بذر

بذر ها را با همه #۳ تنوعشان کشف کنید و تجربه کسب کنید!

بذر - بذر هیبریدی

بذر و این زمان مورد علاقه من از سال است. زمانی که در حال برنامه ریزی باغ سبزیجات خود هستید! طبق حکمت مرسوم، «انواع باستانی راهی برای رفتن هستند. آنها طعم بهتری نسبت به هیبریدها دارند. به علاوه، هیبریدها عقیم هستند. آنها را نمی توان بازتولید کرد.» درست یا غلط؟ گندم را از کاه جدا کنیم.

در کنفرانس تبادل دانه در تابستان امسال، سخنرانی دکتر جان‌ناوازیو، بحث ترکیبی در مقابل گرده افشانی باز را مطرح کرد. در اینجا نگاهی به سخنرانی جان می اندازیم، کل سخنرانی در اینجا موجود است. همچنین، کتاب جدید دکتر نوازیو، پرورش دهنده بذر هیبریدی ارگانیک را که قرار است منتشر شود، ببینید.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آشنایی با انواع مختلف دانه های هیبریدی و خواص آنها

اهمیت تنوع ژنتیکی انواع دانه گل و گیاهان !

از شانس خود برای کاشت محصولات استفاده کنید !

چرا بذر هیبریدی ها مورد علاقه افراد مختلف هستند؟

مزایای انواع گرده افشانی گل و گیاهان باز چیست ؟

آنچه انتظار می رود از مطالعه این مقاله مورد استفاده شما قرار بگیرد:

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه هیبریدی

دانه ۲کاشت دانه هیبریدی

دانه ۳گرده افشانی دانه هیبریدی

آشنایی با انواع مختلف دانه های هیبریدی و خواص آنها

یک رقم تثبیت شده دارای ویژگی‌های بسیار پایدار (رنگ، ارتفاع، طعم) از یک نسل به نسل دیگر ارگانیک اگری است. گرده افشانی به طور طبیعی در میان گل‌های هم نوع اتفاق می‌افتد، که ما آن را گرده افشانی باز می‌نامیم. دانه‌ها گیاهانی شبیه به والدین تولید می‌کنند. مگر اینکه بذر توسط گرده‌های دیگر گونه‌هایی که در نزدیکی رشد می‌کنند آلوده شده باشند. به عنوان مثال، دانه ۱ گوجه‌فرنگی، یک رقم تثبیت‌شده. می‌تواند با استفاده از دانه‌های جمع‌آوری‌شده بدون از دست دادن ویژگی‌های خود دوباره کاشته شود.

فقط باید مطمئن شوید که هیچ گونه گوجه فرنگی دیگری در این نزدیکی وجود ندارد. که به راحتی بتواند با آنها آمیخته شود. این کار به راحتی برای گوجه فرنگی یا لوبیا سبز انجام می‌شود، که گل‌های آن به راحتی گرده افشانی می‌شوند.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۲۹ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

این گونه ها چگونه ایجاد می شوند؟. با انتخاب گونه‌های گوجه‌فرنگی با ویژگی‌های متفاوتی که در ترکیب برای گوجه‌فرنگی جدید مورد نظر بود، آغاز شد. سپس این گوجه‌فرنگی‌ها با هم آمیختگی، انتخاب و گرده‌افشانی مکرر در طی چند نسل انجام شد. با حذف سیستماتیک گوجه‌فرنگی‌های ناسازگار تا زمانی که همه دانه‌ها فقط دانه‌های مورد نظر را تولید کنند. همه اینها می تواند به طور متوسط ۸ تا ۱۰ سال organic-agri طول بکشد. یکی از پیامدهای خودگرده افشانی مکرر کاهش تنوع ژنتیکی گوجه فرنگی است. از این نظر، می توان بذر هیبریدی را با همخونی در انسان مقایسه کرد.

از سوی دیگر، این چیزی است که امکان حفظ‌‌‌ ویژگی‌ها و بازتولید آنها از نسلی به نسل دیگر را فراهم می‌کند. به‌دلیل محرومیت ژنتیکی، واریته‌های تثبیت شده اغلب با شرایط متفاوت با شرایطی که در آن انتخاب شده‌اند سازگاری ضعیفی دارند. یک واقعیت جالب، وقتی دو گونه مختلف را هیبرید می کنیم، گیاهان حاصل از آمیختگی اغلب قوی تر هستند. زیرا از نظر ژنتیکی غنی تر هستند.

دانه ۱دانه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – ارگانیک اگری

واریته های اجدادی گونه های تثبیت شده با گرده افشانی باز هستند. قبل از ورود تولیدکنندگان بذر صنعتی، یعنی قبل از سال های ۱۹۴۰-۱۹۵۰ ایجاد شده اند. کاشت‌کاران دانه‌های خود را جمع‌آوری کردند و بهترین‌ها را از میان پربارترین گیاهان در خاک خود انتخاب کردند. این گونه های محلی به دلیل ویژگی های ارگانولپتیکی خود، برخی از آنها طی صدها سال تصفیه شدند. آنها خوش طعم هستند، اما برای میراث فرهنگی و ژنتیکی خود استثنایی هستند. در organic-agri دوباره دانه ها را می توان برای اهداف تولید مثل جمع آوری کرد. به شرطی که هیچ گونه دیگری در نزدیکی وجود نداشته باشد. آنها والدین بسیار خوبی برای هیبریداسیون هستند.

در توسعه انواع مدرن برای تولید بذر هیبریدی، ویژگی‌های مرتبط با جنبه‌های موردنظر مصرف‌کنندگان مانند حفظ و ظاهر مورد تاکید قرار گرفته‌است. که گاهی اوقات به قیمت طعم، تنوع شکل و رنگ و سازگاری تمام می شود.

اهمیت تنوع ژنتیکی انواع دانه گل و گیاهان !

برای سازگاری گیاهان با شرایط محیطی جدید و بیماری های جدید، تنوع ژنتیکی غنی مهم است. وجود گونه‌های مستقل توسعه یافته در یک منطقه خاص منبعی از تنوع ژنتیکی مهم است. زیرا هر رقم دارای ویژگی های خاص خود است و با شرایط رشد متفاوت سازگار است. این میراث ژنتیکی به پرورش دهندگان مخزن ضروری ژن ها می دهد. که امکان بهبود مستمر بذر محصولات و در نهایت بهره وری آنها را فراهم می کند. گونه‌های باستانی بی‌شماری که در سراسر جهان رشد می‌کنند دارای تنوع فراوانی هستند و گنجینه‌ای هستند که باید حفظ شود.

از شانس خود برای کاشت محصولات استفاده کنید !

به طور خلاصه، در جمع آوری دانه ها از گونه های مورد علاقه خود، حتی F1 تردید نکنید. ممکن است اکتشافات شگفت انگیزی داشته باشید. احتمالاً قبلاً بدون اینکه از آن اطلاع داشته باشید، با کاشت مجدد فلفل دلمه‌ای از خواربار فروشی، آزمایش کرده اید؟

آیا زود رسیدن دانه ۲ یک گوجه فرنگی را دوست دارید، اما طعم یکی دیگر از بذر را ترجیح می دهید؟. انواع باستانی خود را تلاقی کنید و ویژگی های گوجه فرنگی را که همیشه آرزویش را داشتید. با تکثیر آن برای چند سال انتخاب کنید تا ویژگی های آن را اصلاح کنید. همه چیز ممکن است! خلاقیت های ترکیبی شما ممکن است مانند انواع قدیمی شما خوشمزه باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را امتحان کنید.

هر کاری که انجام می‌دهید، تولیدکنندگان ارگانیک اگری دانه صنعتگر سخت در تلاش هستند. تا شما را با گونه های هیبریدی آینده خود، تثبیت شده یا قدیمی، شگفت زده کنند. چیزی برای هر سلیقه ای وجود دارد!

دانه ۲کاشت دانه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – ارگانیک اگری

چرا بذر هیبریدی ها مورد علاقه افراد مختلف هستند؟

هنگامی که همخون های والدین ثابت شدند، ساختن هیبریدها سال به سال آسان است. شما دو نوع والدین دارید و از آنها عبور می کنید.

شما می توانید آن دو نوع همگن و بسیار یکنواخت والدین را حفظ کنید. و هر بار که می خواهید دانه ۳ هیبریدی جدیدی بسازید، فقط آن را در مزرعه بکارید. یکی را جدا کنید و بگذارید دیگری گرده بسازد. آنها به قدری همخون شده‌اند که نگهداری آنها بسیار آسان است، بر خلاف OP که آن همه تنوع را دارند. شما ذخیره کننده دانه هستید، آن را دیده اید، درست است؟. هنگامی که بذر را همخون کردید، اساساً آن را از نظر ژنتیکی چنان باریک کردید. که خواهید دید که این تنوع از بین رفته است. دو والدین یکدست یک هیبرید یکنواخت می سازند.

شرکت‌ها بذر گوجه زیتونی را دوست داشتند زیرا هیبریدی‌ها اجازه مالکیت انحصاری فوری را می‌دادند. اگر شما همخون های خود را حفظ می کردید و آن را به هیچ کس دیگری نمی دادید. تنها کسی بودید که می توانستید آن «مس کراس» را هیبریدی بسازید و آن را بفروشید. در حالی که قبلاً، اگر فری مورس بودید و «دیترویت دارک قرمز» را در سال ۱۹۰۲ منتشر کردید. در عرض سه سال هر باغ خانه، کشاورز و شرکت بذر هیبریدی در آمریکا «دیترویت تیره قرمز» را داشت. صاحبان شرکت‌های تولید دانه این ترفند کوچک را دوست داشتند. پرورش دهندگان آن را دوست داشتند، زیرا به دلیل انباشتگی صفات، در واقع پرورش هیبریدها آسان‌تر است.

مزایای انواع گرده افشانی گل و گیاهان باز چیست ؟

واریته های OP ارگانیک اگری را می توان به گونه ای پرورش داد که در تمام مراحل سخت باشند. ما می توانیم برای آن در تمام مراحل انتخاب کنیم. شما می‌توانید این کار را با هیبریدی‌ها نیز انجام دهید، اما اگر انعطاف پذیری داخلی داشته باشید، آسان تر است.

آنها می توانند بسیار منطقه ای سازگار شوند و بذر ادامه دهند یا همیشه سال به سال سازگار خواهند شد. ما درحال حاضر به چنین چیزهایی نیاز داریم. ما درحال عبور از این هرج و مرج اقلیمی هستیم. و همچنین همه کسانی که در سراسر کشور با آنها صحبت می‌کنم. وقتی دانه را ذخیره می‌کنید، البته اگر از انزوای خود پیروی کنید، درست می‌شوند.

دانه ۳گرده افشانی دانه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – ارگانیک اگری

بسیاری از کشاورزانی که من با آنها کار می‌کنم در واقع به OP بازگشتند. زیرا از شرکت‌های دانه‌ای که گونه‌های هیبریدی را حذف می‌کنند. خسته شده‌اند که واقعاً آن‌ها را می‌شناختند و دوست داشتند و یاد می‌گرفتند که سیستم خود را نیز تامین کنند. بذر هیبریدی ناگهان یک روز از بین می رود.

آنچه انتظار می رود از مطالعه این مقاله مورد استفاده شما قرار بگیرد:

آنها از نظر ژنتیکی متغیر هستند و همیشه سازگار نیستند. نمی‌دانم که هیچ یک از شما در مقیاس باغ ناامید می‌شوید که آنقدر می‌خواهید یکنواختی به دست نیاوردید یا خیر. برخی از گیاهان organic-agri واقعاً سر و کار ندارند یا چیزی شبیه به آن. اما اگر انتخاب و نگهداری خود را انجام دهیم و یاد بگیریم که چگونه این انطباق را تقویت کنیم. می توانیم از این مزیت نیز بهره ببریم.

نگهداری از آنها سخت تر است. پرورش بذر هیبریدی که از نظر ژنتیکی انعطاف پذیر باشد. درحالی که تنوع کافی برای قوی نگه داشتن آن و انتخاب کافی برای یکنواخت کردن آن حفظ شود. بسیار سخت تر است. این یک پارادوکس واقعی است، چگونه می توانم تنوع کافی یکنواخت داشته باشم اما تغییرپذیری را حفظ کنم؟

سوالات متداول

  1. گرده افشانی گوجه فرنگی را چگونه می توان بصورت گسترده انجام داد؟
  • این کار به راحتی برای گوجه فرنگی یا لوبیا سبز انجام می‌شود، که گل‌های آن به راحتی گرده افشانی می‌شوند.
  1. چرا وجود گونه های مستقل توسعه یافته مهم است؟
  • وجود گونه‌های مستقل توسعه یافته در یک منطقه خاص منبعی از تنوع ژنتیکی مهم است. زیرا هر رقم دارای ویژگی های خاص خود است و با شرایط رشد متفاوت سازگار است.
  1. دانه های هیبریدی به چه دلیل تصفیه می شوند؟
  • این گونه های محلی به دلیل ویژگی های ارگانولپتیکی خود، برخی از آنها طی صدها سال تصفیه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.