بذر

بذر و #۶ دانه غیر هیبریدی در مقابل دانه هیبریدی: تفاوت چیست؟

بذر - بذر هیبریدی

بذر اگر چه نگران افزایش هزینه غذا باشید و چه فقط می خواهید خودکفا باشید. ممکن است شروع به پرورش میوه ها و سبزیجات خود کرده باشید. اگر چنین است، ممکن است بحث‌های جاری درمورد مزایا و معایب دانه‌های هیبریدی و غیر هیبریدی را کشف کرده باشید. تفاوت چیست و چرا باید اهمیت دهید؟

فهرست مطالب قابل مطالعه در اینجا:

دانه های ترکیبی و منافع تجاری دانه های قابل کاشت !

دانه های غیر هیبریدی و کشاورزی پایدار و اصولی !

دانه، امنیت و تنوع زیستی در کشاورزی اصولی !

گیاه و بذر هیبریدی چیست و نوع کاشت آنها چگونه است؟

دانه می تواند در طبیعت وجود داشته باشد، فرزندان غیرقابل پیش بینی

آیا هیبریدها برای انسان و گیاهان مضر هستند ؟

هیبریدها جای خود را دارند، غیر هیبریدها جای خود را دارند

نتیجه گیری در رابطه با مقاله مطالعه شده :

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه غیرهیبریدی

دانه ۲کاشت دانه هیبرید

دانه ۳گیاه هیبریدی

دانه های ترکیبی و منافع تجاری دانه های قابل کاشت !

دانه های هیبرید از گرده افشانی متقابل دو سویه مختلف گیاه تولید می شوند. به عنوان مثال، اگر یک نوع کلم بزرگ به بیماری حساس باشد و نوع دیگری مقاوم به بیماری باشد. اما کوچکتر باشد، کشاورزی تجاری ممکن است گرده افشانی متقابل انجام دهد. تا دانه هایی تولید کند که کلم های بزرگتر با مقاومت بیشتر در برابر بیماری تولید کند.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۶۸ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

در ظاهر، این به نظر یک برد-برد است، اما دانه ۱ های هیبریدی دارای معایبی هستند. در واقع، به‌طور تصادفی یا طراحی (و به طور فزاینده‌ای با طراحی)، بسیاری از گیاهان هیبریدی اصلاً دانه تولید نمی‌کنند.

دانه های هیبرید به صورت علمی تولید می‌شوند، یا برای فروش به مصرف کنندگان و یا برای رشد محصولات تجاری. به این ترتیب، هیبریداسیون اغلب بر مقاومت در برابر آفات یا بیماری، اندازه و چگونگی واکنش. محصول برداشت شده به حمل و نقل متمرکز است. ارزش غذایی بذر هیبریدی به ندرت نگران کننده است و ممکن است در مقایسه با دانه های غیر هیبریدی آسیب ببیند.

دانه های غیر هیبریدی و کشاورزی پایدار و اصولی !

دانه های غیر هیبریدی organic-agri یا دانه های گرده افشانی متقابل به طور طبیعی گرده افشانی می شوند. آنها در انبوهی از انواع مختلف می‌آیند و دانه‌هایی تولید می‌کنند که گیاهانی با ویژگی‌های مشابه گیاه اصلی تبدیل می‌شوند. در طول نسل های متوالی، گیاهان غیر هیبریدی نیز ممکن است با شرایط رشد محلی سازگار شوند.

در طول بیشتر تاریخ، بشر گیاهان غیر هیبرید کاشته است. اگر برای پایداری بذر کشاورزی می کنید، توانایی برداشت دانه‎های خود از فصلی به فصل دیگر یک مزیت بزرگ است. عیب این است که غیرهیبریدها معمولاً به اندازه دانه‌های هیبرید محصول تولید نمی‌کنند (حتی اگر ارزش غذایی بالاتر باشد). و می توانند در برابر بیماری ها و آفات آسیب پذیرتر باشند.

دانه ۱دانه غیرهیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی- ارگانیک اگری

دانه، امنیت و تنوع زیستی در کشاورزی اصولی !

کشاورزان و باغداران پایدار دانه‌های غیر هیبریدی را ترجیح می دهند. اگر نمی‌خواهید برای غذای خود به منابع خارجی تکیه کنید. توانایی جمع‌آوری دانه از محصولات خود مزیت بزرگی است. اگر تمدن فردا سقوط کند، تولیدکنندگان بذر هیبریدی منابع بقای تجدید پذیری دارند. که کاربران دانه غیر هیبریدی فاقد آن هستند.

پرورش غذای خود از دانه‌های قابل تجدید نیز به این معنی است که تحت تأثیر اقتصاد نیستید. قیمت مواد غذایی و دانه در زمان عدم اطمینان اقتصادی سر به فلک می کشد. بنابراین دانه های غیر هیبریدی سرمایه گذاری در امنیت شخصی شما هستند. پرورش دهندگان غیرهیبریدی نیز می‌توانند در مبادله دانه ۲ شرکت کنند و تنوع و انتخاب دانه خود را افزایش دهند.

استفاده از دانه‌های غیر هیبریدی یک مزیت دیگر دارد: شما به حفظ تنوع زیستی منابع غذایی ما کمک می کنید. اگر تلاش باغداران و کشاورزان بذر غیر هیبریدی نبود، بسیاری از گونه های دانه نادرتر “وارث” و “میراث” منقرض می‌شدند.

اگر نگران پایداری، هزینه گزاف غذا یا تنوع زیستی هستید، دانه های غیر هیبریدی بهترین انتخاب شما هستند. اگر می خواهید محصولی بکارید، می خواهید این کار را بیش از یک بار انجام دهید.

در مورد هیبریدها و خوب یا بد بودن آنها و ارتباط آنها با ارگانیک اگری صحبت های زیادی وجود دارد. حتی پرسیدن این سوال نشان دهنده عدم درک درستی از اتفاقاتی است که درمورد گیاهان و نحوه پرورش آنها می‌گذرد. امروز می خواهم درمورد آن صحبت کنم. و سعی کنم برخی از سردرگمی‌هایی را که در مورد اصطلاح و عمل هیبریداسیون گیاهان جمع شده است، برطرف کنم.

گیاه و بذر هیبریدی چیست و نوع کاشت آنها چگونه است؟

اول از همه، هیبرید فقط به معنای پرورش گیاهان متقابل است که مشابه نیستند. اکنون، اینکه گیاهان چقدر متفاوت هستند. تفاوت زیادی در آنچه انتها به دست می آورید و اینکه دستیابی به آن نتیجه نهایی چقدر سخت بود، دارد. اگر در باغچه خود در کنار هر کدام از لوبیاهای بوته ای و لوبیا پلو می روید. و به نحوی با هم تلاقی می کنند، یک هیبرید دارید.

دانه ۲کاشت دانه هیبرید

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی- ارگانیک اگری

وقتی دانه ۳ را می کارید، ممکن است لوبیا خوش طعمی نباشد یا شگفت انگیزترین لوبیای دنیا باشد. اما مهم نیست، این یک هیبرید است. از سوی دیگر، بذر دورگه‌هایی وجود دارند که به قدری متفاوت هستند که والدین آنها در جنس‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند. در این سطح از هیبریداسیون، انجام کار و برنامه‌ریزی بسیار دشواری می‌طلبد.

دانه می تواند در طبیعت وجود داشته باشد، فرزندان غیرقابل پیش بینی

در بین این افراط‌ها، بیشتر هیبریدی‌هایی قرار دارند که امروزه معمولاً می‌بینیم. یکی از ویژگی های مشترک بیشتر هیبریدهای موجود، ناتوانی در تولید مثل فرزندانی است که مشابه والدین هستند. من بیشتر گفتم متوجه خواهید شد. چند گونه قدیمی وجود دارد که ترکیبی از نام آنها است. اینها گونه هایی هستند که زمانی یک صلیب بذر هیبریدی ناپایدار بودند که در طول زمان تثبیت شدند. تا از نسلی به نسل دیگر ویژگی های استانداردی داشته باشند.

گونه هایی هستند که زمانی یک تلاقی هیبریدی ناپایدار بودند که در طول زمان تثبیت شدند. تا از نسلی به نسل دیگر ویژگی های استانداردی داشته باشند. به نظر می رسد زمان خوبی برای ذکر این نکته باشد که هیبریدها در طبیعت بسیار رایج هستند.

قفسه دانه کوچک توسط organic-agri هر زمان که گیاهانی را می بینید. که از نظر طبیعت نزدیک به هم هستند در همان منطقه، به نظر می رسد که تلاقی وجود دارد. این حتی زمانی صادق است که انسان در جابجایی بذر گیاهان در اطراف نقش نداشته باشد.

آیا هیبریدها برای انسان و گیاهان مضر هستند ؟

اکنون من استثناهای رایج را یادداشت کرده‌ام، درمورد تمام دانه‌هایی که روی قفسه‌های دانه مرکز باغ محلی برچسب هیبرید دارند. این هیبریدها ترکیبی از دو خط دانه هستند که به قدری با هم ترکیب شده‌اند که به تنهایی بی‌فایده هستند. هنگامی که آنها با یکدیگر تلاقی داده می شوند. دانه‌های حاصل با افزایش قدرت، تولید بیشتر و سایر ویژگی‌هایی که کشاورزان. بسته بندی‌های مواد غذایی و مصرف کنندگان به دنبال آن هستند، رشد می‌کنند.

دانه ۳گیاه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی- ارگانیک اگری

در سال‌های اخیر دیده‌ام که این بذر هیبریدی کم‌اهمیت می‌شوند، اما در واقعیت، خطرناک نیستند. و تا آنجا که سیستم فعلی تولید انبوه مواد غذایی ما پیش می رود، آنها کاملا ضروری هستند. به نظر می رسد این ترس بیش از هر چیز بر اساس فلسفه و تلاش برای کنترل اعمال دیگران است.

هیبریدها جای خود را دارند، غیر هیبریدها جای خود را دارند

گیاهان گوجه فرنگی این بدان معنا نیست که هیبریدها بهترین یا تنها دانه های اطراف هستند. و به این معنی نیست که آنها بهترین دانه ها برای همه اهداف هستند. به دلیل کارهایی که در هیبریدها انجام می شود، دانه غیر هیبرید معمولاً ارزان تر است. اگر می‌خواهید بذر را ذخیره کنید، نباید از دانه‌های هیبریدی استفاده کرد. این که در نسل اول چه کاری انجام خواهد داد کاملاً غیرقابل اعتماد است.

درحالی که برخی از بذر گوجه (ذرت شیرین به ذهن می رسد) طعم بهتری دارند. تنوع و پیچیدگی بیشتری برای بسیاری از گونه های غیر هیبریدی وجود دارد. توجه داشته باشید که در اینجا در ارگانیک اگری، اکثریت قریب به اتفاق دانه‌هایی که ما می فروشیم هیبرید نیستند. علوفه‌هایی وجود دارد که ما هیبرید می‌فروشیم، مانند تریتیکاله (تقاطی بین گندم معمولی و چاودار غلات) و ارزن مروارید هیبرید.

پس چه بذر هیبریدی بخرم؟ هر دو، بسته به آنچه می خواهم انجام دهم. به نظر من چی باید بخری؟ من فکر می‌کنم شما باید به آنچه می‌خواهید نگاه کنید، سپس خودتان تصمیم بگیرید. و یک چیز دیگر، هیبریدها ارتباطی با فناوری GMO ندارند. بخشی از هدف GMO ها این است که نتایج سریعتر و قطعی تر از هیبریدها بدست آورند.

نتیجه گیری در رابطه با مقاله مطالعه شده :

علاوه بر این organic-agri برای اولین بار در این مطالعه دانه‌های هیبریدی را برای فروش عرضه کرد. به طوری که احتمالاً بسیاری از خریداران بالقوه از این فرصت اطلاعی نداشتند. در شرایطی که بذر همه کشاورزان مطلع بودند، می‌توان انتظار داشت نرخ خرید بالاتری داشته باشد. گفتنی است، یافته‌های ما همچنین نشان می‌دهد که کشاورزان با محدودیت‌های متعددی برای پذیرش نهاده‌های بهبودیافته مواجه هستند. که به راحتی قابل غلبه بر آن‌ها نیست، حتی اگر به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد.

ما فکر می‌کنیم که این تحقیق نشان می‌دهد که در شرایط خاص می‌توان مداخلات مؤثر و کم‌هزینه‌ای طراحی کرد. که موانع متعددی را برای پذیرش دانه هیبریدی برطرف کند و باعث افزایش بهره‌وری کشاورز شود.

در نبرد بین دو گیاه شگفت انگیز، ما نمی توانیم تصمیم بگیریم. ما پیشنهاد می کنیم که هم بذر هیبریدی سبزیجات ترکیبی. و هم سبزیجات ارثی را برای ارائه بهترین هر دو نوع پرورش دهید. ارگانیک اگری هر دو نوع را ارائه می دهد.

سوالات متداول

  1. چگونه می توان دانه ها را از گیاهان باغ خود ذخیره کرد؟
  • می توانید انواع گرده افشانی باز و ارثی را انتخاب کنید.
  1. چرا دانه های غیر هیبرید ارزان تر هستند؟
  • به دلیل کارهایی که در هیبریدها انجام می شود، دانه غیر هیبرید معمولاً ارزان تر است.
  1. چگونه تحت تاثیر اقتصاد نباشیم؟
  • پرورش غذای خود را از دانه‌های قابل تجدید به انجام برسانید تا تحت تأثیر اقتصاد نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.