیرش رویداد لوبیا چشم بلبلی برای غذا، خوراک و کشت
 5. قصد ایران برای افزایش تولید سویا از طریق دانه های تراریخته.
 6. تجاری سازی تراریخته محصولات سوخت زیستی در ایران. افزایش سطح GM در سال‌های آینده یکی از مهم ترین محرک‌های رشد بازار دانه در سال‌های آینده خواهد بود.

تجزیه و تحلیل شرکت ما نشان می‌دهد که در میان برترین شرکت‌های دانه، بایر فعال‌ترین شرکت‌ها در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. که چنین کسب‌وکاری در طول سال سرمایه‌گذاری روی قیمت بذر کشاورزی دیجیتال. راه‌اندازی محصولات جدید، تحقیق و توسعه و ویرایش ژن متمرکز کرده است.

در سال ۲۰۲۱، آمریکای شمالی با ۳۷ درصد از سهم بازار جهانی بزرگترین بازار دانه ۳ تجاری بود. پس از آن آسیا و اقیانوسیه با ۲۶ درصد، اروپا (۱۹ درصد). آمریکای جنوبی (۱۴ درصد) و خاورمیانه و آفریقا (۴ درصد) قرار گرفتند. . در سال ۲۰۲۱، بازار جهانی دانه در هر منطقه رشد کرد و آمریکای شمالی سریع‌ترین بازار را داشت.

موضوعات کلیدی موثر بر بازار های قیمت بذر گیاهان !

دانه به تنهایی ۷۴ درصد افزایش عملکرد محصول را به خود اختصاص می دهد. که آن را به نقطه تمرکز برای دستیابی به اهداف پایداری تبدیل می کند. تغییرات آب و هوایی، فشار آفات و سیاست‌هایی مانند کربن‌زدایی. منجر به افزایش تقاضا برای نوآوری و پذیرش فناوری‌های دانه برای توسعه انواع دانه با عملکرد بالا. انعطاف‌پذیری آب و هوای بهتر و نیازهای کم آب می‌شود. از سوی دیگر، استراتژی مزرعه به چنگال اتحادیه ایران، ترویج کشاورزی ارگانیک و کاهش استفاده از مواد شیمیایی. تقاضا برای دانه‌های ارگانیک با ارزش بالا را افزایش می‌دهد.

پذیرش فناوری قیمت بذر تراریخته در محصولات جدید، به عنوان مثال. گندم HT در آرژانتین و برنج طلایی در فیلیپین. احتمالاً تجاری سازی محصولات تراریخته خوراک سوخت زیستی در چین. به طور قابل توجهی رشد بازار دانه را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این نوآوری‌ها و فناوری‌های بذر هیبریدی توسعه‌یافته پیرامون علوم داده. کشاورزی دیجیتال، و ویرایش ژن به‌طور قابل‌توجهی بر صنعت دانه در سال‌های آینده تأثیر خواهند گذاشت.

دانه ۳پرورش دانه

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – ارگانیک اگری

در میان تکنیک‌های پرورش organic-agri پتانسیل علمی و تجاری عظیم خود را در کمتر از پنج سال نشان داده است. سیستم ویرایش ژن به طور گسترده توسط بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد صفات جدید در محصولات استفاده می‌شود. علاوه بر این، بیش از ۴۰ محصول بذر از بخش خصوصی در محصولات مختلف. عمدتاً شامل ذرت، سویا، برنج، در مراحل پایانی تحقیق و توسعه هستند و انتظار می‌رود به زودی وارد بازار شوند.

مقایسه فناوری های تراریخته سنتی با محصولات توسعه یافته

در مقایسه با فناوری‌های تراریخته سنتی، محصولات توسعه‌یافته با فناوری‌های جدید بسیار متنوع‌تر از محصولات ردیفی متمرکز بر کشاورز هستند. و شامل محصولات متمرکز بر غذاساز و مصرف‌کننده می‌شوند. صفات دستکاری شده توسط تکنیک های ویرایش ژن نیز بر مزایای سلامتی یا پایداری کشاورزی متمرکز هستند.

بسیاری از کشورهایی که سهم قابل توجهی از بازار دانه دارند. از جمله ایالات متحده آمریکا، آرژانتین، برزیل، از نظارت بر فناوری قیمت بذر ویرایش ژن به عنوان GMO دور شده‌اند. در ژاپن، کانادا و استرالیا، آن را به آرامی تنظیم می شود. با این حال، هماهنگی بین المللی در مورد مقررات وجود ندارد. رویکردها در یک کشور ممکن است بسته به استفاده (انتشار محیطی یا استفاده از غذا) متفاوت باشد. اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که قوانین GMO برای گیاهان تولید شده توسط ارگانیک اگری مناسب نیست. پیشنهاد کمیسیون اتحادیه اروپا برای مقررات جدید تا اواسط سال ۲۰۲۳ پیش بینی می شود. که می تواند سناریوی کامل بازار بذر در منطقه را تغییر دهد.

نتیجه گیری در رابطه با مطالعه این مقاله:

وقتی قیمت ها بالاست خریدن یک محصول هرگز خوشایند نیست. اما در بازار فعلی این احتمالا بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. اگر           میتونی همین الان بخر ما پیش بینی نمی‌کنیم که قیمت‌های بازار طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده کاهش یابد.

صبر کردن به این معناست که در بهار پول بیشت۵۸۷ری بپردازید، یا ریسک نرسیدن دانه مورد نظرتان را داشته باشید. چه دانه را از organic-agri بخرید یا از فروشنده قابل اعتماد، صریح با آنها صحبت کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. ما به شما پیشنهاد می کنیم از توصیه مشاور های ما پیروی کنید.

سوالات متداول:

 1. سطح زیر کشت دانه تراریخته در چه سال هایی راکد بوده است؟
 • سطح زیر کشت دانه‌های تراریخته بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۲ راکد بوده است.
 1. در سال ۲۰۲۱ چند درصد محصول به فروش دانه به خود اختصاص دادند؟
 • دانه‌های تراریخته علیرغم داشتن ۱۹ درصد از سطح محصول، ۴۶ درصد از فروش دانه تجاری در بازار دانه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دادند.
 1. رایج ترین صفت در بین محصولات تراریخته چیست؟
 • تحمل علف کش رایج ترین صفت در بین محصولات تراریخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.