دسته‌بندی نشده, کود شوک

معرفی انواع گیاهانی که شانس و ثروت می‌آورند

معرفی - گیاهان خوش یمن

گیاهان خوش یمن امروزه در سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردار اند. بسیاری از مشتریان شرکت ما کود ۱۰ ایکس شوک را برای پرورش بهتر این گیاهان تهیه می کنند. گیاهان خوش یمن در فرهنگ های مختلف به ویژه در چین به عنوان نماد شانس و ثروت شناخته شده ‌اند. که علاوه بر زیبا تر کردن خانه یا محیط کار، شادی و ثروت را به زندگی تان هدیه می دهند. می توانید برای جذابیت بیشتر این گیاهان خوش یمن، کود ۱۰ ایکس شوک را از سایت بهسازان کشت تهیه کنید. در این مقاله به معرفی ۹ مورد از محبوب ترین گیاهان خوش یمن و نحوه نگهداری آن ها می پردازیم.

فهرست تصاویر

پرورش ۱ بامبو

پرورش ۲ اسطوخودوس

پرورش ۳ گل صد تومانی

چه گیاهانی خوش یمن هستند و برای ما شانس و ثروت می آورند؟

از نظر علم فنگ شویی برخی از گیاهان به عنوان گیاهان خوش یمن یا ثروت شناخته شده اند. این گیاهان باعث می شوند کمی از زندگی ماشینی فاصله بگیریم و با طبیعت آشتی کنیم. در نتیجه احساس انرژی مثبت و آرامش زیادی را در فضای خانه یا محیط کار احساس می کنیم. البته بعضی نیز معتقدند گیاهانی که برگ های سکه ای شکل دارند می توانند شما را ثروت مند کنند. توصیه می کنیم این گیاهان خوش یمن را در محل مناسبی از خانه یا محل کارتان قرار دهید. و برای رشد بهتر آن ها از کود ۱۰ ایکس شوک استفاده کنید. در ادامه؛ محبوب ترین گیاهان خوش یمن را معرفی کرده ایم.

۱. بامبو خوش‌یمن (Lucky Bamboo)

بامبو خوش‌ یمن یا «لاکی بامبو» یکی از محبوب ‌ترین گیاهان خوش یمن است. که به دلیل ارتباط آن با فرهنگ چینی و اصول فنگ ‌شویی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه به دلیل توانایی رشد سریع و آسان در آب یا خاک، نماد رشد و پویایی است. برای پرورش این گیاه خوش یمن توصیه می کنیم آن را در نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. و به اندازه ای به آن آب دهید که همواره خاک آن مرطوب باشد. طبق اصول فنگ‌ شویی، تعداد ساقه ‌های بامبو اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال، سه ساقه بامبو نماد عشق، پنج ساقه نماد شادمانی و هفت ساقه نماد سلامتی است.

معرفی بامبو - گیاهان خوش یمن

معرفی بامبو – گیاهان خوش یمن – بهسازان کشت

پرورش ۱ بامبو

۲. گیاه پول (Money Plant)

گیاه پول یا پوتوس (Pothos) یکی دیگر از گیاهان خوش یمن است که به عنوان نماد ثروت شناخته می‌شود. از نظر متخصصان شرکت بهسازان کشت این گیاه به خاطر برگ‌ های سبز براق و قلبی ‌شکل مورد توجه قرار گرفته است. که به راحتی در محیط ‌های مختلف رشد می‌کند. پوتوس می ‌تواند به صورت آویز یا بر روی سطح قرار گیرد و به هر فضایی زیبایی و طراوت ‌بخشد. همچنین به تصفیه هوا کمک می‌کند و فضایی سالم ‌تر برای زندگی فراهم می کند. برای رشد سریعتر این گیاه توصیه می کنیم آن را در نور زیاد اما غیر مستقیم خورشید قرار دهید. و از رسیدن رطوبت بیش از حد به گیاه جلوگیری کنید.

۳. گیاه یشم (Jade Plant)

گیاه یشم یا کراسول (Crassula) از دیگر گیاهان خوش یمن است که برگ‌ های گوشتی و سبز رنگی دارد. این گیاه ظاهر زیبایی دارد و برای رشد به مراقبت کمی نیاز دارد. در نتیجه؛ گزینه ‌ای عالی برای نگهداری در داخل منزل یا دفتر کار محسوب می شود. از آنجایی که این گیاه نسبت به بیماری ها مقاوم است، به عنوان نماد مقاومت و پایداری شناخته می شود. باور عمومی بر این است که نگهداری از این گیاه می ‌تواند انرژی مثبت را به جریان اندازد. و باعث افزایش درآمد و بهبود وضعیت مالی شود. در نتیجه گیاه یشم می تواند به عنوان هدیه ‌ای محبوب برای تجار و کسب ‌و کار ها استفاده شود.

۴. گیاه پاچیرا (Pachira aquatica):

گیاه پاچیرا، معروف به درخت پول یا درخت پولدار (Money Tree)، یکی از جذاب ترین گیاهان خوش یمن است. این گیاه با ساقه ‌های بافته ‌شده و برگ‌ های سبز براق خود، جلوه‌ ای زیبا و دلنشین به هر فضایی می‌بخشد. افراد زیادی معتقدند این گیاه ثروت و خوشبختی به همراه دارد. بنابراین؛ در بسیاری از منازل و دفاتر کاری نگهداری می ‌شود. بافت ساقه ‌های گیاه پاچیرا نیز نمادی از هماهنگی و تعادل است. این ویژگی می‌ تواند به ایجاد تعادل و هارمونی در محیط زندگی و کار کمک کند. از نظر متخصصان organic-agri پاچیرا به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و به دمای معتدل علاقه‌ مند است.

۵. گیاه اسطوخودوس (Lavender)

اسطوخودوس یا «لاوندر» یکی از گیاهان خوش یمن، معطر و زیبا است. که به دلیل خواص آرامش ‌بخش و ضد استرس خود، محبوبیت زیادی دارد. این گیاه موجب ترشح هورمون شادی آور می شود. در نتیجه؛ می تواند به افزایش شادی و آرامش شما کمک کند. کیفیت خواب را بهبود دهد و منجر به کاهش اضطراب شود. همه این موارد باعث شده اسطوخودوس را در دسته گیاهان خوش یمن قرار دهیم. همچنین، برای جذب بیشتر انرژی مثبت می توانید گل‌ های خشک ‌شده اسطوخودوس را در کیسه ‌های کوچک بریزید. و آن ‌ها در کمد لباس ها یا زیر بالش قرار دهید.

پرورش اسطوخودوس - گیاهان خوش یمن

پرورش اسطوخودوس – گیاهان خوش یمن – بهسازان کشت

پرورش ۲ اسطوخودوس

۶. گیاه سانسوریا (Snake Plant)

سانسوریا یا «گیاه مار» یکی دیگر از محبوب ترین گیاهان خوش یمن است. که توانایی بالایی در تصفیه هوا و نیاز کمی به مراقبت دارد. این گیاه دارای برگ ‌های بلند و باریک است که به شکل عمودی رشد می‌ کنند. در فنگ ‌شویی، سانسوریا به عنوان نماد حفاظت و جذب انرژی مثبت شناخته می‌ شود. نگهداری از این گیاه در منزل یا محل کار می ‌تواند به بهبود کیفیت هوا و جذب ثروت کمک کند. سانسوریا همچنین به کاهش استرس و ایجاد محیطی آرامش‌ بخش کمک می‌کند. بنابراین متخصصان تیم organic-agri توصیه می کنند برای کسب تمرکز بیشتر در محیط کار از این گیاه استفاده کنید.

۷. گل ارکیده (Orchid):

گل های ارکیده از جذاب ترین گیاهان خوش یمن هستند. این گل ها به دلیل شکل خاص و پیچیده خود شناخته می‌شوند. هر گل ارکیده دارای سه گلبرگ و سه کاسبرگ است که به شکلی هنری و زیبا آرایش یافته ‌اند. رنگ‌ های این گل‌ ها بسیار متنوع است و شامل رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، زرد، بنفش و آبی می ‌شود. این گل ‌ها به دلیل ساختار پیچیده و ظریف خود، نمادی از کمال و هنر طبیعی هستند. همچنین به دلیل توانایی بالای سازگاری و رشد در شرایط مختلف، به عنوان نماد قدرت و استقامت شناخته می ‌شوند. زیرا می‌ توانند در شرایط سخت و محیط‌ های غیر قابل پیش ‌بینی رشد کنند و شکوفا شوند.

۸. گیاه فیکوس (Ficus)

فیکوس یا «درخت انجیر» یکی دیگر از زیباترین گیاهان خوش یمن است. که به دلیل ظاهر زیبا و توانایی بالا در تصفیه هوا، مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه دارای برگ ‌های بزرگ و سبز رنگ است. در نتیجه در دسته گیاهان خوش یمن قرار گرفته و به عنوان نماد برکت و فراوانی شناخته می شود. این گیاه می تواند در خانه یا محل کار استفاده شود تا محیطی آرامش ‌بخش و زیبا برایتان ایجاد ‌کند. متخصصان تیم بهسازان کشت پیشنهاد می کنند برای رشد بهتر این گیاه، آن را در محیط مرطوب قرار دهید. نور کافی به گیاه برسانید و گلدانی برای آن انتخاب کنید که فضای کافی برای رشد کردن داشته باشد.

۹.گل صد تومانی یا پائونیا (Peony)

یکی از زیبا ترین گیاهان خوش یمن است. که به دلیل رنگ‌ های زنده و شکل جذاب گل ‌هایش در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. این گل‌در اواخر بهار و اوایل تابستان شکوفا می‌شود و به دلیل عطر ملایم و دلپذیر خود، بسیار محبوب است. برگ ‌های این گیاه به صورت پیچیده و سبز تیره است که به زیبایی کلی گیاه می ‌افزاید. در فرهنگ چینی، گل صد تومانی به عنوان «پادشاه گل‌ ها» شناخته می ‌شود. این گل در مراسم‌ های عروسی و جشن ‌ها به عنوان نمادی از عشق و وفاداری استفاده می ‌شود. همچنین به عنوان نمادی از زیبایی و زنانه گی شناخته می شود علاوه بر موارد فوق، این گیاه خاصیت درمانی نیز دارد.

پرورش گل صد تومانی - گیاهان خوش یمن

پرورش گل صد تومانی – گیاهان خوش یمن – بهسازان کشت

پرورش ۳ گل صد تومانی

سخن پایانی

گیاهان نه تنها به زیبایی و طراوت محیط زندگی ما کمک می‌کنند. بلکه؛ می ‌توانند انرژی مثبت و شانس و ثروت را برایمان به ارمغان آورند. در این مقاله ۹ مورد از محبوب ترین گیاهان خوش یمن توسط متخصصان تیم  organic-agri معرفی شدند. گیاهانی که حضور آن ها در فضای خانه یا محیط کار می‌ تواند تاثیرات مثبتی بر زندگی شما داشته باشد. به زیبا سازی محیط خانه یا محل کار شما کمک و کیفیت زندگی تان را بهبود دهند. همچنین؛ شادی، آرامش و سلامتی شما را افزایش داده و در نهایت به موفقیت شما کمک کنند. در نتیجه، اگر به دنبال این تغییرات و بهبود وضعیت مالی خود هستید، گیاهان خوش یمن را نگهداری کنید.

نام نویسندهمحدثه سادات مظلوم زاده
موضوع مقالهمعرفی انواع گیاهانی که شانس و ثروت می آورند
تاریخ انتشار مقاله۱۶ تیر ماه ۱۴۰۳
گیاهان خوش یمنثروت، شادی، سلامتی و آرامش را به شما هدیه می دهند.

 سوالات متداول

چرا بعضی از گیاهان خوش یمن هستند؟

زیرا گیاهان خوش یمن علاوه بر ظاهری زیبا، احساس آرامش و انرژی مثبت را به محیط و افراد انتقال می دهند.

کدام گیاهان خوش یمن هستند ؟

بامبو، پول، یشم، پاچیرا، اسطوخودوس، سانسوریا، فیکوس، گل ارکیده و صد تومانی از مهم ترین گیاهان خوش یمن هستند.

چرا بامبو در دسته گیاهان خوش یمن قرار دارد؟

این گیاه به دلیل توانایی رشد سریع و آسان در آب یا خاک، نماد رشد و پویایی است. در نتیجه؛ از گیاهان خوش یمن محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.