بذر

بذر و #۷ آشنایی بیشتر با سوپر گیاه مقوی، کلم بروکلی

بذر - بذر کلم بروکلی

بذر را حتی شاید در بهار شروع کرده باشید یا در خانه پیوند بزنید. اما آیا می‌دانستید که کلم بروکلی به‌عنوان محصول پاییزی حتی بهتر و راحت‌تر رشد می‌کند. و جدیدترین گونه‌های آن، فصل رشد را بسیار گسترش می‌دهند.  بدون ذکر طعم این سبزی فوق‌مغذی؟. بیایید نگاهی به بروکلی بیندازیم، با راهنمای گام به گام رشد و چند نکته در طول مسیر.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

سه نکته را هنگام پرورش بروکلی باید به خاطر بسپارید:

چرا به بذر کلم بروکلی گیاهی سرشار از سولفورافان می گویند؟

چرا فقط بروکلی را برای خواص زیادی که دارد، نخوریم؟

دلایلی برای رشد اصولی و صحیح جوانه های خود

با رشد خود در پول خود صرفه جویی کنید !

آنچه انتظار می رود در این مقاله مطالعه شده باشد:

گالری تصاویر:

دانه ۱دانه کلم بروکلی

دانه ۲پرورش کلم بروکلی

دانه ۳کلم بروکلی

سه نکته را هنگام پرورش بروکلی باید به خاطر بسپارید:

بذر کلم بروکلی عاشق رطوبت است، بنابراین هرگز نباید اجازه داد که خاک خشک شود. البته، از آب ایستاده نیز متنفر است، بنابراین نمی توانید به سادگی آن را خیس کنید. دانه ۱ را در خاک غنی و کار شده بکارید. برای جلوگیری از تبخیر رطوبت، مالچ سنگین بکارید. و در هفته حدود ۱½ اینچ یا حتی بیشتر در آب و هوای گرم، خشک و/یا بادخیز آبیاری کنید.

ریشه های آن بسیار کم عمق است، بنابراین گاهی اوقات حتی علف های هرز می تواند به گیاه آسیب برساند. باز هم، مالچ organic-agri بهترین دوست شماست، همراه با فاصله مناسب (حدود ۱۸ اینچ) گیاهان.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۶۶ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

آفتاب کامل را دوست دارد. اما اگر در آب و هوای گرم زندگی می‌کنید یا به سادگی نمی‌توانید به آن نور خورشید ثابت بدهید. با قرار دادن سرهای کوچک‌تر با سایه روشن سازگار می‌شود.

با در نظر گرفتن این موارد، محل باغ خود را پیدا کنید. خاک اسیدی بهترین است (PH 6-7 ایده آل است). اما هر آنچه که دارید، مطمئن شوید که از نظر ارگانیک غنی و دارای زهکشی مناسب است. در بیشتر موارد، کمی کمپوست قبل از کاشت بذر کلم بروکلی و مقداری کود آهسته رهش کمک زیادی می کند.

در اواسط تابستان، دانه‌های کلم بروکلی را مستقیماً در باغ یا در ارگانیک اگری خود بکارید. هر دو روش دارای مزایایی هستند. کاشت مستقیم در باغ از هرگونه پیوندی احتمالی جلوگیری می کند. درحالی که شروع در داخل خانه به شما امکان می دهد فقط قوی ترین گیاهان را برای پیوند انتخاب کنید. و آنها را دقیقاً در جایی که می خواهید رشد کنند قرار دهید.

برای برداشت سبزیجات تابستانی که ممکن است در جایی که می‌خواهید بروکلی خود را در آن قرار دهید رشد می‌کنند. و برای آماده سازی خاک زمان کمی برای شما می خواهد. دمای بیرون برای بذر واقعاً عاملی نیست: بروکلی در دمای ۴۰ درجه به خوبی رشد می کند. درجه تا ۸۰+، و دانه‌ها در تاریکی، پوشیده از ½ اینچ خاک، جوانه می‌زنند، بنابراین انتخاب کاملاً با شماست.

دانه ۱دانه کلم بروکلی

بذر - بذر کلم بروکلی

بذر – بذر کلم بروکلی – ارگانیک اگری

اگر دانه‌ها را در باغچه شروع کردید، ۲ تا ۳ دانه در هر سوراخ کاشت قرار دهید. و سوراخ ها را حدود ۶ اینچ از هم فاصله دهید. زمانی که نهال‌ها فقط یک اینچ یا خیلی بلند باشند آنها را تا ۱۸ اینچ از هم نازک می‌کنید. اگر فقط یک دانه را در سوراخ از پیش حفر شده در بیو بیندازید و نگران پوشاندن آنها نباشید. در داخل یا خارج از خانه، بذر کلم بروکلی در حدود ۷ تا ۱۰ روز جوانه می زنند.

پیوند نهال ها در داخل خانه زمانی که حدود ۳ اینچ ارتفاع دارند. معمولاً ۵ تا ۶ هفته پس از جوانه زنی آغاز می شود. هرچه نهال ها زودتر و کوچکتر شوند. سیستم ریشه کمتر توسعه یافته است که در واقع برای این گیاهان با ریشه کم عمق مفید است.

برای فرآیند پیوند وقت خود را صرف کنید. نهال ها را برای چند روز در مکانی سرپوشیده در خارج از منزل سفت کنید. و سپس آنها را در خاک قرار دهید، دانه ۲ را کاملاً آبیاری کنید. و اگر هنوز بذر گرم است در چند روز اول کمی سایه ایجاد کنید.

هنگامی که نهال‌ها رشد کردند، آنها را دوبار در هفته با کودهای آلی حاوی نیتروژن تغذیه کنید. و در طول فصل رشد چندین بار از محلول پاشی organic-agri یا مشابه آن استفاده کنید. مزیت دیگر رشد در پاییز این است که بیشتر آفات بهار و تابستان از بین رفته اند. اما مراقب سوسک‌های کک، لوپر کلم و سایر نیش خواران مخرب باشید و در صورت جابجایی آنها سریعاً اقدام کنید.

چرا به بذر کلم بروکلی گیاهی سرشار از سولفورافان می گویند؟

جوانه کلم بروکلی منبع فوق العاده غنی سولفورافان است. من یک قصیده کامل برای سولفورافان نوشتم اما نسخه کوتاه آن این است که این ترکیب گیاهی:

  • آنزیم های آنتی اکسیدانی را آزاد می کند که ممکن است از سرطان محافظت کند.
  • برای قلب مفید است و از بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند.
  • از مغز در برابر بیماری محافظت می کند.
  • گلوتاتیون را افزایش می دهد.
  • با افزایش ترکیبی به نام Nrf2 از سم زدایی طبیعی پشتیبانی می کند.

سولفورافان به هر طریقی از هر سیستم اندامی در بدن پشتیبانی می کند. شما به راحتی می توانید منبع محلی خود را با رشد جوانه های بذر در آشپزخانه خود ایجاد کنید. یکی از اولین چیزهایی که پزشک تیروئید من بعد از تشخیص هاشیموتو توصیه کرد؟. روزانه جوانه های کلم بروکلی را به دلیل سولفورافان خود مصرف کنید.

حالا، اگر قبلاً آنها را رد کرده اید، و فکر می کنید که مزه وحشتناکی دارند، یک لحظه صبر کنید. با کمال تعجب، جوانه های ارگانیک اگری طعم گیاهان کلم بروکلی کامل را ندارند. برخی افراد می‌گویند که تند هستند، مانند تربچه، درحالی که برخی دیگر گزارش می‌دهند که اصلاً طعمی را متوجه نمی‌شوند. با این حال، احتمالاً بستگی به میزان مصرف شما در یک زمان دارد. و اگر مقادیر زیادی را در اسموتی بذر کلم بروکلی مخلوط کنید، ممکن است طعم بیشتری را آزاد کند.

دانه ۲پرورش کلم بروکلی

بذر - بذر کلم بروکلی

بذر – بذر کلم بروکلی – ارگانیک اگری

آنها را امتحان کنید و اگر تصمیم گرفتید که برای شما مناسب نیستند، یک گزینه مکمل عالی نیز وجود دارد.

چرا فقط بروکلی را برای خواص زیادی که دارد، نخوریم؟

سبزیجات چلیپایی فواید زیادی دارند. محققان دریافتند که خوردن دانه ۳به صورت خام چند بار در هفته. خطر ابتلا به سرطان را تا ۴۰ درصد یا بیشتر کاهش می‌دهد. اما وقتی نوبت به سولفورافان می رسد، کلم بروکلی کامل به جوانه های تازه پرقدرت نزدیک نمی شود.

جوانه های کلم بروکلی سه تا چهار روزه ۱۰۰ برابر کلم بروکلی بالغ سولفورافان دارند. این به این دلیل است که فرآیند جوانه زدن بذر، فراهمی زیستی مواد مغذی را افزایش می‌دهد. و جوانه‌های بروکلی را به یک غذای فوق‌العاده تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، پخت و پز سولفورافان را از بین می برد. بنابراین، مگر اینکه بخواهید روزانه چندین پوند بروکلی خام organic-agri بخورید. احتمالاً سولفورافان زیادی (در صورت وجود) دریافت نخواهید کرد. با این حال، کلم بروکلی پخته شده و سایر سبزیجات چلیپایی به دلایل دیگر هنوز سالم هستند. حتی اگر سولفورافان زیادی نداشته باشند.

دلایلی برای رشد اصولی و صحیح جوانه های خود

امیدواریم، اکنون شما طرفداران بزرگ جوانه‌های بروکلی هستید. و می‌دانید که چرا آنها باید بخشی منظم از یک رژیم غذایی سالم باشند. بیایید در مورد اینکه چرا باید خودمان بذر کلم بروکلی را رشد دهیم صحبت کنیم.

به لطف محققانی مانند دکتر پاتریک، اخباری در مورد فواید جوانه کلم بروکلی منتشر شده است. من جوانه های بروکلی را در بسیاری از فروشگاه ها، از جمله هر سه خواربار فروشی محلی ما، دیده ام. اما این جوانه های خریداری شده در فروشگاه گران هستند و ما واقعا نمی توانیم بدانیم چقدر تازه هستند. به یاد داشته باشید، میزان سولفورافان در روزهای ۳-۴ پس از جوانه زدن بذر افزایش می یابد. جوانه های خریداری شده در فروشگاه احتمالاً بسیار قدیمی تر از این هستند.

دانه ۳کلم بروکلی

بذر - بذر کلم بروکلی

بذر – بذر کلم بروکلی – ارگانیک اگری

با رشد خود در پول خود صرفه جویی کنید !

بذر جوانه های خریداری شده در فروشگاه نیز در مقایسه با رشد خود بسیار گران هستند. در واقع، شما تا ۱۰ برابر بیشتر هزینه خواهید کرد! جوانه های فروشگاه می توانند ۲ تا ۵ دلار در هر اونس باشند. اما می توانید آنها را در خانه با ۰.۶۰ دلار در هر اونس پرورش دهید. حتی اگر دانه های کلم بروکلی را به صورت عمده مانند من بخرید، کمتر است.

با تجهیزات اولیه ارگانیک اگری، می‌توانید ۱۵-۱۶ پوند جوانه کلم بروکلی را در هر پوند دانه کلم بروکلی پرورش دهید. برای در نظر گرفتن این موضوع، یک ظرف بذر چمن را جوانه در فروشگاه محلی من ۶ دلار است. این در نهایت به ۳۲ دلار در هر پوند برای جوانه ها می رسد. یک پوند دانه کامل کمتر از آن قیمت دارد (و اگر به صورت عمده بخرید بسیار کمتر است).

آنچه انتظار می رود در این مقاله مطالعه شده باشد:

پس از آماده شدن جوانه های شما، بهتر است آنها را مستقیماً از شیشه بخورید. یا آنها را روی سالاد قرار دهید. مهم نیست که چگونه آنها را انتخاب کرده اید، آنها باید به صورت خام مصرف شوند. زیرا گرما آنزیم میروزیناز را غیرفعال می کند. بذر کلم بروکلی جوانه‌های اضافی را می توان در یخچال نگهداری کرد تا زمانی که آماده خوردن آنها شوید!

سوالات متداول

خوردن سبزیجات چلیپایی چه فوایدی دارد؟

محققان دریافتند که با خوردن آنها به صورت خام چند بار در هفته خطر ابتلا به سرطان را تا ۴۰ درصد یا بیشتر کاهش می‌دهد.

پیوند نهال در خانه چند اینچ ارتفاع دارد؟

پیوند نهال ها در داخل خانه زمانی که حدود ۳ اینچ ارتفاع دارند.

گیاه کلم بروکلی بهتر است چگونه تغذیه شود؟

هنگامی که نهال‌ها رشد کردند، آنها را دوبار در هفته با کودهای آلی حاوی نیتروژن تغذیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.