بذر

بذر و آشنایی با # ۳ تا از گران ترین دانه ها در جهان ۲۰۲۲

بذر - قیمت بذر

بذر ها را نمی توان انکار کرد که دانه در حال گران شدن است. ممکن است به این دلیل باشد که این یک دانه تولید کننده گیاهان و خواص موجود در آنها است. و قیمت آن را پوشش می دهد که محصول چقدر دلچسب خواهد بود. گاهی اوقات دانه صرفاً کمیاب است، یا رشد آن دشوار است. یا چنان تقاضایی دارد که قیمت های بالا صرفاً تابعی از بازار است. در هر صورت، دانه هایی وجود دارند که انتظارات شما از قیمت بذر را از بین می برند. در اینجا با تعداد کمی از آنها آشنا می شوید.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آیا دانه ها به عنوان طلای جدید در جهان قابل معرفی هستند؟

دانه تراریخته چیست و آیا باید آنها را کشت کرد یا خیر؟

دانه های مرغوب کدو تنبل تامپسون و مورگان

قیمت بذر محبوب ژولیت رز در سال ۲۰۲۲

دانه پر طرفدار ذرت در بین افراد جهان

دانه ها قیمت بالایی دارند و بالاتر می روند !

تجزیه و تحلیل بازار محصولات تراریخته و دانه

حقایق کلیدی درمورد بازار دانه و محصولات تراریخته

موضوعات کلیدی موثر بر خرید و فروش بازار دانه

کاشت دانه آینده ای پایدار و عالی خواهد داشت !

اطلاعات تقریبی از قیمت دانه گیاهان دارویی در ایران

نتیجه گیری از مطالب این مطالعه شده در این مقاله:

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه تراریخته

دانه ۲دانه ژولیت رز

دانه ۳کاشت دانه

آیا دانه ها به عنوان طلای جدید در جهان قابل معرفی هستند؟

از نسبت وزن به ارزش، برخی از گران ترین دانه ۱ ها در واقع ارزشمندتر از طلا هستند. کشاورزان بذر‌هایی را که در اختیار دارند ذخیره و احتکار می کنند و نگرانند که قیمت ممکن است افزایش یابد. با توجه به هزینه تحقیق و توسعه برای دانه‌های GMO. تولید و تمام ویژگی‌های منحصر به فرد ذاتی آن، متأسفانه قیمت به مصرف کننده منتقل می‌شود. عرضه دانه نیز دربسیاری از مناطق به دلیل خشکسالی کاهش یافته است که قیمت را درهمه جا بالا برده است. در ادامه برخی از این دانه ها را که قیمت بالایی دارند، بررسی می کنیم.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۵۶۰ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

دانه تراریخته چیست و آیا باید آنها را کشت کرد یا خیر؟

GMO کوتاه شده عبارت genetically modified organisms به معنی ارگانیسم‌ اصلاح شده ژنتیکی است. دانه ۲ های اصلاح شده ژنتیکی در اتحادیه اروپا می توانند برای کشت. تحت دستورالعمل انتشار عمدی GMOs درمحیط زیست یا برای واردات و فرآوری برای غذا و خوراک طبق مقررات مجاز باشند. برای کشورهای عضو (MS) برای محدودکردن یا ممنوعیت کشت محصولات تراریخته خود و درعین‌حال اصلاح در محیط زیست وجود دارد.

همچنین راهنمایی های بیشتری در مورد اجرای مقررات قیمت بذر تراریخته ارائه می دهد. این مقررات الزاماتی را برای برچسب‌گذاری و قابلیت ردیابی GMOs و قابلیت ردیابی موادغذایی و خوراک تولید شده. از GMOs با توصیه کمیسیون، که دستورالعمل‌های فنی برای نمونه‌برداری و تشخیص GMOs یا در محصولات ارائه می‌کند، ایجاد می‌کند.

دانه ۱دانه تراریخته

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – بهسازان کشت

دانه های مرغوب کدو تنبل تامپسون و مورگان

یک دانه کدو تنبل و بذر بادمجان از بریتانیا به قیمت بیش از ۱۲۵۰ پوند فروخته شد. که تقریباً معادل ۱۶۰۰ دلار در زمان است. این دانه از کدو تنبلی به دست آمد که بیش از ۲کیلوگرم وزن داشت. و خود به کدو تنبلی با وزن بیش از ۱.۳ کیلوگرم تبدیل شد. پرورش کدو تنبل یک سنت افتخارآمیز در بریتانیا است و آنها پرورش کدو تنبل‌های عظیم خود را کاملا جدی می‌گیرند.

قیمت بذر محبوب ژولیت رز در سال ۲۰۲۲

گل رز ژولیت یک گل صورتی کم رنگ است که برداشت آن ۱۵ سال طول می کشد. قیمت نهایی خود شکوفه بین ۵ تا ۱۶ میلیون دلار به فروش رسیده است. قیمت به دلیل کمیاب بودن دانه ها به دلیل دشواری رشد خود گل رز است.

دانه ۲دانه ژولیت رز

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – بهسازان کشت

دانه پر طرفدار ذرت در بین افراد جهان

کیسه دانه ذرت، اگرچه گران‌ترین دانه جهان نیست. اما فقط به دلیل خشکسالی، خواص منحصر به فرد و افزایش عملکرد کشاورز در هکتار، درحال افزایش قیمت است.

درحالی که بسیاری از کیسه‌های دانه ذرت اخیراً افزایش یافته اند. مگر اینکه تغییری در عرضه بذر یا شرایط آب و هوایی برتر که اجازه دهد. کاشت یک هکتار ذرت فقط می تواند گرانتر و بیشتر شود.

دانه ها قیمت بالایی دارند و بالاتر می روند !

بانک دانه بهسازان کشت سازمانی و هدفی است که به جمع‌آوری دانه از گونه‌های مختلف تا حد امکان انسانی اختصاص دارد.

تجزیه و تحلیل بازار محصولات تراریخته و دانه

بخش دانه یکی از نهاده‌های کشاورزی حیاتی مورد نیاز کشاورزان برای تولید محصولات غذایی، خوراک دام و استفاده غیرغذایی است. با توجه به اینکه انتظار می رود جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۹.۸ میلیارد نفر برسد. تغییر اقلیم و محدودیت‌های موجود در زمین‌های موجود برای کشت. نیاز به قیمت بذر مقرون به صرفه به طور فزاینده‌ای در استراتژی‌های تولید کشاورزی پایدار ضروری است.

کل بازار دانه شامل بخش دانه معمولی و بخش دانه اصلاح شده ژنتیکی (GM) است.

اولی یک بازار جهانی است، دومی به‌طور محکم در آمریکای شمالی و جنوبی و برخی از بخش‌های آسیا مستقر است. اما عمدتاً در اروپا وجود ندارد، جایی که موانع مصرف‌کننده و نظارتی مانع از جذب آن شده است. پیشرفت‌های آتی در بازار بذر، که توسط ویژگی‌های تراریخته، فناوری‌های اصلاح نژاد جدید یا فناوری‌های جدید غیرتراریخته انجام می‌شود. در ارائه بهبودهای لازم در عملکرد، ارزش غذایی، تحمل به خشکی و تنش بسیار مهم است.

حقایق کلیدی درمورد بازار دانه و محصولات تراریخته

در سال ۲۰۲۱، بازار دانه های تجاری ۷.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ رشد کرد. از این مجموع فروش دانه های تراریخته با ۱۱.۶ درصد افزایش رسید. دانه‌های تراریخته علیرغم داشتن ۱۹ درصد از سطح محصول. ۴۶ درصد از فروش دانه تجاری در بازار دانه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دادند.

سطح زیر کشت دانه‌های تراریخته بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۲ راکد بوده است. و رشد در بازار ناشی از نوآوری و متعاقباً افزایش قیمت بذر بوده است. تجزیه و تحلیل organic-agri نشان می‌دهد که درمیان برترین شرکت‌های دانه، روی کشاورزی‌دیجیتال، راه‌اندازی محصولات‌جدید، تحقیق و توسعه متمرکز کرده‌است.

موضوعات کلیدی موثر بر خرید و فروش بازار دانه

دانه ۳ به تنهایی ۷۴ درصد افزایش عملکرد محصول را به خود اختصاص می دهد. که آن را به نقطه تمرکز برای دستیابی به اهداف پایداری تبدیل می کند. تغییرات آب و هوایی، فشار آفات مانند کربن‌زدایی منجر به افزایش تقاضا برای نوآوری و پذیرش فناوری‌های دانه. برای توسعه انواع بذر با عملکرد بالا، انعطاف‌پذیری آب و هوای بهتر و نیازهای کم آب می‌شود.

کاشت دانه آینده ای پایدار و عالی خواهد داشت !

کیفیت دانه ها مهم ترین عامل در به حداکثر رساندن عملکرد روغن پالم است. نخل های روغنی با عملکرد بالا نه تنها برای تجارت خوب هستند. زیرا این بدان معناست که زمین کمتری برای تولیدهمان مقدار یا بیشتر روغن پالم نیاز است.

organic-agri به عنوان یک تجارت کشاورزی یکپارچه دانه به قفسه، دانه های ممتاز خود را تولید می کند. تا از خلوص ژنتیکی و عرضه مطمئن دانه اطمینان حاصل شود.

جدیدترین نوآوری تیم تحقیق و توسعه بهسازان کشت یک نوع قیمت بذر مقاوم در برابر بیماری است. این رقم جدید دربرابر قارچ‌هایی که باعث پوسیدگی ساقه می‌شوند و بر عملکرد روغن پالم تأثیر منفی می‌گذارد، مقاوم است. در ادامه به بحث گیاهان دارویی میخواهیم بپردازیم. با ما همراه باشید.

دانه ۳کاشت دانه

بذر - قیمت بذر

بذر – قیمت بذر – بهسازان کشت

اطلاعات تقریبی از قیمت دانه گیاهان دارویی در ایران

در ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی وجود دارد که از این آمار ۲۳۰۰ گونه آن گیاهان معطر و دارویی است. و ۴۵۰ گونه در عطاری ها به فروش می رسد. مجموعه بهسازان کشت سعی کرده دانه گیاهان دارویی پر مصرف و پرطرفدار را در لیست محصولات خود قرار دهد. تا علاقه‌مندانی که به گیاهان دارویی اهمیت می‌دهند و شرایط کاشت بذر آنها را دارند به‌ راحتی از ما خریداری کنند.

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد رایج ترین گیاهان دارویی خریداری شده. توسط داروخانه ها در تهران در سال ۱۳۸۶، رایج ترین گیاهان خریداری شده توسط داروخانه ها به شرح زیر است:

  • در فصل بهار به ترتیب: گل گاوزبان ایرانی، سنبل الطیب، خاکشیر، بنفشه
  • در فصل تابستان به ترتیب: خاکشیر، کاسنی، تره فرنگی، شربت تخم مرغ
  • در فصل پاییز به ترتیب: آویشن، پنیر، گل ختمی، بنفشه
  • در فصل زمستان به ترتیب: دارچین، زنجبیل، چهار گل و آویشن

از سال های بعد قیمت بذر قابل توجه قرار گرفت. همچنین این نوع گیاهان به دلیل داشتن خواص دارویی، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

نتیجه گیری از مطالب این مطالعه شده در این مقاله:

انواع گیاهان نقش پر رنگی در زندگی همه انسان ها دارند. به همین دلیل دانه های گیاهان مورد توجه افراد قرار گرفته است. شما اگر از آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی خود توجه بسیار دارید. پیشنهاد می شود که دانه های خوراکی گیاهان را امتحان کنید. شما می توانید بذرهای انواع گیاهان و حتی سبزیجات و گل های تزئینی را در فروشگاه اینترنتی organic-agri تهیه کنید.

سوالات متداول

  1. گیاهان دارویی که در فصل زمستان بیشتر به فروش می رسند، چه نام دارند؟
  • دارچین، زنجبیل، چهار گل و آویشن
  1. در ایران چند گونه گیاهان دارویی وجود دارد؟
  • در ایران ۲۳۰۰ گونه گیاهان معطر و دارویی وجود دارد.
  1. برداشت گل رز ژولیت چند سال طول می کشد؟
  • گل رز ژولیت یک گل صورتی کم رنگ است که برداشت آن ۱۵ سال طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.