بذر, دسته‌بندی نشده

بذر و #۷ راهنمای کاشت، رشد و پرورش دانه های گل و گیاهان

بذر - بذر گل

بذر و کاشت دانه برای پرورش گل های زیبا و سرسبز برای قلمه زدن یک سرگرمی است. و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. به دلیل زیبایی، محل نگه داشتن چیزها و لذت خالص شناخته شده است. چرا نمی خواهید دسته گل های خود را رشد دهید، برش دهید و طراحی کنید تا بفروشید؟. و یا به اشتراک بگذارید یا برای خود نگه دارید؟ گل‌های کانونی بزرگ در باغ چشم‌گیر هستند و در روبان پیچیده می‌شوند. اما گل‌های پرکننده زیبا را فراموش نکنید که در نهایت به بذر گل شکوفه‌های بزرگ شما اجازه می‌دهند تا بدرخشند.

گل‌های پرکننده همانطور که انتظار دارید عمل می‌کنند. شکاف‌ها را پر می‌کنند، بافت اضافه می‌کنند، تراکم ایجاد می‌کنند و می‌توانند یک پالت رنگ گسترده‌تر را وارد بازی کنند. برخی از گل های پرکننده مورد علاقه ما عبارتند از: بومادران، تب، استاتیک، کیهان. آمی ماجوس، سلوسیا، نفس بچه، سیاهدانه و گل ذرت را نام ببریم.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

بذر گل ها در چه زمانی باید کاشته شود ؟

تقویت و آماده سازی خاک برای کاشت دانه ها

نکات مربوط به طرز کود دهی دانه های گل

آشنایی با نواع آبیاری اصولی و درست گل و گیاهان

آمادگی دانه های گل و گیاهان برای کاشت و پرورش

پوشش اصولی و صحیح خاک و دانه بعد از کاشت

برچسب زدن محل کاشت دانه های گل ها برای شناسایی آنها

پرورش و مراقبت های مداوم برای برداشتی عالی !

آبیاری اصولی و درست گل و گیاهان در مزرعه !

رشد و پرورش گل و گیاهان مزرعه ی شما

راهکار های صحیح و اصولی برای برداشت دانه ها

نکات مربوط به کاشت و پرورش دانه گل ها

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه گل

دانه ۲کاشت دانه گل

دانه ۳رشد و پرورش گل

بذر گل ها در چه زمانی باید کاشته شود ؟

یک روز خشک یا کمی بارانی را انتخاب کنید. برای جلوگیری از شسته شدن یا خشک شدن دانه ها در باران شدید یا در روزهای گرم کاشت نکنید. تا زمانی که خطر سرمازدگی شبانه از بین نرود (معمولاً در اواسط ماه دی) کاشت دانه خود را شروع نکنید. برخی از واریته‌ها مقاوم هستند (به این معنی که می‌توانند هوای زمستان را تحمل کنند) و می‌توانند زودتر کاشته شوند. پشت بسته ارگانیک-اگری را بخوانید یا برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان کاشت دانه به ما مراجعه کنید.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۸۶۹ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

تقویت و آماده سازی خاک برای کاشت دانه ها

لایه بالایی خاک خود را بیل بزنید تا شل شود. از شر هرعلف هرز خلاص شوید و بافتی صاف و عاری از هرگونه کلوخه یا سنگ به آن بدهید. ممکن است بخواهید خطوطی را بالای خاک جایی که می خواهید بکارید بکشید. با استفاده از یک چوب یا دسته چنگک، ۲ یا ۳ شیار کم عمق (که به آنها مته می گویند). حدود ۰.۵ سانتی متر ایجاد کنید. که می توان بذرها را در آن کاشت.

مطمئن شوید که فضای کافی برای راه رفتن بین مته ها (تقریباً ۲۵ سانتی متر) باقی می گذارید. کاشت دانه ۱ در مته باعث می‌شود که ببینید کجا کاشته‌اید. و تفاوت بین نهال‌هایتان را با هر علف‌های هرزی که ممکن است بیرون بیاید، آسان‌تر می‌کند. مناسب برای علف های هرز یا بیل زدن!

نکات مربوط به طرز کود دهی دانه های گل

اگر خاک باغ شما می تواند با کمی کود یا کمپوست کار کند، آن را در خاک بپاشید. ترجیحاً در زمستان تا کرم ها، پرندگان و باران بتوانند آن را در خاک کار کنند. اگر این کار را درست قبل از کاشت بذر گل انجام دهید، کود خاک را برای نهال‌های ظریف شما بسیار اسیدی می‌کند. البته می توانید غذای گدازه organic-agri را در طول فرآیند کاشت اضافه کنید. کنجاله گدازه ۱۰۰% ارگانیک است و حاوی مواد معدنی متعددی است. که باعث بهبود زندگی خاک و تقویت گیاهان می شود.

دانه ۱دانه گل

بذر - بذر گل

بذر – بذر گل – ارگانیک اگری

آشنایی با نواع آبیاری اصولی و درست گل و گیاهان

دانه ها در محیط مرطوب بهترین جوانه می زنند. بنابراین، همیشه باید قبل از کاشت، خاک را مرطوب کنید. این کار به چسبیدن دانه ها به خاک و جوانه زدن سریعتر کمک می کند. بذرهای تازه کاشته شده خود را با قوطی آبیاری یا شلنگ باغچه آبیاری نکنید. این باعث انباشته شدن آنها می شود. پس از کاشت، در صورت لزوم از یک مه پاش استفاده کنید تا رطوبت دانه های خود کمی بیشتر شود.

آمادگی دانه های گل و گیاهان برای کاشت و پرورش

اگر دانه ۲ های شما به اندازه کافی بزرگ هستند که به صورت جداگانه جمع شوند. آنها را با دست در مته بیندازید یا آنها را در کناره خود در خاک بچسبانید. در عمق حدود ۱ تا ۲ سانتی متری زمین. اگر بذر گل هایی که می خواهید بکارید بسیار ریز هستند. آنها را از کیسه خارج کرده و قبل از کاشت به کاسه یا دانه دان منتقل کنید. یک دانه ارگانیک-اگری را بین انگشت شست و انگشت خود بردارید و تا حد امکان دانه‌ها را در مته بپاشید.

این به شما کمک می کند تا گل های خود را یکنواخت تر بکارید. در غیراین صورت، آنها به طور نامنظم و به صورت توده هایی که خیلی نزدیک به هم هستند رشد می‌کنند. کاشت دقیق بعداً زمانی که مجبور شدید نهال های خود را نازک کنید، کار شما را نجات می دهد. دانه‌های بسیار ریز را نیز می‌توان با بذرهای ریز شن مخلوط کرد تا راحت تر و یکنواخت تر پخش شوند.

پوشش اصولی و صحیح خاک و دانه بعد از کاشت

قانون طلایی این است: روی دانه ها را با یک لایه ماسه به ضخامت دانه خود بپوشانید. این همان جایی است که اغلب اشتباه می شود: هرگز دانه های خود را عمیقاً نکارید! دانه های شما باید گرمای خورشید را جذب کنند، در غیر این صورت جوانه نمی زنند. یک لایه نازک ماسه اغلب کافی است.

نکته: از یک الک برای پوشاندن دانه های خود با شن و ماسه با دقت بیشتری استفاده کنید. سطح خاک را تا حد امکان به آرامی پایین بیاورید تا بذر گل در جای خود محکم شود.

دانه ۲کاشت دانه گل

بذر - بذر گل

بذر – بذر گل – ارگانیک اگری

برچسب زدن محل کاشت دانه های گل ها برای شناسایی آنها

نام واریته‌ای را که می‌کشید روی یک برچسب بنویسید. تا بدانید چه چیزی و چه زمانی کاشته‌اید و آن را در بالای تخت گل خود در خاک بچسبانید.

پرورش و مراقبت های مداوم برای برداشتی عالی !

به طور منظم علف های هرز را با دست یا با دقت با یک بیل کوچک پاک کنید. بهتر است در هوای خشک بیل زدن انجام شود تا علف های هرز به سرعت پژمرده شده و بمیرند. اگر علف های هرز خیلی بزرگ شوند. می توانند گل های شما را بیش از حد رشد کنند و باعث مرگ آنها در organic-agri شوند. حتی بدتر از آن، اگر به آنها اجازه داده شود که خودشان بذر تولید کنند. کل باغ شما ممکن است غرق در علف های هرز شود. در فصل بهار به طور مرتب علف هرز کنید.

آبیاری اصولی و درست گل و گیاهان در مزرعه !

دانه ۳ها و گیاهان جوان برای جوانه زدن، رشد و تولید ریشه به خاک کمی مرطوب نیاز دارند. به طور مرتب بررسی کنید که آیا گیاهان شما نیاز به آبیاری دارند یا خیر. گیاهانی مانند بذر ذرت که کمی بزرگ‌تر شده‌اند، ریشه‌های بزرگ‌تری دارند و بنابراین کمتر از خشکی رنج می‌برند. همیشه صبح یا عصر گیاهان خود آبیاری کنید تا از سوختگی برگ ناشی از آفتاب جلوگیری کنید. و به خاک و گیاهان فرصت دهید تا آب را جذب کنند.

بنابراین، همیشه گیاهان خود را در قسمت پایینی به جای روی برگها آبیاری کنید. بهتر است هفته‌ای یک یا دو بار آبیاری سنگین انجام دهید تا اینکه هر روز کمی به گیاهان خود آب بدهید. سپس ریشه ها تلاش بیشتری برای جذب آب در پایین خاک انجام می دهند. و بذر گل و گیاه شما را قوی تر و مقاوم تر به خشکی می کند. برای جلوگیری از شسته شدن خاک و گیاهان جوان از یک قوطی آبیاری یا شیلنگ باغبانی با نازل استفاده کنید.

رشد و پرورش گل و گیاهان مزرعه ی شما

برخی از گیاهان می توانند بسیار بلند رشد کنند و بنابراین نیاز به حمایت دارند. قبل از کاشت دانه ها، یک شبکه از توری سیمی و پایه ها ایجاد کنید. سپس گیاهان به تنهایی از طریق توری رشد می کنند. اگر می‌خواهید بعداً حمایت اضافه کنید، چند چوب بامبو را با دقت در بین گیاهان قرار دهید.

دانه ۳رشد و پرورش گل

بذر - بذر گل

بذر – بذر گل – ارگانیک اگری

راهکار های صحیح و اصولی برای برداشت بذر ها

این همان چیزی است که شما همه کارها را برای آن انجام دادید: زمان چیدن گل هایتان فرا رسیده است! زیاد محتاط نباش! بسیاری از گیاهان به رشد خود ادامه می دهند و شاخه ها و جوانه های جدیدی تولید می کنند. زمانی که گل ها مرتباً چیده شوند. به عبارت دیگر: اگر نچینید، گل جدیدی نخواهید داشت! چه چیزی می‌تواند سرگرم‌کننده‌تر از انتخاب یک دسته از گل های دوست‌داشتنی باشد. چه برای خودتان یا برای هدیه دادن؟

همیشه هنگام چیدن گل در باغچه خود از چاقوی تمیز و تیز یا قیچی هرس استفاده کنید. بهترین زمان برای چیدن بذر گل ها صبح یا اواخر عصر است که دمای هوا کمی کاهش یافته است. یک سطل آب شیرین با خود ببرید تا گل ها را بلافاصله پس از برداشت در آن قرار دهید. با استفاده از چاقو یا قیچی هرس برگ ها را از قسمت پایینی ساقه جدا کنید. برگ ها را در بین گیاهان خود بپاشید، جایی که آنها به مواد مغذی برای خاک شما تجزیه می شوند.

نکات مربوط به کاشت و پرورش دانه گل ها

بذر های خود را دو تا سه بار متوالی و با فاصله دو هفته در میان بکارید. تا دوره برداشت طولانی تری در organic-agri داشته باشید.

هنگام کاشت، اندازه گیاهان خود را از نظر ارتفاع و عرض در نظر بگیرید. آن دانه های ریز باید فضای کافی برای تبدیل شدن به گیاهان بالغ داشته باشند.

با این حال، اگر دوست دارید گیاهان شما در تابستان زودتر گل بدهند، کاشت پیش از کاشت ایده خوبی است. این همچنین به شما کمک می کند تا شکارچیانی مانند موش ها و راب ها را راحت تر کنترل کنید. هنگامی که نهال ها به اندازه کافی بزرگ شدند، می‌توانید دانه ها را در هر کجا که می‌خواهید بکارید. برای دستورالعمل ارگانیک-اگری را بخوانید.

اگر در منطقه ای با آب و هوای معتدل زندگی می کنید، می توانید کاشت را زودتر شروع کنید. برعکس، اگر در منطقه سردتری زندگی می کنید، باید دیرتر شروع کنید. انواع سبک‌تر خاک در بهار سریع‌تر گرم می‌شوند و متعاقباً برای کاشت آماده می‌شوند. درحالی که ممکن است کاشت در خاک‌های سنگین و مرطوب حاوی مقدار زیادی رس که مدت بیشتری سرد می‌مانند، به تعویق بیفتد. زمان کاشت نیز ممکن است به درجه حرارت در بهار بستگی داشته باشد.

سوالات متداول

  1. چه زمانی برای کاشت دانه مناسب است؟
  • یک روز خشک یا کمی بارانی بهترین انتخاب برای کاشت است.
  1. دانه ها و گیاهان برای جوانه زدن به چه شرایطی نیاز دارند؟
  • دانه ها و گیاهان جوان برای جوانه زدن، رشد و تولید ریشه به خاک کمی مرطوب نیاز دارند.
  1. چه وسیله ای برای چیدن گل ها مناسب است؟
  • همیشه هنگام چیدن گل در باغچه خود از چاقوی تمیز و تیز یا قیچی هرس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.