بذر

بذر و #۷ دانه آفتابگردان چه زمانی رشد و شکوفا می شوند؟

بذر - بذر گل آفتابگردان

بذر با بازگشت هوای گرم، زمان آن رسیده است که درباره آفتابگردان بیشتر بدانید! این گل به خودی خود نشان دهنده گرمای تابستان و نور خورشید است. اما آیا ما واقعاً آفتابگردان را می شناسیم؟

آیا می‌دانستید که گل آفتابگردان می‌تواند تا ۹متر رشد کند و روغن آن برای افزودن به وعده‌های غذایی عالی است؟

برای دانستن همه چیز در مورد بذر گل آفتابگردان، با ما همراه باشید تا تمام اسرار آن را کشف کنیم!

فهرست مطالب موجود در اینجا:

معنی گل آفتابگردان در زندگی ما و محبوبیت آن برای افراد

دانه گل و تخمه آفتابگردان از کجا می آید؟

منشا پیدایش و کاشت دانه گل و گیاه آفتابگردان :

آشنایی با دانه آفتابگردان و خواص و فواید آن!

از کجا می توانم بذر گل آفتابگردان ارگانیک پوسته شده را پیدا کنم؟

چگونه دانه گیاه و گل آفتابگردان را بکاریم ؟

آموزش ترکیب دانه ها برای کاشت گل های آفتابگردان

آشنایی با تخمه گل آفتابگردان و مقدار کالری آن!

چه زمانی دانه گل آفتابگردان تهیه کنیم؟ در کدام فصل؟

تخمه های گل آفتابگردان چه خواص هایی دارد ؟

آنچه از مطالعه مقاله  گل آفتابگردان متوجه شدیم:

گالری تصاویر:

دانه ۱گل آفتابگردان

دانه ۲دانه گل آفتابگردان

دانه ۳کاشت گل آفتابگردان

معنی گل آفتابگردان در زندگی ما و محبوبیت آن برای افراد

گل آفتابگردان نماد طبیعی شادی و خوشبختی است. رنگ‌های روشن و شکوفه‌های تابستانی آن تا حد زیادی توضیح می‌دهد که چرا چنین احساساتی با آن همراه است. دانه ۱ گل آفتابگردان نیز به دلیل پیوندهای زیادی که بین آنها وجود دارد، اغلب به عنوان نماد خورشید استفاده می‌شود. با این حال، همچنین گفته می شود که این گل organic-agri نشان دهنده طول عمر، وفاداری و پرستش است. به همین دلیل است که معمولاً در عروسی‌ها و سالگردهایی که در تابستان برگزار می‌شود از گل‌های آفتابگردان استفاده می‌شود.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۲۴ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

اگر به گردنبندهای پر شیک و شیک برای این فصل زیبا علاقه دارید می‌توانید به ارگانیک اگری مراجعه کنید.

گل های آفتابگردان نه تنها زیبا هستند، بلکه کاربردی نیز هستند. تخمه های آفتابگردان و روغن آفتابگردان احتمالاً برای شما غریبه نیستند. دانه‌ها را می‌توان به عنوان یک میان وعده میل کرد و روغن آفتابگردان اغلب در پخت و پز استفاده می‌شود. روغن آفتابگردان برای سالادهای تابستانی ایده آل است و دانشمندان در حال بررسی پتانسیل آن به عنوان سوخت هستند.

دانه ۱گل آفتابگردان

بذر - بذر گل آفتابگردان

بذر – بذر گل آفتابگردان – ارگانیک اگری

آفتابگردان در طول قرن ها کاربردهای بسیار دیگری نیز داشته است. در چین، الیاف بذر گل آفتابگردان برای تولید کاغذ و منسوجات استفاده می‌شد. در حالی که در اروپا، این گیاه دارویی برای عفونت‌های ریه شناخته می‌شد. (اگرچه پزشکی مدرن در تلاش برای یافتن یک رابطه علت و معلولی است).

دانه گل و تخمه آفتابگردان از کجا می آید؟

تخمه آفتابگردان که برای خمیرهای نان خانگی ضروری است. به دلیل فواید بسیاری برای سلامتی، مورد تحسین متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه است. در واقع، این دانه های کوچک علاوه بر علایق مزه دار، سرشار از مواد مغذی هستند.

دانه ۲ آنها به صورت ساده خورده می‌شوند یا به دستور العمل‌ها اضافه می‌‌شوند، طعمی غیر معمول به غذاها می دهند. با این وجود، علیرغم فضیلت های متعدد، بذر به هیچ وجه مصرف نمی شود. این دانه ها از کجا می آیند؟ چرا آنها را بخوریم؟ چگونه آنها را بخوریم؟

تخمه آفتابگردان را با جزئیات مرور کنید.

منشا پیدایش و کاشت دانه گل و گیاه آفتابگردان :

منشا جغرافیایی گل آفتابگردان با قطعیت تعریف نشده است. طبق تاریخ، از آمریکای شمالی آمده است. ابتدا توسط آمریکایی‌ها و سپس مکزیکی‌ها به دلیل خواص پزشکی و غذایی آن را اهلی کردند. به عنوان یک دلیل، این گل های زرد اغلب برای نماد فرهنگ آمریکایی آمریکای شمالی استفاده می شود.

با این حال، اکتشافات اخیر فرضیه آمریکای شمالی را مورد تردید قرار داده است. درواقع، در سال ۲۰۱۰، ردپای فسیل‌شده‌ای از بذر گل آفتابگردان شبیه به گل آفتابگردان در شمال غربی پاتاگونیا پیدا شد.

گل آفتابگردان ارگانیک اگری در قرن شانزدهم توسط اسپانیایی ها در اروپا معرفی شد. در حال حاضر این گیاه منحصراً برای دانه‌های آن که سرشار از روغن خوراکی باکیفیت است، کشت می شود. کشت آفتابگردان برای دانه های روغنی آن به قرن نوزدهم برمی گردد. لازم به ذکر است که ۴۰ درصد این دانه ها را روغن آفتابگردان تشکیل می دهد.

آشنایی با دانه آفتابگردان و خواص و فواید آن!

پیپا یا پیپازول دانه ای است که از گل آفتابگردان یا هلیانتوس آنووس استخراج می شود. این بذر یک ساله بزرگ با ساقه ای است که ارتفاع آن تا ۴ متر می رسد. این گل زرد بزرگ یک گل واقعی نیست. بلکه یک شبه است که از سر گل و ظرف گل تشکیل شده است.

دانه ۲دانه گل آفتابگردان

بذر - بذر گل آفتابگردان

بذر – بذر گل آفتابگردان – ارگانیک اگری

نام گل آفتابگردان از واژه ایتالیایی «girasol» به معنای «که با خورشید می‌چرخد» گرفته شده است. و به ساقه‌ای که بر اساس موقعیت خورشید خم می‌شود اشاره دارد. بنابراین، برگ های آن حرکت خورشید را در طول روز دنبال می کنند تا کارایی فتوسنتز را بهینه کنند. چندین نام دیگر برای این گل زرد وجود دارد.

از کجا می توانم بذر گل آفتابگردان ارگانیک پوسته شده را پیدا کنم؟

تخمه آفتابگردان پوست کنده معمولاً در سوپرمارکت ها، فروشگاه های ارگانیک یا در اینترنت فروخته می شود. آنها به صورت فله یا بسته بندی مواد غذایی قابل آب بندی و این در اشکال مختلف ارائه می شوند. برای انتخاب خوب آنها، توصیه می شود گونه هایی از اتحادیه اروپا را انتخاب کنید. که کاشت و تولید آنها استانداردها را رعایت می کند.

طبق توصیه‌های الکساندرا رتیشن، متخصص تغذیه، «بهتر است بذر های آفتابگردان بوداده را انتخاب کنید که خوشمزه‌تر هستند. اما همچنان مواد مغذی ضروری را حفظ می‌کنند. از سوی دیگر، دانه‌های نمکی را فقط باید گاهی اوقات مصرف کرد. زیرا باعث افزایش فشار خون و احتباس آب می‌شود. این متخصص تغذیه می افزاید: آنها همچنین از عوامل خطر برای ایجاد بیماری های قلبی عروقی هستند.»

چگونه دانه گیاه و گل آفتابگردان را بکاریم ؟

اصولاً کشت دانه ۳ آفتابگردان در فصل بهار انجام می شود. از این نظر کاشت دانه در فروردین، اردیبهشت یا خرداد صورت می گیرد. برای افزایش ارتفاع گیاه، کاشت بذر گل آفتابگردان در ابتدای سال ترجیح داده می شود. سوراخ ها باید به گونه ای باشد که گل ها یکدیگر را له نکنند. برای داشتن یک باغ زیبا با گل‌های زرد، رعایت دستورالعمل های روی بسته بندی قبل از کاشت دانه ضروری است.

اگر علاقه مند به گوشواره‌های شیک برای این فصل زیبا هستید، می توانید به organic-agri مراجعه کنید.

آموزش ترکیب دانه ها برای کاشت گل های آفتابگردان

دانه های آفتابگردان عمدتاً از روغن آفتابگردان تشکیل شده اند. غلظت چربی آنها ۴۰ درصد است. با این حال، عمدتا اسیدهای چرب غیراشباع هستند که برای سلامتی مفید هستند. این بذر همچنین حاوی بسیاری از مواد معدنی ضروری و عناصر کمیاب است. تنها عیب آن این است که این دانه ها کالری بسیار بالایی دارند.

آشنایی با تخمه گل آفتابگردان و مقدار کالری آن!

تخمه آفتابگردان کالری بسیار بالایی دارد. یک وعده ۱۰۰ گرمی پیپازول حدود ۶۵۳ کیلو کالری انرژی دارد. در مقایسه با بادام، این دانه ها انرژی دریافتی بالایی دارند. بنابراین، مصرف بیش از حد آنها می تواند باعث افزایش وزن شود. به منظور جلوگیری از افزایش وزن، توصیه می شود از ۱۵ گرم تخمه آفتابگردان در روز تجاوز نکنید.

دانه ۳کاشت گل آفتابگردان

بذر - بذر گل آفتابگردان

بذر – بذر گل آفتابگردان – ارگانیک اگری

چه زمانی بذر گل آفتابگردان تهیه کنیم؟ در کدام فصل؟

دانه های آفتابگردان که در بهار کاشته می شوند، عمدتاً در اواسط مرداد برداشت می شوند. با این حال، آنها را می توان در تمام طول سال خورد.

تخمه های گل آفتابگردان چه خواص هایی دارد ؟

تخمه آفتابگردان دارای خواص زیادی است. باتوجه به توصیه متخصص تغذیه رتیشن organic-agri، دانه‌ و روغن آفتابگردان به دلیل کیفیت مواد مغذی موجود در آنها ارجحیت دارند.

آنتی اکسیدان هایی برای مبارزه با پیری سلولی، دانه های آفتابگردان به ویژه غنی از ویتامین E هستند. خواص آنتی اکسیدانی دارند که به سم زدایی بدن کمک می کند. با توجه به مواد موجود در بذر، آنتی اکسیدان ها با پیری سلولی ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه می‌کنند.

آنها همچنین از بیماری های قلبی عروقی و انواع خاصی از سرطان جلوگیری می کنند. علاوه بر این، ویتامین E روی گلبول‌های قرمز خون عمل می‌کند و به اکسیژن‌رسانی خوب سلول‌ها کمک می‌کند. اسیدهای چرب اشباع برای از بین بردن کلسترول بد.

روغن آفتابگردان به لطف اسیدهای چرب اشباع، سطح کلسترول خون را کاهش می دهد. در واقع، فیتواسترول‌های گیاه مقدار LDL یا کلسترول بد خون را کاهش می‌دهند. اسیدهای اولئیک سطح HDL را افزایش می دهند.

آنچه از مطالعه مقاله بذر گل آفتابگردان متوجه شدیم:

به گفته دندانپزشکان، خوردن زیاد تخمه آفتابگردان می تواند به طور قابل توجهی به مینای دندان آسیب برساند. با این حال، هر از گاهی یک مشت از این دانه ها برای دندان ها مضر نیست.

همچنین لازم به ذکر است که تخمه آفتابگردان ارگانیک اگری حاوی مقدار قابل توجهی اگزالات است. ماده ای که باعث تشکیل سنگ های ادراری و سنگ کلیه می شود. افرادی که از این بیماری‌ها رنج می‌برند و یا از آنها درمان شده‌اند. باید قبل از مصرف این دانه‌ها با پزشک خود مشورت کنند.

در نهایت، تخمه آفتابگردان می تواند باعث ایجاد آلرژی شود که معمولاً با آلرژی آجیل همراه است. در نتیجه، افرادی که از آلرژی به گرده غان رنج می برند. ممکن است به دنبال مصرف تخمه آفتابگردان خام دچار واکنش های ایمنی شوند. علائم اصلی بذر بونسای این واکنش ها مشابه است.

سوالات متداول

گل آفتابگردان نماد چیست؟

گل آفتابگردان نماد طبیعی شادی و خوشبختی است.

گل آفتابگردان از چه بیماری جلوگیری می کند؟

آنها از بیماری های قلبی عروقی و انواع خاصی از سرطان جلوگیری می کنند.

دانه های آفتابگردان چه زمانی برداشت می شوند؟

دانه های آفتابگردان که در بهار کاشته می شوند، عمدتاً در اواسط مرداد برداشت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.