بذر

بذر ها و #۲ نقش موثر آنها در موضوع فعالیت های کشاورزان

بذر - بذر هیبریدی

بذرها از دیرباز نقش متنوعی در کشاورزی ایفا کرده اند. واریته‌های جدید با تلاقی تصادفی یا برنامه ریزی شده (ساخت هیبرید) دو گونه مختلف از یک نوع گیاه ساخته می‌شوند. گیاهان همه این کار را به تنهایی انجام می دهند، همیشه، هر روز در باغ همه و در مزرعه. گیاهان وحشی نیز این کار را در جنگل ها و مزارع انجام می دهند. همانطور که بهسازان کشت شروع به عبور عمدی از گیاهان کردند، جنبه جدیدی از هیبریدها در حوزه اقتصادی توسعه یافت. نزدیک به یک قرن، شرکت‌های دانه از توانایی ترکیب طبیعی برای توسعه واریته‌های جدید برای رفع نیازهای کشاورزان استفاده می‌کنند.

آنها یاد گرفتند که می‌توانید کارها را با بذر هیبریدی‌ها سریعتر یا متفاوت‌تر از انواع گرده افشانی باز انجام دهید. برخی از محصولات زراعی در هنگام هیبرید شدن یک انفجار در قدرت نشان می دهند. برخی دیگر مقاومت های متعددی را در برابر بیماری ها، برخی از هر یک از والدین، امکان پذیر می کنند. که با انواع گرده افشانی باز امکان پذیر نخواهد بود.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

تاریخچه هیبرید ها در فعالیت های کشاورزی و باغداری

چند نکته مهم که باید در مورد هیبریدها بدانید:

دلایل عملکرد عالی دانه هیبریدی در فعالیت های کشاورزی

دلایل گرانی دانه های هیبریدی از دانه های گرده افشانی:

ساخت بذر هیبریدی برای استراتژی تجاری خوب مشتریان !

چگونگی ذخیره دانه ها و رشد و پرورش اصولی آنها

چرا افراد نباید دانه هیبریدی را در انبار های خود ذخیره کنند؟

چرا پرورش دهندگان ترجیح می دهند از دانه های هیبریدی استفاده کنند؟

نتیجه گیری از مطالب مطالعه شده در این مقاله:

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه هیبریدی

دانه ۲دانه های گردافشان

دانه ۳ذخیره دانه هیبریدی

تاریخچه هیبرید ها در فعالیت های کشاورزی و باغداری

در اوایل شرکت‌ organic-agri تولید دانه متوجه شدند. که مشتریانشان با استفاده از هیبرید دیگر نمی‌توانند دانه‌های خود را ذخیره کنند. و سال بعد همان گونه‌ها را دریافت کنند. مشتریان به گونه ای دیگر به شرکت های دانه وابسته شدند. برای افراد، این احساس آنها را درمورد رابطه خود با شرکت‌های بذر به گونه‌ای تغییر داد که احساس خوبی نداشت. آنها نمی‌خواستند برای چیزی به‌اندازه دانه‌هایی که برای پرورش غذا برای خود و همسایگانشان نیاز دارند، به دیگری وابسته باشند. این باعث شده است که بسیاری از مردم فقط به قیمت بذر گونه های گرده افشانی باز علاقه مند شوند.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۵۶۰ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

 

چند نکته مهم که باید در مورد هیبریدها بدانید:

شما می توانید دانه ۱ ها را از گونه های هیبریدی ذخیره کنید. آنها استریل یا چیزی شبیه به آن نیستند. آنها هنوز واقعاً پایدار نیستند، بنابراین شما در سال آینده انواع بذر هیبریدی گیاهان جالب را خواهید داشت. برخی قابل استفاده خواهند بود و برخی شاید نه چندان زیاد. اما این یک ماجراجویی باغبانی عالی است و من به شدت آن را تشویق می کنم.

هیبریدهای تجاری محصول دو والد هستند که برای چندین نسل همخون شده اند. به طوری که آنها بسیار یکنواخت و همچنین بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. شدید ترین قدرت ترکیبی از تلاقی دو والدین ناشی می شود که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند.

دانه ۱دانه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – بهسازان کشت

از آنجایی که خطوط اصلی هیبریدها را می توان به گونه ای انتخاب کرد که واقعاً یکنواخت باشند. بذر ها اغلب سطح بالاتری از یکنواختی را نسبت به گونه های گرده افشانی باز ارائه می دهند. این در مورد همه محصولات هیبریدی صدق نمی کند. اما برای آنها افزایش یکنواختی اغلب به ویژه توسط کشاورزان تجاری بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

 دلایل عملکرد عالی بذر هیبریدی در فعالیت های کشاورزی

یکی از دلایلی که هیبریدها اغلب می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. این است که دانه ۲ در ۵۰ سال گذشته بیشترین توجه را در برنامه های اصلاح سبزیجات به خود جلب کرده اند. اگر وقتی تراکتور آمد، توسعه فناوری طراحی اسب را متوقف نمی‌کردیم. امروز نیز انواع ابزارهای کشاورزی جالب برای اسب‌ها را داشتیم. به هر حال ممکن است هنوز بخواهیم یا نیاز به انجام این کار داشته باشیم. بنابراین، با توجه متمرکز به پرورش گرده افشانی باز، باید انتظار انواع واریته های عالی را داشته باشید. به همین دلیل است که در برنامه پرورش خود در High Mowing بر روی بذر گونه‌های گرده افشانی باز تمرکز می‌کنیم.

دلایل گرانی دانه های هیبریدی از دانه های گرده افشانی:

انتخاب خطوط والد ممکن است زمان زیادی ببرد. هر بار که دانه را تولید می‌کنید، به‌جای یک لاین با واریته‌های گرده‌افشانی باز، دو خط اصلی وجود دارد. اغلب کارهای بهسازان کشت بیشتری با گرده افشانی دستی، انضمام بدن یا سایر کارهای خاص برای تولید دانه هیبریدی انجام می‌شود. بنابراین، در ذهن ما، سود باید واقعاً ارزش تمام هزینه‌های تولید و ارزش قیمت نهایی را داشته باشد. ما همیشه شاهد عملکرد ضعیف هیبریدها در زمین‌های آزمایشی خود هستیم و تعجب می‌کنیم که چرا آنها هرگز پرورش داده شده‌اند.

دانه ۲دانه های گردافشان

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – بهسازان کشت

ساخت بذر هیبریدی برای استراتژی تجاری خوب مشتریان !

ساختن هیبریدی فقط برای اینکه مشتریان شما مجبور به بازگشت مجدد شوند. ممکن است یک استراتژی تجاری خوب باشد، اما این راهبردی نیست که ما به آن اعتقاد داریم. ما می‌خواهیم قدم‌هایی برداریم که ما را به هدف خود یعنی یک سیستم غذایی سالم تر و خودکفاتر نزدیکتر کند. ساخت هیبریدهایی که عملکرد بسیار خوبی دارند. و به کشاورزان کوچک اجازه می‌دهد تا واقعاً محصول با کیفیت را در چند هکتار تولید کنند، دلیل خوبی است.

ما در طول سال‌ها، گونه‌های جدید گرده افشانی شده و همچنین هیبریدهای جدید گاه به گاه را پرورش خواهیم داد. ما انتخاب بذر ها را برای مشتریان خود انجام خواهیم داد. هدف ما این نیست که مشتریانمان احساس کنند مجبور به وابستگی به ما هستند. بلکه این است که ما به یکدیگر وابسته باشیم. ما به یکدیگر نیاز داریم تا با تمرکز بر آنچه که هر یک از ما بهتر می‌دانیم چگونه انجام دهیم. ما درحال رشد دانه ۳ و شما در حال رشد غذا خانواده و جوامع خود را تغذیه کنیم.

چگونگی ذخیره دانه ها و رشد و پرورش اصولی آنها

هرکسی که می‌خواهد بداند چگونه دانه‌ها را ذخیره کند یا گونه‌های خود را پرورش دهد، می‌تواند از organic-agriبپرسد. ما خوشحالیم که به شما کمک می‌کنیم و درحال حاضر بسیاری از این اطلاعات در وب سایت ما موجود است. برای مدت طولانی این اطلاعات توسط شرکت‌های خصوصی نگهداری می‌شد. ما به افراد زیادی نیاز داریم که بدانند چگونه دانه‌ها را ذخیره کنند تا وابستگی متقابل سیستم غذایی ما تقویت شود.

چرا افراد نباید دانه هیبریدی را در انبار های خود ذخیره کنند؟

آیا تا به حال کدو تنبلی را از سوپرمارکت خریده اید که از آن لذت کامل برده باشید. اما دانه‌های ذخیره شده، یا دور ریخته شده در توده کمپوست که در فصل بعد تولید کرده‌اند، مشابه آنها نبود؟

دانه ۳ذخیره دانه هیبریدی

بذر - بذر هیبریدی

بذر – بذر هیبریدی – بهسازان کشت

این احتمال وجود دارد که دانه ها یک تلاقی باشند. یک هیبرید که از دوگونه کاملاً متفاوت با گرده‌افشانی باز برای به دست آوردن بهترین ویژگی‌ها از هرکدام تولید شده‌است. دانه که برای رشد کدو تنبل اولیه شما کاشته شده است. به عنوان صلیب نسل اول (F1) شناخته می‌شود درحالی که بذری که ذخیره کرده اید صلیب نسل دوم (F2) است.

چرا پرورش دهندگان ترجیح می دهند از دانه های هیبریدی استفاده کنند؟

پرورش دهندگان تجاری organic-agri اغلب ترجیح می‌دهند از انواع دانه‌های هیبریدی استفاده کنند. زیرا به آنها اطمینان می‌دهند که گیاهانی که پرورش می‌دهند مزایای بیشتری خواهند داشت. افزایش عملکرد، جذابیت بصری، مقاومت در برابر بیماری، میوه یکنواخت و بسیاری از خصوصیات مطلوب دیگر. شما نمی‌توانید بذر هیبریدی را با این اطمینان که گیاهی را که از آن برداشت شده‌است، ذخیره کنید.

نکات مثبت دانه های غیر هیبریدی این است که انواع شگفت انگیزی دارند. به عنوان مثال، درمورد گیاهان گوجه فرنگی، به معنای واقعی کلمه هزاران گونه غیر هیبریدی وجود دارد. که می توانید آنها را امتحان کنید و هر کدام ظاهر و طعم خاص خود را دارند. با توجه به هزینه و زمان صرف شده برای تولید بذر هیبریدی، تنها چند گونه وجود دارد. بنابراین انتخاب شما محدود است.

نتیجه گیری از مطالب مطالعه شده در این مقاله:

در حال حاضر واردات، فروش یا تجارت آگاهانه دانه که از نظر ژنتیکی تغییر یافته است. خارج از بهسازان کشت دستورالعمل‌های اصلاح نژادی که MPI ارائه می‌کند. مگر اینکه مجوز خاصی و تسهیلات قرنطینه‌ای برای پرورش آن به صورت جداگانه و فقط برای اهداف تحقیقاتی داشته باشید.

با دانه های غیر هیبریدی نیز می‌توانید دانه های گیاه را جمع آوری کنید. و سال آینده دوباره از آنها برای رشد همان گونه گیاهی استفاده کنید. نکات منفی برای بذر هیبریدی این است که به خوبی دانه های هیبریدی گرد نیستند. بسیاری از دانه های غیر هیبریدی نسبت به همتایان هیبریدی خود نسبت به بیماری ها و آفات حساس تر هستند. آنها همچنین تمایل به تولید تقریباً به اندازه دانه های هیبریدی ندارند. اینکه کدام یک برای شما مناسب است بستگی به آنچه از باغ خود می خواهید دارد. با دقت در نظر بگیرید که کدام نوع دانه برای شما مناسب است.

سوالات متداول

  1. چرا پرورش دهندگان از دانه های هیبریدی استفاده می کنند؟
  • اغلب ترجیح می‌دهند از انواع دانه‌های هیبریدی استفاده کنند، زیرا به آنها اطمینان می‌دهند که گیاهانی که پرورش می‌دهند مزایای بیشتری خواهند داشت.
  1. ساخت هیبریدی چه مزیتی برای کشاورزان دارد؟
  • ساخت هیبرید هایی که عملکرد بسیار خوبی دارند، می تواند به کشاورزان کوچک اجازه دهد تا واقعاً محصول با کیفیت را در چند هکتار تولید کنند.
  1. هیبرید از چند گونه بدست آمده است؟
  • یک هیبرید که از دوگونه کاملاً متفاوت با گرده‌افشانی باز برای به دست آوردن بهترین ویژگی‌ها از هرکدام تولید شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.