بذر

بذر و #۹ راهنمای مبتدیان در مورد پرورش گیاه فلفل دلمه ای

بذر - بذر فلفل دلمه ای

بذر و مبتدیان اگر به تازگی شروع به برنامه ریزی چیدمان عالی برای باغ سبزیجات خود کرده اید. ممکن است به دنبال ایده هایی برای رشد باشید. از آنجایی که دمای هوا در بهار به آرامی شروع به افزایش می‌کند. ممکن است رویای انگورهای پر جنب و جوش، خیارهای آب‌خور یا گیاه فلفل دلمه‌ای عالی را ببینید.

در حالی که فلفل دلمه ای ممکن است ساده ترین میوه برای رشد نباشد. بله، درست مانند گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای از نظر فنی یک میوه است. مطمئنا ارزش این چالش را دارند. این گونه‌های آب و هوای گرم یک افزودنی عالی برای سالادهای با طراوت به عنوان یک میان وعده بعداز ظهر سالم هستند. بذر فلفل دلمه ای همچنین به صورت خام یا پخته مصرف می شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، زمان آن رسیده است که اصول رشد یک گیاه فلفل دلمه ای را بیاموزیم. organic-agri انواع مختلف فلفل را به شما نشان خواهد داد که باید در نظر بگیرید.

فهرست مطالب قابل مطالعه :

آشنایی با انواع فلفل دلمه ای و روش های کاشت آنها

خاصیت های فلفل دلمه ای و ویژگی های آن

اصول و نحوه رشد عالی یک گیاه فلفل دلمه ای

زمان جوانه زنی بذر فلفل دلمه ای و نگهداری صحیح از آن

مکان مناسب برای دریافت آفتاب کافی انتخاب کنید!

برای رشد متعادل گیاه فلفل خود آن را با برنامه درست آبیاری کنید!

خاک کامل و مناسب را برای کاشت دانه فلفل دلمه ای انتخاب کنید

اصول کود دهی گیاه فلفل دلمه ای به منظور رشد بهتر

رشد گیاهان فلفل دلمه ای مفید و سرگرم کننده است

نتیجه گیری که از مطالب ارائه شده می توان گرفت!

گالری تصاویر:

دانه ۱انواع فلفل دلمه ای

دانه ۲جوانه زنی فلفل

دانه ۳دانه فلفل دلمه ای

آشنایی با انواع فلفل دلمه ای و روش های کاشت آنها

قبل از اینکه به مسائل فنی پرورش فلفل دلمه ای ارگانیک-اگری بپردازیم، درک چند نکته اساسی مهم است. گیاه فلفل دلمه ای (Capsicum annum) متعلق به خانواده شب بو است. که بیش از ۲۳۰۰ گونه از جمله بادمجان، سیب زمینی و گوجه فرنگی را شامل می شود. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های دانه ۱ فلفل این است که در رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های متنوعی وجود دارد. بذر آنها را به یکی از متنوع‌ترین غذاها تبدیل می‌کند که در بسیاری از غذاهای مختلف سراسر جهان استفاده می‌شود.

دانه ۱انواع فلفل دلمه ای

بذر - بذر فلفل دلمه ای

بذر – بذر فلفل دلمه ای – ارگانیک اگری

فلفل دلمه ای برخلاف همزادهای تندترشان مانند فلفل هالاپینو و سرانو، حاوی کپسایسین نیست. ترکیبی که مسئول تندی و گرما در فلفل تند است.

آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا فلفل دلمه ای سبز و فلفل قرمز از گیاهان مختلف می آیند؟. خوب، آنها در واقع همان فلفل هستند که به سادگی در مراحل مختلف بلوغ هستند. آنها سبز شروع می شوند، اما اگر آنها را به مدت کافی روی گیاه بگذارید تا بالغ شوند. در نهایت به رنگ کامل خود می رسند: قرمز روشن و تیره زرشکی.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۹۸ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

خاصیت های فلفل دلمه ای و ویژگی های آن

هر چه مدت بیشتری به فلفل دلمه ای اجازه دهید بالغ شود، محتوای ویتامین C آنها بیشتر می شود. فلفل دلمه‌ای قرمز که اجازه می‌دهد کاملاً بالغ شود نیز طعم شیرین‌تری دارد!

درحالی که فلفل ها در برابر آفات باغ کاملاً انعطاف پذیر هستند، ممکن است بخواهید انواع مقاوم را انتخاب کنید. تا اطمینان حاصل کنید که تجربه رشد فلفل شما به آرامی پیش می رود. برخی از بهترین گونه ها عبارتند از:

  • فلفل سبز که تبدیل به فلفل شیرین قرمز می‌شود: مارکونی قرمز شیرین، لیدی بل، کولی، بلبوی، شگفت انگیز کالیفرنیا شیرین
  • بذر فلفل دلمه ای نارنجی: خورشید نارنجی، میلنا
  • فلفل زرد: عجایب طلایی کالیفرنیا، زنگ عسل، مارنگو

فرقی نمی کند که فقط یک نوع گیاه فلفل دلمه ای را پرورش دهید. یا می خواهید مهارت های باغبانی خود را با یک بسته فلفل آزمایش کنید. باید اصول اولیه نحوه رشد گیاهان پررونق و سالم را بیاموزید.

اصول و نحوه رشد عالی یک گیاه فلفل دلمه ای

اولین چیزی که باید در مورد گیاهان فلفل دلمه ای بدانید این است که آنها نسبت به دمای سرد بسیار حساس هستند. بنابراین ایده خوبی است که بذرها را قبل از شروع فصل رشد (بهار/تابستان) در داخل خانه شروع کنید.

به خاطر داشته باشید که فلفل دلمه ای شیرین فصل رشد طولانی دارد. از کاشت تا برداشت بین ۶۰ تا ۹۰ روز طول می کشد. بنابراین هر چه زودتر شروع کنید، بهتر است. توصیه می‌شود که دانه ۲ فلفل دلمه ای خود را ۸ تا ۱۰ هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان بهاره بکارید. می‌توانید از تقویم رشد بازگشت به ریشه استفاده کنید تا متوجه شوید که چه زمانی است.

زمان جوانه زنی بذر فلفل دلمه ای و نگهداری صحیح از آن

جوانه زنی ظرف ۱۰ روز اتفاق می افتد و هنگامی که اولین مجموعه برگ های واقعی ظاهر شد. اگر هدف شما این است، می توانید آنها را در خارج از خانه شروع کنید.

نکته: گیاهان فلفل دلمه ای ارگانیک-اگری را می توان در داخل خانه نیز پرورش داد.

اما قبل از اینکه گیاه فلفل دلمه‌ای خود را به فضای باز منتقل کنید. مطمئن شوید که دمای شب از ۷۰ درجه فارنهایت کمتر نشود. زیرا ممکن است گیاهان جوان شما را شوکه کند و به مرگ زودرس آنها کمک کند. بهترین راه برای حمایت از رشد بذر این است که منتظر بمانید تا آخرین خطر سرمازدگی برطرف شود.

دانه ۲جوانه زنی فلفل

بذر - بذر فلفل دلمه ای

بذر – بذر فلفل دلمه ای – ارگانیک اگری

مکان مناسب برای دریافت آفتاب کافی انتخاب کنید!

فلفل دلمه ای به عنوان یک محصول واقعی در هوای گرم، عاشق نور مستقیم خورشید و آفتاب کامل است. بنابراین آنها را در مکانی قرار دهید که هیچ چیز جلوی نور را نگیرد. اگر در آب و هوا با گرمای شدید و نور شدید خورشید زندگی می کنید. فلفل های organic-agri شما ممکن است در معرض آفتاب سوختگی باشند، به خصوص برگ‌های جوان تر و میوه های لطیف تر. در حالی که ممکن است از نظر زیبایی ظاهری نامطلوب به نظر برسند. بذر فلفل دلمه ای سوخته شده از آفتاب هنوز خوراکی هستند و به همان اندازه خوشمزه هستند.

به خاطر داشته باشید که برای تولید فلفل بزرگ و سالم. گیاهان فلفل به آفتاب کامل، حداقل ۶ تا ۸ ساعت در روز نیاز دارند.

برای رشد متعادل گیاه فلفل خود آن را با برنامه درست آبیاری کنید!

یافتن تعادل آبیاری مناسب عامل کلیدی برای شکوفایی گیاه فلفل دلمه ای است. از آنجایی که فلفل دلمه ای شیرین نمی تواند دمای بسیار بالا را تحمل کند. آبیاری مناسب برای جلوگیری از بیماری ها ضروری است. اگر در آب و هوای بیابانی زندگی می کنید یا فصل تابستان بسیار خشکی را تجربه می کنید. ممکن است لازم باشد بذر گیاهان خود را به طور روزانه هیدراته کنید. به خصوص در اوایل صبح یا عصر برای جلوگیری از تبخیر آب.

برای جلوگیری از بیماری ها و آفات مانند آنتراکنوز یا پوسیدگی انتهایی شکوفه ها، از آبیاری سربار خودداری کنید. و مطمئن شوید که آبیاری عمیق و یکنواخت را در پایه گیاه انجام می دهید. با انجام این کار، توسعه یک سیستم ریشه ای قوی و سالم را تشویق می کنید. که به نوبه خود دانه ۳ گیاه شما را برای غلبه بر هر گونه برآمدگی در جاده انعطاف پذیرتر می کند.

خاک کامل و مناسب را برای کاشت بذر فلفل دلمه ای انتخاب کنید

گیاهان فلفل دلمه ای خاک شنی را به خاک لومی ترجیح می دهند که با مواد آلی غنی شده است. شما می توانید یک مخلوط گلدانی با این ویژگی ها بخرید. یا همه عناصر را به صورت جداگانه خریداری کنید و خودتان بسازید. اگر مطمئن نیستید که بهترین گزینه چیست، خجالتی نباشید. از یکی از کارکنان ارگانیک-اگری نظر بخواهید.

اصول کود دهی گیاه فلفل دلمه ای به منظور رشد بهتر

کود دهی مرحله مهمی در باغبانی سبزیجات است. اما خسته نشوید و بیش از حد کود دهی کنید. زیرا معمولاً بذر گیاه شما را تشویق می کند که شاخ و برگ بیشتری رشد کند. و میوه کمتری تولید کند، که بدیهی است که هدف این نیست.

دانه ۳دانه فلفل دلمه ای

بذر - بذر فلفل دلمه ای

بذر – بذر فلفل دلمه ای – ارگانیک اگری

از آنجایی که آب برای رشد فلفل دلمه ای حیاتی است. انتخاب خاک مناسب بدون شک بهترین راه برای اطمینان از سطح رطوبت مطلوب است. این گیاهان ساقه خیس را دوست ندارند، بنابراین انتخاب خاک شنی و لومی زهکشی خوب را تضمین می کند. و به افزایش سریعتر دمای خاک برای کاشت کمک می کند، یک عامل کلیدی در کشت بذر فلفل دلمه ای است.

به همان اندازه PH خاک مهم است. باغبانان کهنه کار ادعا می کنند که خاک کمی اسیدی تر برای بذر گل(بین ۶.۰ تا ۶.۸). محیطی بهینه برای گیاه فلفل دلمه ای شماست تا برداشتی پربار داشته باشد. مخلوط کردن مقداری تفاله قهوه در مخلوط گلدان. یک راه طبیعی و سازگار با محیط زیست برای متعادل کردن سطح pH خاک و حمایت از رشد گیاه است.

رشد گیاهان فلفل دلمه ای مفید و سرگرم کننده است

جالب ترین چیز در مورد فلفل این است که آنها در اندازه ها و اشکال مختلف هستند. و شما می توانید انواع مختلفی را پیدا کنید که مطابق ذائقه شما باشد. از شیرین تا تند، بذر فلفل دلمه ای طیف وسیعی از طعم‌ها را ارائه می‌دهند که آشپزی شما را به سطح بالاتری می‌برد.

نتیجه گیری که از مطالب ارائه شده می توان گرفت!

در حالی که رشد و نگهداری یک گیاه فلفل دلمه ای با چالش هایی همراه است. وقتی اولین فلفل ریز در جهان شروع به کار کرد، احساس غرور باورنکردنی خواهید داشت. برای یادگیری نکات و ترفندهای بیشتر برای پرورش این خوراکی های ترد و خوشمزه. راهنمای جامع organic-agri در مورد نحوه رشد فلفل از بذر تا برداشت را بررسی کنید.

سوالات متداول

  1. فلفل دلمه ای چگونه مصرف می شود؟
  • به صورت خام یا پخته استفاده می شوند.
  1. فلفل دلمه را در آفتاب باید قرار داد یا خیر؟
  • بله – فلفل دلمه ای به عنوان یک محصول واقعی در هوای گرم، عاشق نور مستقیم خورشید و آفتاب کامل است.
  1. جالب ترین نکته در رابطه با فلفل دلمه چیست؟
  • جالب ترین چیز در مورد فلفل این است که آنها در اندازه ها و اشکال مختلف هستند و شما می توانید انواع مختلفی را پیدا کنید که مطابق ذائقه شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.