کود آلی

کود مایع نوبل زعیم

کود مایع نوبل 20 لیتری

کود مایع نوبل غنی از عناصر غذایی ماکرو و میکرو است  که بخش قابل توجهی ازنیاز گیاه به این عناصر توسط کود آلی مایع  زعیم تامین می شود.  کود آلی مایع دابل (نوبل) با توجه به اینکه درصد نیتروژن حدود ۵ درصد و ماد الی بالای ۴۵ درصد دارد برای افزایش رشد رویشی و تامین نیتروژن گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

درفرایند تولید کود نوبل  از تکنولوژی روز استفاده شده و هیچ نگرانی از نظر کیفیت و آلودگی وجود ندارد استفاده از دانش روز در فرایند تولید کود های مایع نوبل باعث افزایش تاثیر گذاری و در نهایت افزایش عملکرد محصول می گردد. نیتروژن یکی از مهمترین و پرمصرف ترین عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان است که در فتوسنتز و افزایش رشد رویشی نقش کلیدی دارد کمبود نیتروژن در گیاه باعث کاهش رشد و کاهش عملکرد محصول می گردد

علائم کمبود نیتروژن در گیاه

 • زردی برگهای پایینی گیاه
 • تغییر رنگ برگهای گیاه از سبز تیره به سبز کمرنگ
 • چوبی شدن طوقه
 • کند شدن رشد رویشی گیاه
 • کاهش عملکرد محصول
 • کاهش تعداد دانه و وزن دانه ها

کود مایع مرغی نوبل

 کود آلی مایع دابل در شرکت زعیم تولید شده است که با استفاده از عمل تخمیر در فرآیند تولید، محصولی فاقد عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی، بذر علف هرز تولید نموده است. نیتروژن بکار رفته در کود مایع نوبل از دو نوع نیترات و اوره  است که به خوبی جذب گیاه می شود و باعث افزایش رشد رویشی  ریشه و اندام هوایی گیاه می گردد.

از مهمترین مزیت کود مایع نوبل (دابل)، استفاده از اسید آمینه های گلایسین و هیستیدین در ترکیب این کود می‌باشد که رشد گیاه به طور قابل توجه ای افزایش می یابد. کود کامل مایع نوبل همچنین دارای عناصر ماکرو فسفر و پتاس است که  عنصر فسفر در افزایش رشد ریشه، تامین انرژی گیاه، افزایش گلدهی و تبدیل گل به میوه موثر است عنصر پتاسیم نیز در افزایش مقاومت گیاه به آفات و بیماری ها و افزایش سایز میوه و بالا بردن خاصیت انبار داری نقش دارد.

عناصر میکرو موجود در کود مایع نوبل به عناون یک مکمل عالی در کنار دیگر کودها عمل می کند و شرایط جذب را برای عناصر غذایی موجود در خاک فراهم می کند. با توجه به اینکه درصد ماده آلی کود کامل مایع آلی نوبل شرکت زعیم بیش از ۴۵ درصد است تا حدودی باعث کاهش مصرف کود های شیمیایی می گردد و هزینه ها ی تولید را کاهش می دهد از دیگر مزایای کود آلی مایع نوبل ۲۰ لیتری  تولید محصول سالم و ارگانیک است که قصد تولید محصول ارگانیک برای صدارات دارید یکی  از گزینه های مناسب استفاده از کود های نوبل شرکت زعیم است

کود مایع نوبل در گالن های یک، پنج، ده و بیست لیتری تولید می گردد یکی دیگر از مزایای استفاده از محصولات شرکت زعیم با برند نوبل بسته بندی های زیبا و استاندارد است. گالن‌های ۲۰ لیتری قیف دار است که نحوه استفاده از آن را کاملا راحت می‌سازد. همچنین بسته بندی های کود های شرکت زعیم کاملا سیل بندی شده که احتمال نشتی در آن به صفر می رسد.

کود آلی مایع نوبل

مزایای کود آلی دابل (DUBEL)

 • بهبود فرآیند فتوسنتز
 • افزایش تولید کلروفیل
 • ایجاد رنگ تیره در برگها
 • افزایش رشد گیاه
 • وجود محرک‌های رشد گلایسین و هیستیدین در ترکیب کود مایع نوبل
 • افزایش تعداد دانه، وزن دانه  و افزایش سایز میوه
 • افزایش میزان پروتئین در دانه
 • تولید محصول ارگانیک
 • افزایش خاصیت انبارداری
 • تامین عناصر ماکرو و میکرو
 • بهبود جذب عناصر غذایی موجو در خاک
 • استفاده راحت و سریع
 • افزایش مقاومت گیاه به تنش های محیطی
 • بدون ایجاد مسمومیت و آلودگی

ترکیبات کود مایع نوبل

کود کامل مایع نوبل از عناصر ماکرو نیتروژن، فسفر، پتاس کلسیم منیزم و عناصر  روی، آهن، بور، منگنز،  و ……. تشکیل شده است که بخش زیادی از عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را تامین می کند بنابر این کود مایع نوبل یک کود کاملی است که علاوه بر قیمت مناسب سازگار با محیط زیست است و هیچ تاثیر سوءیی بر روی گیاه ندارد

استفاده از این کود  همانند کود های دیگر مثل کمپوست و ورمی کمپوست در حفظ تعادل عناصر غذایی در گیاه و خاک موثر است یکی از دلایل اصلی افزایش عملکرد  محصول و افزایش بهره وری در کشاورزی به حفظ تعادل عناصر غذایی در خاک بستگی دارد. ایجاد تعادل در عناصر غذایی یعنی تامین ۱۷ عنصر مورد نیاز گیاه به میزان لازم و طبق نیاز گیاه می باشد

کود مایع نوبل زعیم

نحوه مصرف کود کامل مایع نوبل

کود مایع مرغی نوبل مناسب انواع گیاهان زراعی مانند ذرت، گندم، سیب زمینی، هویج سبزی و صیفی می باشد همچنین این کود برای درختان مثمر و غیر مثمر مثل انواع مرکبات، سیاه درخت، پسته و .. قابل استفاده است. کود مایع زعیم محلول در آب است و به صورت کود آبیاری قابل استفاده است.

جدول-۱ نحوه مصرف کود مایع نوبل

ردیفنوع گیاهمقدار مصرفنحوه مصرف     زمان مصرف
۱ درختان میوه۱۵ تا ۲۰ لیتر کود آبیاریطول دوره رشد
۲گیاهان زراعی۱۵ تا ۲۰ لیترکود آبیاریطول دوره رشد
۳مرکبات۱۵  تا ۲۰ لیترکود آبیاریطول دوره رشد
۴سبزی و صیفی۱۵ تا ۲۰ لیترکود آبیاری   طول دوره رشد

 

بهترین زمان مصرف کود مایع نوبل

کود مایه نوبل از ابتدای فصل رشد تا زمان تشکیل میوه و دانه برای همه گیاهان زراعی و باغی قابل استفاده است

باغات: بسته به منطقه کشت از اواخر اسفند ماه تا زمان درشت شدن میوه‌

گلخانه: از شروع رشد رویشی تا ابتدای دوره باردهی

مزارع صیفی: از زمان کاشت بذر  تا زمان فندقی شدن میوه

مزارع سبزی: از زمان شروع آب استارت تا بیست روز قبل از برداشت

کود مایع زعیم

 کود مایع مرغی  نوبل برای گندم

گندم و جو  در سه مرحله پنجه زنی، مرحله ساقه دهی و  ابتدای مرحله خوشه دهی که رشد سریع دارند   به نیتروژن زیادی نیاز دارند.  نیتروژن موجود در کود کامل مایع کمک می‌کند که بوته های گندم قوی‌تر، تعداد پنجه بیشتر ی داشته باشد و خوشه های بلند تری تولید شود. کود کامل مایع مرغی نوبل ترکیب مناسبی برای تامین عناصر غذایی در این سه مرحله حساس رشد می باشد.

کود مایع مرغی نوبل برای یونجه

یونجه گیاهی است که در طی یک فصل چندین برداشت دارد. برداشت پی در پی باعث تخلیه عناصر غذایی از خاک می شود لازم است خاک از عناصر غذایی تقویت شده تا بتواند بوته‌های یونجه  با تراکم بیشتری   رشد کنند. استفاده از کود مایع مرغی نوبل  طی چند مرحله در طول فصل رشد به عملکرد بیشتر یونجه کمک می کند و باعث افزایش وزن خشک یونجه می گردد. پس از برداشت هر چین، برای رشد بهتر بوته‌ها از کود آلی مایع مرغی استفاده کنید. کودهای مایع مرغی باعث افزایش سبزینگی گیاه و افزایش رشد بوته می‌شوند.

کود مرغی مایع نوبل برای پسته

پسته از درختانی  است که برای تولید شاخه های ضخیم تر پوک های قوی تر و خوشه‌های  بیشتر  و همچنین پر شدن مغز پسته به عناصر غذایی زیادی دارد. بهترین زمان برای استفاده از کود مایع نوبل مرغی   در باغات پسته، از زمان تورم جوانه ها  تا قبل از تشکیل خوشه‌ها است. کودهای آلی مایع نوبل علاوه بر تولید خوشه های بیشتر، باعث افزایش درصد سبزینگی و افزایش سطح برگ می گردد.

کود مایع آلی نوبل برای مرکبات

باغات مرکبات برای رشد جوانه‌های رویشی و زایشی  و تولید میوه بیشتر به عناصر غذایی زیادی نیاز دارند.  استفده از کود کامل مرغی  باعث افزایش فتوسنتز و سبزینگی درختان  می شود و ازریزش گل و میوه‌ها جلوگیری می کند. بهترین زمان مصرف کودهای آلی نوبل برای مرکبات، در ابتدای فصل بهار در ماه‌های فروردین و اردیبهشت است. کود الی مایع نوبل به باعث افزایش کمی و کیفی میوه مرکبات می شود.

مشخصات کود مایع نوبل

 • قابل استفاده: کود آبیاری
 • نوع بسته بندی: ۱ لیتری،۱۰ لیتری و ۲۰ لیتری
 • فرم: مایع
 • EC: ۱
 • PH: ۸-۷
 • کشور سازنده: ایران
 • شرکت تولید کننده: زعیم

نیتروژن از اجزای مهم پروتئین ها، اسید آمینه، اسیدهای نوکلئیک و آنزیم‌ها  است. این عنصر غذایی در ریشه‌ها نیز وجود دارد همه گیاهان برای افزایش عملکرد بایستی نیتروژن مورد نیاز را در اختیار ریشه قرار بدهیم.

کود مایع نوبل به دلیل نیتروژن بالایی که دارد و همچنین درصد ماده آلی بالای بالای آن به عنوان یک محرک رشد قوی عمل می کند. عنصر نیتروژن محرک رشد رویشی اندام هوایی است و ماده آلی موجود در کود نوبل نیز در طی فرایندی به قند می‌شود. قند منبع مهمی برای تامین انرژی مورد نیاز گیاه برای رشد را فراهم می‌کند.

کمبود نیتروژن در گیاهان باعث کاهش رشد و ضعیف گیاه می شود. کود مرغی نوبل مناسب انواع گیاهان زراعی و باغی است  و درصورت مشاهده علائم کمبود نیتروژن در برگ های گیاه استفاده از در طول فصل رشد توصیه می‌شود.

افزایش ماده آلی خاک باعث بهبود کیفیت بستر ریشه می‌شود مصرف کود های آلی دابل شرایط بهتری برای جذب عناصر غذایی ایجاد می کند. اغلب خاک های ایران ماده آلی کمتر از نیم درصد است برای اینکه خاک حاصلخیزی داشته باشیم بایستی ماده آلی خاک به بالای ۲ درصد برسد درصد ماده آلی کود مایع نوبل شرکت زعیم بالا است که مصرف این کود باعث افزایش ماده آلی خاک می شود ماده آلی در خاک باعث افزایش پویایی خاک و افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم های مفید خاک می گردد یکی از دلایل بالا بودن عملکرد در خاک های بسیاری از کشور های اروپایی بالا بودن ماده آلی خاک است. تنها راه کاهش مصرف کود های شیمیایی و تولید محصول سالم استفاده از کود های آلی است. حتما در برنامه تغذیه ای از این نوع کود ها استفاده کنید.

چرا از کود مایع مرغی نوبل استفاده کنیم؟

کود مایع نوبل فاقد عامل بیماری زای قارچی، باکتریایی و بذر علف هرز است و این موضوع بخاطر   عمل تخمیری است که طی فرایند تولید انجام می شود کود کامل مایع نوبل باعث بهبود کیفیت و عملکرد میوه می گردد آن و بازار پسندی میوه را افزایش می دهد.

این کود علاوه بر عناصر ماکرو حاوی مقدار زیادی عناصر میکرو است مصرف کود نوبل تأثیر زیادی بر رشد و گلدهی   گیاه دارد. کود مایع نوبل کاملاً طبیعی و ارگانیک است  و امکان تولید محصول سالم وجود دارد.

زمانی که از کود مرغی نوبل استفاده می شود. تغییرات مثبتی در رشد گیاه قابل مشاهده است.  استفاده از کود مرغی مایع نوبل باعث افزایش درصد جوانه زنی و افزایش تراکم در متر مربع می گردد. تولید کلروفیل بیشتر و افزایش سرعت فتوسنتز و درنتیجه سبز تر شدن برگهای گیاه از اثرات مثبت دیگر این کود آلی با کیفیت است.

جدول -۱: آنالیز کود مایع نوبل

نیتروژن کلفسفرپتاسیم محلولماده آلی
NP2O5K2OO.M
۵%۵%۵%۴۵%

 

اصلاح خاک شور با کود مایع نوبل

طی فرآیندهایی که روی کود های آلی مثل کود های مرغی و گاوی انجام می شود معایب آنها حذف می گردد و به شکل مایع و پودر یا گرانوله در اختیار کشاورزان قرار می گیرد از مهمترین ویژگی های این نوع کود ها این است که در علاوه بر نقش تغذی های در اصلاح خاک نقش مهمی ایفا می کند.

کود مایع دابل به دلیل تغییر در ساختار فیزیکی و شیمیایی خاک برای بهبود خاکهای شور و آهکی بسیار مناسب است افزایش ماده آلی خاک با کود ارگانیک نوبل جذب آب و هوا توسط خاک و تخلخل خاک را افزایش می شود و در کاهش عناصر غذایی مضر مثل سدیم و کلر بسیار موثر  است.

کود مایع ارگانیک نوبل باعث افزایش ماده الی خاک می شود و با افزایش ماده الی خاک باعث افزایش جمعیت میکرو ارگانیسم های مفید می گردد میکرو ارگانیسم ها با تولید اسید های آلی باعث کاهش PH خاک و کاهش شوری می گردد از طرفی با ایجاد تعادل عناصر غذایی به مقاومت گیاه به تنش های محیطی از جمله شوری کمک می کند.

با مصرف کود های شیمیایی خطر آلودگی آب و خاک در مزارع کشاورزی افزایش می یابد کود های آلی مایع و پودری انقلابی در صنعت کشاورزی به شمار می رود که این آلودگی ها را به  حداقل می رساند  و مصرف این نوع کود ها به کشاورزی پایدار و حفظ خاک و منابع زیر زمینی کمک می کند کود های آلی کاملا طبیعی هستند از طبیعت گرفته می شود، فراوری شده و دوباره به طبیعت باز می گردد این یک چرخه ضروری است که بایستی بیشتر به آن توجه شود.

قیمت خرید کود مایع نوبل (دابل)

کود مایع نوبل با تحقیقات و بررسی های فراوان با کمک دانش متخصصین مجرب تولید شده است تا بتواند بیشتر نیازهای محصولات کشاورزی را تامین کند. استفاده از کود مایع مرغی نوبل می تواند تاثیر زیادی در مقابله با تنش های بویولوژیک و محیطی مثل آفات، بیماری ها و سرما و گرما داشته باشد و تمام نیاز گیاه را   را به سادگی تامین می کند.

کودهای مرغی مایع با برند های مختلف در داخل تولید می شود که کیفیت و قیمت های متفاوتی دارند  یکی از مهمترین دغدغه های کشاورزان در هنگام خرید، انتخاب بهترین کود های آلی با قیمت مناسب است  با توجه به تاثیرات فوق العاده ای که کود مایع نوبل در زراعت و باغبانی داشته مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است کود کامل مایع نوبل به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب در میان اولین انتخاب های کشاورزان عزیز در بین برند های مختلف موجود در بازار قرار گرفته است.

دیگر محصولات شرکت زعیم

شرکت زعیم علاوه بر کود مایع نوبل محصولات متنوع و با کیفیت دیگری به صورت پودر و مایع با قیمت مناسب در چرخه تولید دارد.

 کود مایع  اِن پی زعیم (N.P)

کود مایع ان پی نوبل با عناصر فسفر و نیتروژن  غنی شده است که توسط شرکت زعیم با استفاده از بهترین مواد اولیه وارداتی تولید شده است. این کود مایع محرکی بسیار قوی برای افزایش رشد رویشی گیاه می باشد که در اوایل مرحله رشد تا قبل از گلدهی قابل استفاده است. میزان نیتروژن بالای این ترکیب باعث افزایش جذب عنصر فسفر می گردد.

کود مایع ان آپ زعیم (N.UP )

نیتروژن موجود درکود  مایع ان آپ نوبل به فرم های  آمونیاکی، نیتراتی و آمونیمی است که در شرایط مختلف قابل جذب است.  مصرف این محصول در ابتدای مرحله رشد، باعث افزایش سرعت رشد گیاه می گردد. فرم آمونیومی موجود در این کود به راحتی از طریق ریشه جذب می شود و فرم نیتراتی  آن بسیار پویا است و به سرعت جذب ریشه گیاه می شود.

کود مایع  ان آپ مجموعه شرکت زعیم در شرایط تنش خشکی نیز باعث افزایش جذب آب توسط ریشه از عمق خاک می گردد این محصول دارای ده درصد آمینو اسید می باشد که بر عملکرد محصول  تاثیر مستقیم دارد

کود ان آپ زعیم

کود مایع کال آپ زعیم  (CAL.UP)

کود مایع کال آپ حاوی عنصر نیتروژن، کلسیم و بر مایع است که در شرکت زعیم تولید شده است. کلسیم یک عنصر کم تحرک در خاک و گیاه است عنصر بور به تحرک بیشتر کلسیم کمک می کند. وجود مقدار ی بُور در کود کال آپ به تحرک بیشتر کلسیم در خاک و آون های گیاه کمک می کند.

کود مایع کال آپ دارای ۵ درصد اسید آمینه  است که با کلاته کردن کلسیم کنندگی به جذب بهتر کلسیم کمک می کند.

کود کال آپ زعیم

کود مایع بلوم ست زعیم (BLOOM.SET)

کود مایع بلوم ست زعیم دارای عناصر روی و بُر است کمبود این عناصر در گیاه را جبران می کند. این محصول در انواع سیستم ای ابیاری کشت می گردد عنصر روی نقش مهمی در فتوسنتز گباه دارد و باعث افزایش فتوسنتز می گردد

دو عنصر روی و بور بر تلقیح گل، طول عمر گل و تبدیل گل به میوه تاثیر مستقیم دارد و مانع از ریزش گل می گردد و در نهایت بر عملکرد دانه تاثیر می گذارد. عنصر بُر موجود در کود مایع بلوم ست مانع از مرگ جوانه انتهایی گیاه می شود.

کود مایع بلوم ست زعیم

کود مایع پرایم زعیم( PRIME )

کود مایع پرایم همانند کود مابع نوبل یک کود کامل N-P-K است که میزان فسفر بالایی دارد فرمول این کود به صورت  ۱۵-۳۵-۱۰  بوده و در تمام مراحل رشدی قابل استفاده است علاوه بر عناصر ماکرو حاوی عناصر ریز مغذی نیز هست که همزمان عناصر میکرو را نیز برای گیاه تامین می کند. استفاده از کود پرایم شرکت زعیم در اوایل فصل رشد باعث افزایش سطح ریشه و در نتیجه افزایش جذب آب و عناصر غذایی می گردد.

کود مایع پرایم همچنین مقدار ۱۵ درصد پتاس دارد که در افزایش مقاومت گیاه به تنش های محیطی و افزایش سایز میوه می شود این کود قابلیت مصرف به صورت محلول پاشی و کود آبیاری را دارد

کود مایع پرایم زعیم

کود مایع تاپ ماکرو  زعیم (TOP MACRO)

کود مایع تاپ ماکرو   کود ان پی کا   ۲۰-۲۰-۲۰است این کود  اولین ان پی کا مایع  ۲۰-۲۰-۲۰است که با تاییدیه موسسه آب و خاک کشور  از بهترین مواد اولیه خارجی در شرکت زعیم تولید شده است با توجه به نوع فرمولاسیون این کود تا اواسط دوره رشد قابل استفاده است مصرف این کود همانند کود مایع نوبل بخش قابل توجه ای از نیاز گیاه به سه عنصر نیتروژن فسفر و پتاس را تامین می کند   از مهمترین مشخصه تاپ کراپ وجود   اسید فولویک و هیومیک اسد در فرمولاسیون این کود است که در اصلاح ساختمان فیزیکی خاک و آزاد  کردن  عناصر تثبیت شده  و کاهش PH خاک موثر است و شرایط خاک را برای جذب سریع تر و بهتر خاک تغییر می دهد.

کود مایع سال استاپ زعیم ( SAL STOP)

کود سال استاپ پایه لئوناردیت دارد و برای اصلاح خاک های قلیایی و شور کاربرد دارد  در تولید این کود   فولیک اسید  و هیومیک اسید همراه با نیتروژن و پتاسیم  تمام عناصر میکرو بکار رفته است و می تواند خواص شیمیایی و فیزیک  خاک را تغییر دهد

کود مایع  ان اس(N.S)

کود مایع با عناصر گوگرد و نیتروژن غنی شده است و محرک بسیار مناسب برای رشد رویشی گیاه است که  قرار گرفتن عنصر نیتروژن در کنار گوگرد با افزایش تولید کلرفبل و سرعت بخشیدن به فوسنتز رشد گیاه را  به سرعت افزایش می دهد. این کود  پی اچ  خاک های قلیایی را کاهش می دهد گوگرد موجود در کود ان اس درصد روغن را در دانه گیاهان  روغنی افزایش می دهد.

کود مایع ان اس زعیم

کود آهن مایع فِروم  (FERRUM)

کود آهن مایع فروم زعیم یکی دیگر از محصولات شرکت زعیم است که دارای ۶ درصد آهن کلات شده  همراه با پتاسیم، نیتروژن و اسید آمینه است.  و در صورتی که با کود مایع نوبل مصرف گردد به دلیل ماده آلب بالای آن جذب کود آهن بهتر انجام می شود اغلب خاک های ایران قلیایی است به همین دلیل جذب آهن در این نوع خاک ها با مشکل مواجه می گردد pH کود آهن مایع فروم  به گونه ای است که در خاک های قلیایی نیز به خوبی جذب می گردد.

کود مایع فونگی زعیم

کودهای آلی شرکت زعیم  نسبت به کود های شیمیایی قیمت مناسب تری دارد که در کاهش هزینه های  تولید موثر است. کود مایع نوبل شرکت زعیم به‌صورت گالن ۵  و ۱۰ لیتری در فروشگاه اینترنتی بهسازان موجود است. هرگونه سوالی در رابطه با کود مایع مرغی نوبل و دیگر محصولات شرکت زعیم  دارید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سولات شما عزیزان هستند از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با مشاوران ما ارتباط بگیرید

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.