بذر

بذر و #۸ روش کاشت اصولی و صحیح انواع دانه ها در باغ

بذر - بذر گیاه

بذر در دنیایی که هزینه‌های زندگی در آن افزایش می‌یابد. این اطمینان‌بخش است که بدانید رشد گل‌ها و سبزیجات از دانه‌ها ارزش بسیار خوبی برای پول دارد.

بر خلاف بنزین، گاز و مواد غذایی، قیمت دانه به سختی افزایش یافته است. هنوز هم می‌توانید گلدان‌های گیاهی، سبدهای آویزان و حاشیه‌های باغ را با یک شورش رنگ پر کنید. بدون اینکه عمیقاً در جیب خود فرو بروید.

گل همیشه بهار فرانسوی را در نظر بگیرید که مورد علاقه برای رنگ های تابستانی خیره کننده است. یک بسته ۱۵۰ دانه ای دارای برچسب قیمت فقط ۲.۱۵ پوند است که ارزش شگفت انگیزی دارد. یک بسته بذر گیاهorganic-agri ، مورد علاقه تمام دوران باغبانان برای ۵۰ دانه فقط ۲.۹۹ پوند قیمت دارد.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آشنایی با انواع دانه های هیبریدی برتر یکنواخت !

زمان  بندی دقیق و سریع برای کاشت دانه داشته باشید !

دانه های قدیمی و ذخیره شده را آزمایش کنید

برای دانه‌ های خود کمپوست با کیفیت بخرید !

کمپوست را می توانید به آسانی نگه دارید !

هنگام کاشت از دانه های تازه استفاده کنید !

دانه های تکثیر دهنده خود را برای کاشت تولید کنید

عاقلانه و با برنامه ریزی مناسب بذر گیاه آبیاری کنید !

هنگام انتقال نهال ها به گلدان ها مراقب باشید

گیاهان لطیف و شکننده را گرم نگه دارید !

نتیجه گیری در رابطه با مقاله مطالعه شده:

گالری تصاویر:

دانه ۱انواع دانه

دانه ۲کمپوست

دانه ۳آبیاری گیاه

آشنایی با انواع دانه های هیبریدی برتر یکنواخت !

دانه هیبریدی F1، یک درجه برتر که گیاهان یکنواخت و قوی تولید می کند. می تواند کمی بیشتر هزینه داشته باشد. اما در مقایسه با هزینه خرید گیاهان جوان در مراکز باغ، هنوز ارزش پولی بالایی دارد.

بیایید به خوراکی مورد علاقه ملت، گوجه فرنگی نگاه کنیم. بسته ۲۰ دانه ای هیبریدی F1 دارای برچسب قیمت ۳.۹۹ پوند است. دانه‌های هیبریدی F1 اغلب به جوانه زنی دانه می‌رسند، بنابراین هر بوته گوجه فرنگی فقط ۲۰ پنس قیمت دارد. و به یاد داشته باشید، بوته های گوجه فرنگی بین تابستان و پاییز مملو از صدها میوه خواهند بود.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۰۷ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

بنابراین اگر شما را متقاعد کرده‌ایم که کاشت دانه را انجام دهید. نکات مهم ما را برای رشد موفقیت‌آمیز گل و سبزیجات از دانه دنبال کنید.

زمان  بندی دقیق و سریع برای کاشت دانه داشته باشید !

تقاضا برای دانه ۱ در طول همه گیری افزایش یافت و تامین کنندگان دانه به طور شبانه روزی تلاش کردند. تا سطوح بی سابقه سفارشات organic-agri را برآورده کنند. درحالی که وضعیت آرام شده است، تقاضا بالاتر از حد معمول باقی می ماند. بنابراین برای جلوگیری از ناامیدی، سفارش بذر گیاه را زودتر از زمان فروش سهام انجام دهید.

با آگاهی از اینکه دانه تازه مستقیماً از انبار ارسال می‌شود. می‌توانید فوراً آنچه در انبار موجود است را ببینید و با خیال راحت سفارش دهید.

دانه های قدیمی و ذخیره شده را آزمایش کنید

در طول قرنطینه، بسیاری از ما نمی‌توانستیم دانه‌های گل و سبزیجات بخریم. درحالی که مراکز باغ بسته بودند، بنابراین با کاشت دانه باقی‌مانده از سال‌های گذشته تلاش کردیم. درحالی که دانه‌های منسوخ می توانند زندگی کنند، جوانه زنی می تواند تکه تکه باشد.

دانه ۱انواع دانه

بذر - بذر گیاه

بذر – بذر گیاه – ارگانیک اگری

برای جلوگیری از ناامیدی، چند هفته زودتر از زمانی که روی بسته بذر توصیه شده است. یک مشت دانه کهنه را در گلدان گیاه بکارید. اگر آنها جوانه بزنند، می دانید که بقیه خوب هستند برای کاشت در زمان مناسب.

برای دانه‌ های خود کمپوست با کیفیت بخرید !

یک نام تجاری قابل اعتماد از کمپوست دانه ارگانیک اگری و قلمه ضروری است. وسوسه نشوید که از کمپوست چند منظوره قدیمی برای پرورش دانه ها در زندگی استفاده کنید.

چرا کمپوست دانه متفاوت است؟ اولاً، این یک درجه خوب است. نباید هیچ توده بزرگ پوست در مخلوط وجود داشته باشد که بتواند مانع جوانه زنی دانه شود. تولیدکنندگان اغلب از ورمیکولیت، یک ماده معدنی طبیعی استفاده می کنند. که هوادهی و زهکشی بذر گیاه را افزایش می دهد و به جلوگیری از پوسیدگی نهال ها کمک می کند.

کمپوست دانه ۲ دارای مواد مغذی کمی خواهد بود. و دارای تعادل مناسبی است تا دانه‌ها را به رشد وادار کند و بهترین شروع زندگی را به آنها بدهد.

کمپوست را می توانید به آسانی نگه دارید !

کمپوستی که در سوله ها، گلخانه ها و گاراژها ذخیره شده است. باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از کاشت در داخل خانه آورده شود تا به دمای اتاق برسد. کاشت دانه در کمپوست منجمد می تواند مانع از جوانه زنی شود.

هنگام خرید کمپوست، به دنبال کیسه های کمپوست باشید که در زیر پوشش بذر ذخیره شده اند. تا کمپوست از آب باران اشباع نشود.

دانه ۲کمپوست

بذر - بذر گیاه

بذر – بذر گیاه – ارگانیک اگری

هنگام کاشت از بذر های تازه استفاده کنید !

برای تازه نگه داشتن دانه organic-agri، بسته را فقط زمانی باز کنید که آماده کاشت هستید. سینی های دانه ۳ را به طور مساوی با کمپوست پر کنید و به آرامی آن را فشار دهید. سعی کنید دانه‌ها را با پاشیدن یکنواخت روی کمپوست به صورت نازک بکارید. در غیر این صورت نهال ها پس از شروع به کار گرفتگی می کنند.

هر چیزی که درحال کاشت هستید، بسته را بررسی کنید. آیا دانه باید با یک لایه ریز کمپوست پوشانده شود. یا روی سطح کمپوست در جایی که در معرض نور است بذر گیاه کاشته شود. فراموش نکنید که هر سینی دانه را برچسب بزنید تا از مخلوط شدن هم جلوگیری کنید!

دانه های تکثیر دهنده خود را برای کاشت تولید کنید

تکثیر یکی از ارزان‌ترین و مؤثرترین ابزارها در اسلحه باغبان است. به زبان ساده، این یک سینی دانه با یک درب پلاستیکی شفاف روی آن است. این تضمین می کند که دانه‌ها در یک محیط گرم و مرطوب با شرایط بهینه برای جوانه زنی نگهداری می‌شوند. برای بهترین نتیجه، انتشار دهنده ها را در یک اتاق روشن، دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. پس از جوانه‌زنی بذر می‌توان درپوش‌های تکثیرکننده را جدا کرد تا نهال‌ها ساقدار (بلند و دوک‌دار) نشوند.

درحالی که یک تکثیر کننده اصلی را می‌توان با قیمت کمتر از ۱۰ پوند خریداری کرد، ساختن آن آسان است. به جای استفاده از سینی دانه، دانه‌ها را در گلدان گل بکارید. سپس یک کیسه فریزر شفاف بردارید و آن را بالای قابلمه قرار دهید. و آن را با استفاده از یک نوار الاستیک دور لبه قابلمه محکم کنید.

عاقلانه و با برنامه ریزی مناسب بذر گیاه آبیاری کنید !

پرورش موفقیت آمیز نهال‌ها به زندگی مستلزم آن است که کمپوست دانه به طور مساوی مرطوب نگه داشته شود. بدون اینکه آن را به باتلاق تبدیل کند. ساده ترین راه برای درست کردن آن این است. که به آرامی سطح کمپوست را با استفاده از یک بطری اسپری دستی پر از آب ولرم مرطوب کنید.

دانه ۳آبیاری گیاه

بذر - بذر گیاه

بذر – بذر گیاه – ارگانیک اگری

کمپوست دانه را هرگز نباید با استفاده از آب باران جمع آوری شده در ته آب آبیاری کرد. زیرا می‌تواند حاوی عوامل بیماری زا باشد که خطر ابتلای نهال های آسیب پذیر را به بیماری ایجاد می کند. با این حال، آب باران برای آبیاری بذر گیاهان باغی فوق‌العاده است، بنابراین منابع خود را برای تابستان ذخیره کنید.

هنگام انتقال نهال ها به گلدان ها مراقب باشید

هنگامی که نهال ها به طور فعال رشد می کنند و اولین جفت برگ واقعی خود را ایجاد می کنند. زمان آن فرا رسیده است که آنها را سوراخ کنیم. که فرآیند انتقال آنها به صورت جداگانه به گلدان های گیاهی است، جایی که آنها فضایی برای رشد دارند.

نهال ارگانیک اگری را با دقت با یکی از برگ های آن نگه دارید. از یک مداد برای جدا کردن ریشه ها از کمپوست به آرامی استفاده کنید. درهمان عمق در یک گلدان کوچک کمپوست بذر گیاه بکارید و نهال را به آرامی در آن سفت کنید.

گیاهان لطیف و شکننده را گرم نگه دارید !

به یاد داشته باشید که گیاهان بستر محبوبی که به آنها برچسب “یکساله نیمه مقاوم” می زنند. مانند گل اطلسی، لیزی شلوغ و گل همیشه بهار، سرما را تحمل نمی کنند. حتی پس از اینکه نهال ها به گیاهان جوان تبدیل شدند. تا پس از آخرین یخبندان در اواخر ماه مه یا اوایل ژوئن به محافظت در برابر سرما نیاز دارند. این برای سبزیجات لطیف از جمله گوجه فرنگی، فلفل و بذر گوجه است، بنابراین برای کاشت آنها عجله نکنید.

آیا تا به حال سعی کرده اید گیاهان را از طریق دانه پرورش دهید؟. آیا موفقیت های دانه‌ای داشته اید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

نتیجه گیری در رابطه با مقاله مطالعه شده:

در ارگانیک اگری، ما در تلاش هستیم تا راهنمای شما برای تمام نیازهای باغبانی شما باشیم. هنگامی که به مشاوره باغبانی قابل اعتماد نیاز دارید، به کارشناسان مورد اعتماد ما مراجعه کنید.

در نتیجه، تراکم بذر فاکتور مهمی است که باید در هنگام رشد میکروگرین در نظر گرفت. با استفاده از تراکم دانه مناسب و فراهم کردن شرایط رشد ایده آل، می توانید اطمینان حاصل کنید. که میکروگرین های شما شکوفا می شوند و سرشار از طعم و مواد مغذی هستند. با کمی آزمایش و نمودار تراکم دانه مفید، در کمترین زمان در مسیر رشد سبزه‌های خوشمزه و مغذی خواهید بود!

سوالات متداول

  1. چرا از کمپوست باید استفاده کرد؟
  • کمپوست دانه دارای مواد مغذی کمی خواهد بود و دارای تعادل مناسبی است تا دانه‌ها را به رشد وادار کند.
  1. چرا کمپوست دانه ها متفاوت است ؟
  • زیرا نباید هیچ توده بزرگ پوست در مخلوط وجود داشته باشد که بتواند مانع جوانه زنی دانه شود.
  1. زمانی که نهال ها به طور فعال رشد کنند چه چیزی را ایجاد می کنند؟
  • هنگامی که نهال ها به طور فعال رشد می کنند و اولین جفت برگ واقعی خود را ایجاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.