دسته‌بندی نشده

بذر و آشنایی با #۶ نوع دانه گیاهان برای کاشت و پرورش

بذر - انواع بذر کشاورزی

بذر را هنگامی که تصمیم می گیرید رشد کند، یکی از مهم ترین تصمیماتی که می‌گیرید. انتخاب بین انواع مختلف دانه است. دانه های ارثی، هیبرید، ارگانیک و GMO. ما در زیر منظور خود را از این عبارات بیان کرده‌ایم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کشاورزی به دلیل دانه‌ها دوام می‌آورد و امروزه، این غلاف کوچک که منشا حیات جدید را جای داده است. در بسیاری از موارد مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است. چه درمورد انواع جدیدی از دانه‌ها صحبت کنید که در زمان‌های اخیر به کشاورز معرفی شده اند. یا بحث طولانی مدت در مورد دانه‌های اصلاح شده ژنتیکی، صحبت از انواع بذر کشاورزی در هند مناسب است.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آشنایی با ۴ نوع اصلی دانه در کشور هند :

سیاست های کاشت و پرورش دانه های گیاهان !

تاریخچه گونه های جدید دانه در حوزه کشاورزی هند

ترکیب دانه های هیبرید در بین گیاهان طبیعت !

آشنایی با GMO ها و نوع کاشت آنها در مزرعه

دانه های ارگانیک و اصل با مواد غنی آلی

اهمیت کاشت و پرورش دانه های موروثی در زمین های خود

سرزندگی دانه ها بعد از کاشت و رشد کردن

تنوع انواع دانه های قابل کاشت در واریته ها

گیاهان ارثی برای نجات دانه به راحتی ذخیره می شوند

چگونه ارثیه انواع بذر کشاورزی را گیاهان دریافت می کنند؟

چرا تکنیک های ارگانیک در تولید دانه اهمیت دارند؟

نتیجه گیری از فرآیند مطالعه این مقاله !

گالری عکس:

دانه ۱انواع دانه ها

دانه ۲دانه GMO

دانه ۳جوانه گیاهان

آشنایی با ۴ نوع اصلی دانه در کشور هند :

پرورش دهنده – ساخته شده از یک دانه هسته

فونداسیون – ساخته شده از دانه های پرورش دهنده

ثبت شده – نتاج یک دانه پایه که خلوص خود را طبق استانداردهای مشخص حفظ می کند

گواهی – نتاج دانه‌های پایه ساخته شده توسط تولیدکنندگان دانه ثبت شده

همچنین دانه ۱ هسته ای وجود دارد که گفته می شود از نظر ژنتیکی یک دانه کاملاً خالص است. این دانه ها توسط یک موسسه شناخته شده یا یک پرورش دهنده بذر اصلی ساخته می شوند. یکی دیگر از انواع دانه با برچسب واقعی است که در اختیار آژانس‌های صدور گواهینامه نیست. و می‌تواند توسط شرکت‌های خصوصی یا سایر پرورش دهندگان تولید شود.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۵۶۶ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

هر نوع دانه organic-agri نیز با یک برچسب رنگی مشخص می شود. آبی برای دانه های تایید شده، سفید برای دانه های پایه و زرد برای دانه های پرورش دهنده. هر تگ دارای مجموعه ای از الزامات و استانداردهای خاص است.

سیاست های کاشت و پرورش دانه های گیاهان !

دانه‌ها در هند توسط مجموعه‌ای از سیاست‌ها و قوانین مانند قانون کالاهای اساسی ۹۵۵. سیاست جدید توسعه انواع بذر کشاورزی در سال ۱۹۸۸، و سیاست ملی دانه در سال ۲۰۰۲ اداره می شوند. لایحه دانه در سال ۲۰۱۹ به دلایل متعدد در اخبار اخیر بوده است. برخی از نکاتی که به آن اشاره می کند عبارتند از:

 • تنظیم قیمت دانه
 • حذف خود گواهینامه
 • طرح بیمه محصولات دانه و غیره

این لایحه دانه درحال بررسی است زیرا، درحالی که شامل چند مرحله مهم و مفید است. نیاز به کار در زمینه های دیگری مانند اعلام منشاء دانه و بحث در مورد دانه‌های “مصنوعی” و “هیبرید” دارد. آینده لایحه دانه برای کشاورزان مناسب خواهد بود.

دانه ۱انواع دانه ها

بذر - انواع بذر کشاورزی

بذر – انواع بذر کشاورزی – ارگانیک اگری

تاریخچه گونه های جدید بذر در حوزه کشاورزی هند

در حوزه کشاورزی هند اتفاقات زیادی می افتد. از گونه‌های جدید دانه گرفته تا حرکتی برای حفظ دانه دراین بخش پویا است.

در اخبار اخیر، موسسه تحقیقات کشاورزی هند سبدی از انواع محصولات جدید را معرفی کرده است. که شامل یک دانه ۲ برنج مقاوم به علف کش نیز می شود. با کاشت مستقیم این دانه در خاک، کشاورز می‌تواند هزینه‌های مربوط به نیروی کار و مصرف آب را کاهش دهد. به گفته ارگانیک اگری، این نوع جدید محصول برنج مزایایی از قبیل:

 • کاهش حداقل ۵۰ درصدی مصرف آب
 • مدیریت بهتر علف های هرز
 • بهبود عملکرد
 • مقاومت قوی تر در برابر آفات

تحقیقاتی که برای انواع بذر کشاورزی و محصولات جدید انجام می شود. کشاورزان را تشویق کرده است که به سمت گونه های هیبریدی روی بیاورند. شورای تحقیقات کشاورزی هند نیز به صورت دوره ای انواع جدیدی از محصولات را منتشر می کند.

صرفه جویی در دانه نیز به عنوان راهی برای خودکفایی بیشتر کشاورزان برجسته شده است. بانک‌های دانه به کشاورزان کمک می‌کنند تا دانه‌ها را حفظ کنند و محصولات بومی را به طور گسترده ارتقا دهند.

ممکن است به معنای واقعی کلمه چیز بسیار کوچکی باشد. اما یک دانه فضای بزرگی را در بخش کشاورزی اشغال می کند!

ترکیب دانه های هیبرید در بین گیاهان طبیعت !

ما بذر هیبریدها را به عنوان “ارقامی که توسط تعامل و دستکاری انسان تولید می شوند” تعریف می کنیم. هیبرید تلاقی بین دو یا چند گیاه همخون نامرتبط است که نسلی ناپایدار تولید می کند. به این معنی که در طبیعت، این دو گیاه می توانند با هم زاد و ولد کنند. اما معمولاً چنین نیستند، و مشارکت انسان به این روند کمک می کند. هیبریدها اصلاح ژنتیکی نشده اند و هیچ مشکل زیست محیطی یا بهداشتی ندارند. کشاورزی مدرن بر اساس استفاده از هیبریدها برای یکنواختی و بهره وری آنها ساخته شده است.

آشنایی با GMO ها و نوع کاشت آنها در مزرعه

بذر GMO ها موجوداتی هستند که ژنوم آنها (مواد ژنتیکی) توسط تکنیک های مهندسی ژنتیک تغییر یافته است. این فرآیند شامل جهش، درج یا حذف ژن ها برای ایجاد ارگانیسمی با ویژگی های مطلوب است. دانه های ما ۱۰۰٪ بدون GMO هستند. در رابطه با اطلاعات بیشتر در مورد فروش بذر با ما همراه باشید.

دانه ۲دانه GMO

بذر - انواع بذر کشاورزی

بذر – انواع بذر کشاورزی – ارگانیک اگری

دانه های ارگانیک و اصل با مواد غنی آلی

دانه های ارگانیک دانه‌هایی هستند که مطابق با مقررات تعیین شده توسط برنامه ملی ارگانیک تولید می شوند. آنها این استانداردها را در سال ۲۰۰۲ در پی قانون تولید مواد غذایی ارگانیک در سال ۱۹۹۰ اجرا کردند. مانند هر گیاه یا محصول ارگانیک، انواع بذر کشاورزی که به عنوان ارگانیک شناخته می شوند. بدون آفت کش ها، علف کش ها یا هر ماده شیمیایی که به عنوان ارگانیک ذکر نشده است رشد می کنند. دانه‌هایی که به‌عنوان ارگانیک فهرست شده‌اند، مطابق با شیوه‌های organic-agri هستند و دارای گواهی ارگانیک هستند.

اهمیت کاشت و پرورش دانه های موروثی در زمین های خود

دانه ها مانند نقشه های ژنتیکی گذشته هستند. ارثیه های کمیاب دارای ویژگی هایی هستند که معمولاً در کشاورزی در مقیاس بزرگ کشت نمی شوند. از گوجه‌فرنگی بنفش گرفته تا سیب‌زمینی سبز، این ویژگی‌ها باید از طریق ذخیره دانه ۳ حفظ شوند. تا اطمینان حاصل شود که آنها منقرض نمی‌شوند.

سرزندگی بذر ها بعد از کاشت و رشد کردن

اگر باغبانان فقط گونه های هیبریدی را خریداری کرده و رشد دهند. ارقام ارثی به کاهش خود ادامه می دهند و در نهایت منجر به انقراض می شوند. این امر در تعداد بی‌شمار میراث‌هایی که قبلاً با انقراض روبرو شده‌اند مشهود است. با پرورش ارثیه های متنوع، پرورش دهندگان می توانند گیاهان مناسب برای شرایط خاص خود پیدا کنند.

تنوع انواع دانه های قابل کاشت در واریته ها

از آنجایی که شرکت‌های دانه کوچکی مانند ما توسط شرکت‌های دانه ارگانیک اگری خریداری می‌شوند. مجموعه‌های انواع بذر کشاورزی آن‌ها به تعداد کمی کاهش می‌یابد. این کمبود در واریته‌ها، بسیاری از تولیدکنندگان را به سمت کاشت واریته‌هایی سوق می‌دهد که برای باغشان مناسب نیستند. این باغداران همچنین فاقد تنوع گیاهانی هستند که هر باغی برای شادی و سلامتی به آن نیاز دارد.

دانه ۳جوانه گیاهان

بذر - انواع بذر کشاورزی

بذر – انواع بذر کشاورزی – ارگانیک اگری

گیاهان ارثی برای نجات دانه به راحتی ذخیره می شوند

گیاهان ارثی ساده ترین راه برای نجات دانه ها هستند. اینگونه است که اجداد ما هر سال با صرفه جویی در دانه‌های سال گذشته به توسعه کشاورزی ادامه دادند. در شرکت دانه، ما می‌خواهیم از دانه‌هایی که در چندین فصل ذخیره و تکثیر شده‌اند، بهره‌مند شوید.

چگونه ارثیه انواع بذر کشاورزی را گیاهان دریافت می کنند؟

بسیاری از منابع، ارثیه را به عنوان ” رقمی که در دوره های قبلی تاریخ بشر رشد کرده است. و معمولاً در کشاورزی تجاری یا در مقیاس بزرگ کشت نمی شود” تعریف می کنند. در اینجا در شرکت دانه، ارثیه‌ها را به‌عنوان گونه‌های گرده‌افشانی باز طبقه‌بندی می‌کند. که در طول زمان با رشد موفقیت‌آمیز در یک منطقه برای چندین نسل، تایپ آن‌ها درست بوده باشد. آنها همچنین دارای ارتباط و اهمیت فرهنگی هستند.

چرا تکنیک های ارگانیک در تولید دانه اهمیت دارند؟

تولید دانه فرآیندی طولانی و دشوار است. تولیدکنندگان باید گیاهان خود را به طور متوسط دو یا سه برابر بیشتر برای تولید دانه رشد دهند. به عنوان مثال، چغندر ارگانیک اگری اولیه ما کمتر از یک سال طول کشید تا دانه تولید کند. بلوغ چغندر خوراکی حدود دو تا سه ماه است. این بدان معناست که تولیدکنندگان دانه با آفات و بیماری ها با مشکلات بسیار بیشتری روبرو هستند. با توجه به طولانی بودن فصل رشد، در تولید دانه معمولی دو برابر مقدار مواد شیمیایی مصنوعی استفاده می شود.

مزیت کاشت انواع بذر کشاورزی این است که بدانید درحال خرید محصولی هستید که به روشی پایدار رشد کرده است. بعلاوه، دانه‌هایی که به صورت ارگانیک رشد می کنند. به طور طبیعی با آب و هوای درحال رشد سازگار شده اند، نه با کمک مواد شیمیایی مصنوعی. این بدان معنی است که فقط قوی ترین گیاهان برای تولید دانه انتخاب می شوند. به این ترتیب ما دانه‌های برجسته ای تولید می کنیم که بهتر با منطقه رشد شما سازگار است.

نتیجه گیری از فرآیند مطالعه این مقاله !

اکثر گیاهان، اکثریت تراکم جوانه خود را در سه تا چهار هفته گذشته اضافه می کند. افزایش تراکم جوانه شروع به فرو رفتن چند شاخه می‌کرد، بنابراین بذر را برای حمایت به پایه ها وصل کردیم. سهام یکی از راه های افزودن پشتیبانی به شاخه های سنگین است. استفاده از شبکه organic-agri روش موثر دیگری برای حمایت از شاخه های سنگین جوانه خواهد بود.

سوالات متداول

 1. اکثر گیاهان تراکم جونه خود را در طی چند هفته اضافه می کنند؟
 • اکثر گیاهان، اکثریت تراکم جوانه خود را در سه تا چهار هفته گذشته اضافه می کند.
 1. شرکت های دانه ارثیه ها را به چه دسته هایی طبقه بندی می کنند؟
 • شرکت دانه، ارثیه‌ها را به‌عنوان گونه‌های گرده‌افشانی باز طبقه‌بندی می‌کند.
 1. دانه های ارگانیک چه نوع دانه هایی هستند؟
 • دانه های ارگانیک دانه‌هایی هستند که مطابق با مقررات تعیین شده توسط برنامه ملی ارگانیک تولید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.