بذر

بذر و آشنایی و شناخت بیشتر با #۷ نحوه پرورش گوجه چری

بذر - بذر گوجه چری

بذر گوجه های چری یکی از ویژگی های مهم باغ تابستانی است. رنگ‌های خیره‌کننده و طعم‌های باورنکردنی و پیچیده آن‌ها را در بین تمام خانواده، به‌ویژه گوجه‌های چری محبوب کرده است. آنها برای بچه ها و بزرگسالان به طور یکسان برای رشد، چیدن و خوردن سرگرم کننده هستند.

علاوه بر انواع گیاهان و کاهو، می توانید گوجه چری را نیز در باغ پلانتویی پرورش دهید. برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن، باید این چند ترفند را در نظر داشته باشید. برای یادگیری نحوه پرورش خوشمزه ترین گوجه های چری ممکن در باغ سرپوشیده ارگانیک اگری به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله:

آموزش نحوه پرورش بذر گوجه چری از دانه ها

آموزش پرورش گوجه فرنگی های چری در باغ !

آشنایی با نحوه پرورش گوجه فرنگی چری در ظروف

انتخاب مناسبی از انواع گوجه چری داشته باشید !

فضای کافی برای کاشت مناسب و صحیح را حفظ کنید

به نور کافی اجازه دهید تا به گیاه نفوذ کند

از گرده افشانی گل و گیاهان برای پرورش بیشتر استفاده کنید

آنچه انتظار می رود با مطالعه این مقاله مورد استفاده شما قرار بگیرد:

گالری تصاویر:

دانه ۱پرورش گوجه چری

دانه ۲کاشت دانه

دانه ۳فضای کاشت دانه گوجه چری

آموزش نحوه پرورش بذر گوجه چری از دانه ها

حتی اگر در باغبانی تازه کار هستید، گوجه چری گیاهی عالی برای شروع از دانه ۱ است. برای بهترین نتایج، باید حدود شش هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان، دانه‌های خود را در داخل خانه شروع کنید. دانه‌های خود را در عمق ۱/۴ سانتی‌متری در زمین های کم عمق پر از مخلوط گلدانی با کیفیت بکارید. دمای خاک را بین ۷۵ تا ۸۵ درجه فارنهایت برای جوانه زنی خوب حفظ کنید.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۷۷۱ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

هنگامی که نهال‌ها چندین برگ تولید کردند، آنهارا به گلدان‌های ۳ سانتی‌متری پیوند بزنید تا رشد ریشه را افزایش دهید. پس از نشاء، بذر نهال ها را در شب در دمای پایین تری، ۵۰ تا ۶۰ درجه فارنهایت نگهداری کنید. تا در برخی از واریته ها گل‌دهی زودتر ایجاد شود. دمای روز باید به ۷۵-۸۵ درجه فارنهایت افزایش یابد تا رشد سریع را افزایش دهد.

گیاهان را در معرض نور و جریان هوا قرار دهید تا گیاهان را سفت کند و باعث ایجاد چروک شود. کم آبیاری کنید، اما اجازه ندهید رشد آن بررسی شود. اگر برگ‌ها زرد یا بنفش شدند با کود کامل و محلول یا امولسیون ماهی کود دهید. سطح فسفر را بالا نگه دارید. نیتروژن بیش از حد بذر گوجه چری باعث تاخیر در باردهی می شود.

دانه ۱پرورش گوجه چری

بذر - بذر گوجه چری

بذر – بذر گوجه چری – ارگانیک اگری

آموزش پرورش گوجه فرنگی های چری در باغ !

گوجه چری باید بعد از آخرین تاریخ یخبندان ارگانیک اگری کاشته شود. زمانی که میانگین دمای خاک به ۶۰ تا ۶۵ درجه فارنهایت رسیده است. گوجه چری به فضای زیادی برای رشد نیاز دارد. فاصله بوته‌های چوبی باید حدود ۲۴ سانتی متر باشد. و گیاهان در قفس باید ۳۶ تا ۴۸ سانتی متر از هم فاصله داشته باشند. فاصله ردیف ها باید ۶۰ سانتی متر باشد. این فاصله کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نور، جریان هوا، مواد مغذی و رطوبت کافی دریافت می کنند.

منطقه ای را برای دانه انتخاب کنید که آفتاب کامل یا تا حد امکان نزدیک به آن باشد. برای جلوگیری از بیماری‌های منتقله از خاک، آنها را درجایی که در چهار سال گذشته گوجه چری کشت کرده‌اید، نکارید. بذر گوجه زیتونی در خاک غنی و با زهکشی خوب رشد می کند. قبل از کاشت، درصورت نیاز، چند سانتی متر کمپوست تمام شده اضافه کنید و قطعه خود را پهن کنید.

وقتی دانه ۲ گوجه چری های خود را می کارید، می خواهید آنها را عمیق بکارید. حفره ای را عمیق حفر کنید که حدود ۲/۳ ساقه را بپوشاند. حتی اگر مجبور باشید چند شاخه پایین تر را بردارید. این ساقه دفن شده ریشه های خود را می فرستد و شروع بهتری به گوجه فرنگی شما می دهد. مرطوب نگه داشتن خاک به طور مداوم، کلید تولید خوب گوجه چری است. بذر گوجه چری باید مرطوب باشد اما اشباع نباشد. اطراف پایه گیاهان خود را مالچ پاشی کنید و به طور منظم آبیاری کنید.

منتظر نمانید تا بوته‌های گوجه‌چری شروع به پراکندگی کنند تا آنها را بچرخانید. خمسه ها یا پایه ها را زود تنظیم کنید. اینها برداشت گوجه چری را بسیار آسان می کند!

آشنایی با نحوه پرورش گوجه فرنگی چری در ظروف

گوجه چری برای باغبانانی که فضای محدودی دارند نیز عالی است! آنها می توانند در ظروف در ایوان های آفتابی، پاسیوها و حتی راهروها با کمی دقت و آگاهی رشد کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید مکان مناسبی برای بذر دارید. گوجه چری‌ها باید در نقاطی رشد کنند که حداقل ۶ ساعت در روز نور خورشید را دریافت کنند. همچنین باید در نظر بگیرید که این مکان چقدر از منبع آب فاصله دارد. زیرا گیاه شما باید در اوج تابستان نسبتاً اغلب آبیاری شود.

دانه ۲کاشت دانه

بذر - بذر گوجه چری

بذر – بذر گوجه چری – ارگانیک اگری

سپس، ظرف مناسب را انتخاب کنید. شما می خواهید گلدانی پیدا کنید که حداقل ۵ گالن باشد. بدانید که هرچه گلدان کوچک‌تری را انتخاب کنید، بیشتر به آبیاری و تغذیه گیاه خود نیاز خواهید داشت. به جز ظروف پارچه ای، باید ظرفی با سوراخ های زهکشی پیدا کنید یا خودتان مقداری را سوراخ کنید. بذر گوجه چری را می توان در گلدان های پلاستیکی، سفالی یا سرامیکی پرورش داد. توجه داشته باشید که گلدان های پلاستیکی سیاه ممکن است برای رشد گیاهان در اعماق جنوب مضر باشند. زیرا می توانند دمای خاک را بالا ببرند.

گوجه چری شما نیاز به حمایت دارد. این کار می‌تواند به سادگی استفاده از نوارهای پارچه‌ای برای بستن آن‌ها به نرده‌های ایوان باشد. یا سوار کردن یک پایه فلزی در پشت گلدان برای استفاده به عنوان چوب باشد.

اجازه ندهید گوجه چری گلدانی شما کاملا خشک شود. با آبیاری منظم خاک را مرطوب نگه دارید اما اشباع نشود. همچنین باید درنظر بگیرید که بذر را با کودهای محلول در آب مانند کلپ مایع چند بار در طول فصل تغذیه کنید. به خصوص اگر علائم کمبود مواد مغذی در آنها مشاهده شود.

انتخاب مناسبی از انواع گوجه چری داشته باشید !

چندین گونه دانه ۳ گوجه چری به سرعت رشد می کنند. بنابراین برای باغ هوشمند organic-agri، مهم است که گونه‌ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی کوتاه بماند. تا گیاه در داخل رشد کند و همچنان به خوبی رشد کند. گوجه‌ چری «قرمز» و گونه‌های زرد «ونوس» که در انتخاب ما یافت می‌شوند. بلند نمی‌شوند، بنابراین برای رشد در باغ هوشمند عالی هستند.

اگر می خواهید از بذر گوجه چری خود استفاده کنید. به یاد داشته‌باشید که یک رقم کم رشد انتخاب کنید و به هرکپسول خالی دانه ۲ تا ۳ دانه اضافه‌کنید. برای شروع از کپسول های خالی گیاهی از انتخاب ارگانیک اگری استفاده کنید.

فضای کافی برای کاشت مناسب و صحیح را حفظ کنید

صرف نظر از تنوع، گوجه چری همچنان قد خواهد کشید. شما به ۳-۵ بلوک ارتفاعی نیاز دارید تا بوته های گوجه گیلاسی فضای کافی برای رشد ارتفاع داشته باشند.

گوجه چری قرمز را می توان با قرار دادن یک کپسول در هر شکاف باز پرورش داد. از طرف دیگر بذر گوجه زرد به فضای بیشتری نیاز دارد. بنابراین ما باغ بزرگتر و شش شکافی organic-agri را توصیه می کنیم. تا بتوانید سه گیاه را با یک شکاف بین هر کدام پرورش دهید. یک تکه مقوا را روی دهانه های شکاف خالی قرار دهید. این کار از ورود نور به دستگاه و تشکیل جلبک در آب جلوگیری می کند.

دانه ۳فضای کاشت دانه گوجه چری

بذر - بذر گوجه چری

بذر – بذر گوجه چری – ارگانیک اگری

هنگامی که دانه‌ها جوانه زدند و نهال ها قابل مشاهده شدند، نوبت به اضافه کردن اولین بلوک می رسد. در عین حال، توصیه می‌شود که به داخل کپسول‌های دانه نگاه کنید. بررسی کنید که آیا بیش از یک بذر گوجه چری جوانه زده‌ یا خیر، دراین صورت بقیه باید حذف شوند.

به نور کافی اجازه دهید تا به گیاه نفوذ کند

همه گوجه فرنگی های چری به نور اضافی نیاز دارند. گیاهان می توانند با کمک یک بلوک نور تقویت کننده نور اضافی را به قسمت های پایینی خود دریافت کنند. این بلوک سبک بهتر است در قسمت پایینی قرار گیرد. نور اضافی حتی زمانی که شکاف‌ها در دستگاه خالی هستند مفید است.

گل‌دهی و رسیدن گوجه چری را می توان با یک بلوک سبک شکوفه تسریع کرد. هنگامی که اولین جوانه‌های بذر ظاهر می شوند، این نور اضافی باید فعال شود و در همان سطح قرار گیرد. همیشه این بلوک سبک را با گل ها و میوه ها هم سطح نگه دارید که بعداً می رسند. در صورت لزوم می توان پایین ترین برگ‌ها را در صورتی که میوه رسیده را تحت‌الشعاع قرار داد هرس کرد.

شما می توانید در مجموع از پنج بلوک ارتفاعی در باغ هوشمند organic-agri خود استفاده کنید. دو مورد از اینها می توانند بلوک های نور اضافی باشند.

از گرده افشانی گل و گیاهان برای پرورش بیشتر استفاده کنید

هنگامی که اولین گل‌های بذر گوجه چری باز می‌شوند، گیاه را می توان به آرامی توسط ساقه اش تکان داد. این به رهاسازی و پخش گرده از گلی به گل دیگر کمک می کند. همچنین می توانید از یک برس کوچک یا سواب پنبه ای برای گردگیری گرده های اطراف استفاده کنید.

گرده افشانی را می توان هر چند روز یکبار تکرار کرد تا هر گل جدید گرده افشانی شود.

آنچه انتظار می رود با مطالعه این مقاله مورد استفاده شما قرار بگیرد:

گوجه چری رسیده با کشش ملایم جدا می شود. به یاد داشته باشید که پشت شاخه ها و برگ ها را بررسی کنید. ممکن است گنج های بیشتری پیدا کنید که منتظر انتخاب هستند.

اولاً چون ریشه بذر قسمتی از دستمال را گرفته است و ممکن است با جدا شدن از دستمال ریشه بشکند. بنابراین قبل از جدا کردن دانه، حوله را کاملا خیس کنید تا احتمال شکستگی ریشه کاهش یابد. همچنین، اگر برگ های سبز تشکیل شد، هنگام کاشت، برگ ها باید از سطح خاک خارج شوند. قطعا هر چه زودتر این فرآیند را انجام دهید و دانه‌ها را به محض جوانه زدن انتقال دهید. مشکلات کمتری خواهید داشت و سریعتر کار خواهید کرد.

سوالات متداول

  1. مزیت فاصله هایی که بین گیاهان قرار دارد، چیست؟
  • این فاصله کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نور، جریان هوا، مواد مغذی و رطوبت کافی دریافت می کنند.
  1. نکته ای که در هنگام کاشت گوجه چری باید به آن توجه کرد، چیست؟
  • گوجه چری‌ها باید در نقاطی رشد کنند که حداقل ۶ ساعت در روز نور خورشید را دریافت کنند.
  1. چگونه از خشک شدن گوجه چری جلوگیری کنیم؟
  • اجازه ندهید گوجه چری گلدانی شما کاملا خشک شود. با آبیاری منظم خاک را مرطوب نگه دارید اما اشباع نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.