بذر

بذر هندوانه و نحوه رشد آن و #۶ روش نگهداری از آن بهسازان کشت

بذر - بذر هندوانه

بذر را چگونه پرورش دهیم؟! این سوال می‌تواند توسط همه کسانی که دوست دارند از این میوه آبدار در هوای گرم لذت ببرند مطرح کند. با این حال، این کار چندان آسان نخواهد بود. آیا فکر می کنید رنگ روشن و طعم شیرین آن تنها چیزی است که باید باشد؟! در بهسازان کشت سعی می‌کنیم روند رشد را معرفی کنیم. و نکاتی را درمورد نحوه برخورد با این موجود سبز به شما ارائه دهیم. هندوانه گیاهی گلدار است که منشأ آن در جنوب آفریقا بوده و درآنجا به عنوان یک ماشین پیدا شده است.

بذر هندوانه گیاهی از خانواده کدو تنبل در دسته صیفی است و گیاهی است بزرگ و پهن و یک ساله.  دارای برگ های پهن و کرک دار با بریدگی های عمیق و گل های سفید یا زرد است. پالپ organic-agri آن شیرین و آبدار است و معمولاً به رنگ قرمز تیره یا صورتی است. گاهی اوقات پالپ آن نارنجی، زرد یا سفید است. دانه های زیادی دارد که می توانند سفید و نرم یا سیاه و سخت باشند.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آشنایی کامل با خواص دانه هندوانه در برابر بیماری های بدن

آشنایی با انواع دانه های هندوانه و طبقه بندی آنها

کاشت و جوانه زنی دانه هندوانه و نکات قابل توجه!

پرورش نهال های جوان و ظریف هندوانه و مدت آبیاری

خرید و کاشت بذر هندوانه با کیفیت و مناسب

آیا خوردن تخمه هندوانه خوب و مفید است ؟

اصلی ترین مراحل رشد گیاه هندوانه و نگهداری آن

نحوه کاشت و رشد دانه هندوانه در خانه !

بهترین خاک برای کاشت و پروش دادن هندوانه چیست؟

برای آبیاری دانه های هندوانه چقدر آب نیاز دارد؟

گیاه هندوانه به چه مقدار آفتاب نیاز دارد ؟

چه مدت زمانی طول می کشد تا هندوانه رشد کند؟

در اینجا چند نکته برای جوانه زدن هندوانه در گلدان وجود دارد:

سخن پایانی

گالری تصاویر:

دانه ۱انواع دانه هندوانه

دانه ۲نهال هندوانه

دانه ۳انواع هندوانه

آشنایی کامل با خواص دانه هندوانه در برابر بیماری های بدن

هندوانه منبع عالی از آنتی اکسیدان کاروتنوئید لیکوپن است. لیکوپن یک رنگدانه است که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شود و اثرات آنتی اکسیدانی قوی دارد.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۵۲۹ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

این آنتی اکسیدان به تمام نقاط بدن می رسد و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. انتشار رادیکال دانه ۱ ها به بدن کمک می کند تا در برابر رشد سلول های سرطانی مقاومت بالایی داشته باشد.

آشنایی با انواع دانه های هندوانه و طبقه بندی آنها

هندوانه علاوه بر خواصی که دارد انواع مختلفی نیز دارد. برای مثال می‌توان به هندوانه زرشکی، هندوانه کنگو، هندوانه نارنجی، هندوانه پوست زرد و بسیاری از انواع دیگر اشاره کرد. دانه های هندوانه بر اساس عوامل متعددی طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال می‌توان آنها را بر اساس درجه ضخامت پوست طبقه‌بندی کرد، مانند هندوانه‌های پوست نازک یا پوست ضخیم. در مقیاسی دیگر، می توان آن را بر اساس فصل میوه تجزیه کرد. بذر هندوانه های زودرس، دیررس یا متوسط ​​در این دسته قرار می گیرند.

دانه ۱انواع دانه هندوانه

بذر - بذر هندوانه

بذر – بذر هندوانه – بهسازان کشت

کاشت و جوانه زنی دانه هندوانه و نکات قابل توجه!

دانه ۲ هندوانه باید سفت باشد زیرا لکه های سفید و نرمی آن نشان می دهد که بعید است جوانه بزند. شما باید دانه را در عمق کم با حفر یک سوراخ بکارید. می توانید از ابزاری استفاده کنید تا آن را با انگشت خود فشار دهید. یک دانه را در سوراخ قرار دهید و روی آن را با خاک بپوشانید. و اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا اولین نشانه‌های جوانه زدن مشاهده شود. معمولاً دو هفته طول می کشد تا بذر جوانه بزند.

پرورش نهال های جوان و ظریف هندوانه و مدت آبیاری

نهال های جوان نیاز به مراقبت مناسب دارند زیرا بسیار ظریف و شکننده هستند. مراقب دفعات آبیاری باشید زیرا کمبود آب می تواند منجر به خشک شدن جوانه ها شود. همچنین توجه داشته باشید که بذر نهال ها باید از باد و حیوانات محافظت شوند. وقتی نهال بلندتر و سالم‌تر به نظر می‌رسد، می‌توانید جوانه‌های هندوانه را به ظروف بزرگ‌تر پیوند بزنید. گیاه آماده برای پیوند، برگ های بیشتری خواهد داشت و قد آن ۱۵-۲۵ سانتی متر خواهد بود. پیشنهاد می کنیم آن را با باران یا آب مقطر آبیاری کنید.

دانه ۲نهال هندوانه

بذر - بذر هندوانه

بذر – بذر هندوانه – بهسازان کشت

خرید و کاشت بذر هندوانه با کیفیت و مناسب

اگر شما هم به کاشت هندوانه علاقه دارید می‌توانید با خرید تخمه هندوانه از فروشگاه بهسازان کشتآن را بکارید. کاشت هندوانه از طریق دانه در خانه بسیار ساده است. و نیاز به مراقبت خاصی ندارد، فقط شرایط گرم را برای آن انتخاب کنید. تنها نکته مهم در اینجا انتخاب صحیح دانه است.

آیا خوردن تخمه هندوانه خوب و مفید است ؟

دانه های هندوانه منبع تغذیه ای مانند اسید فولیک، آهن، روی، مس، منیزیم، پتاسیم هستند. این بذر ها بسیار مغذی در نظر گرفته می شوند. زیرا سرشار از اسیدهای آمینه، پروتئین و ویتامین های گروه B هستند. همه این مواد مغذی در کنار هم به افزایش متابولیسم بدن کمک می کنند.

اصلی ترین مراحل رشد گیاه هندوانه و نگهداری آن

مراحل کاشت و پرورش دانه هندوانه شش مرحله دارد که در ادامه به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نحوه کاشت و رشد دانه هندوانه در خانه !

بهتر است دانه ۳ های خریداری شده در فروشگاه را به جای خود میوه انتخاب کنید. از آنجایی که هندوانه های دیگر میوه های هیبریدی و به احتمال زیاد خوش طعم نیستند. برای کاشت بذر هندوانه در زمین به موارد زیر نیاز دارید:

  • ابتدا کمپوست تهیه کنید و خاک را ۳-۵ سانتی متر کود دهید.
  • دانه ها را به عمق ۴ سانتی متر و به فاصله ۱ متر در ردیف ها قرار دهید. ۲-۳ دانه در هر سوراخ قرار دهید.
  • هنگامی که بذر گیاه جوانه زدند و برگ‌های پر را مشاهده کردید. هر بوته جوانه زده را به ۱ متر نازک کنید.

اگر می‌خواهید هندوانه را به جای ردیفی در تپه‌ها بکارید، ۶ تا ۸ دانه را در یک تپه قرار دهید. و زمانی که نهال‌ها را نازک کردید، ۲ تا ۳ بوته را بگذارید.

بهترین خاک برای کاشت و پروش دادن بذر هندوانه چیست؟

از آنجایی که هندوانه گیاهی بسیار ناسازگار است، به خاک غنی و سست نیاز دارد. همچنین برای کشت موفق (هندوانه میوه ای آبدار) بهتر است از خاک لومی شنی organic-agri استفاده شود. بررسی اسیدیته خاک و pH باید بین ۶.۰ و ۶.۵ باشد.

دانه ۳انواع هندوانه

بذر - بذر هندوانه

بذر – بذر هندوانه – بهسازان کشت

برای آبیاری دانه های هندوانه چقدر آب نیاز دارد؟

هندوانه عاشق رطوبت است اما اجازه نمی دهد خاک باتلاقی و سیل زده شود. از کاشت تا برداشت باید به هندوانه آب کافی داد. بنابراین، هفته ای ۳-۵ سانتی متر آب به بذر گیاه خود بدهید. توجه داشته باشید که به آب نزدیکتر به خاک نیاز دارید تا آب روی برگ ها و میوه‌ها پاشیده نشود.

گیاه هندوانه به چه مقدار آفتاب نیاز دارد ؟

هندوانه در شرایط گرم احساس خوبی دارد. شما باید حداقل ۸ ساعت آفتاب کامل به این گیاه بدهید. هندوانه تاریخچه طولانی دارد و اولین بار ۵۰۰۰ سال پیش در آفریقای جنوبی ظاهر شد. با این حال، با وجود منشاء آن، این گیاه خشکسالی را دوست ندارد. organic-agri

چه مدت زمانی طول می کشد تا هندوانه رشد کند؟

بسته به نوع گیاه، ممکن است سریعتر میوه دریافت کنید. با این حال، کوتاه ترین دوره رشد بذر ۷۰ روز است. هندوانه های بزرگ، بسیار طولانی تر می‌شوند زیرا اندازه چنین میوه ای بسیار بزرگتر و آبدارتر است. با این حال، شما باید ۸۰ تا ۹۰ روز صبر کنید.

در اینجا چند نکته برای جوانه زدن هندوانه در گلدان وجود دارد:

زمانی که گیاه شروع به خزش کرد از پرده استفاده کنید. اگر دما کمتر از ۲۷ درجه سانتیگراد باشد، گیاه را به طور روزانه آبیاری کنید. و اگر دما بیشتر بود، دفعات آن را به دو بار در روز افزایش دهید. می توانید با قطع آبیاری دو هفته قبل از رسیدن کامل میوه، طعم هندوانه را بهبود ببخشید. به این ترتیب خاک خشک، قند را مجبور می کند تا در بذر این میوه متمرکز شود.

سخن پایانی

باید توجه داشته باشید همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هندوانه بهسازان کشت عاشق آب است. اگر آب آن را فراموش کنید می تواند منجر به مرگ گیاه شود. برای برخی از گیاهان سبز، آفات یک چیز رایج است و آنها می‌توانند بدون توجه به وجود انگل‌ها رشد کنند. اما صدمات جبران ناپذیری به هندوانه وارد می کنند پس در زمان جوانه زدن گیاه را به دقت تماشا کنید. هنگام کاشت بذر هندوانه، باید زمان مناسبی را برای آن درست پس از گذشت آخرین یخبندان انتخاب کنید.

سوالات متداول

  1. چه زمانی هندوانه بکاریم؟
  • حدود یک هفته پس از گذشت یخبندان صبر کنید. سپس خاک را آماده کنید. نباید منجمد شود
  1. گیاهان همراه هندوانه چیست؟
  • هنگام کاشت بذر هندوانه، محل کنار سبزی، کاهو، تربچه و نارنج را انتخاب کنید. از خیار، کدو سبز و سیب زمینی اجتناب کنید، زیرا این سبزیجات آفاتی را جذب می کنند که میوه شما را از بین می برد.
  1. در هر سوراخ چند دانه هندوانه می توانید قرار دهید؟
  • اگر آن را به صورت ردیفی می کارید، ۲ تا ۳ دانه در هر سوراخ و اگر کاشت تپه ای را انتخاب کرده اید، ۴ تا ۶ دانه بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.