بذر

بذر های کشاورزی و # ۵ مزیت استفاده از آنها در کشاورزی

انواع بذر های کشاورزی - بذر

بذر اساسی و مهمترین ورودی برای تولید پایدار کشاورزی است. در زمان پخش دانه ها، مقدار کمی از دانه که معمولاً به عنوان دانه هسته شناخته می شود. با پرورش دهنده گیاه در دسترس است. این تعداد اولیه دانه خالص از تنوع بهبود یافته یا تحت نظارت پرورش دهنده گیاه است. دانه هسته از نظر ژنتیکی خالص است و هیچ ناخالصی جسمی ندارد. دانه هسته به شدت تحت انزوا تولید می شود تا از آلودگی ژنتیکی و فیزیکی جلوگیری شود. انواع بذر های کشاورزی هسته باید قدرت اصلی تنوع راحفظ کند. مقدار تجاری دانه بهسازان کشت پس از یک سری مراحل تولید می شود.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

آشنایی با انواع دانه های کشاورزی انجمن بین المللی

دانه پرورش دهنده خالص در کشاورزی

طبقه بندی انواع محصولات تولید شده از دانه در کشاورزی

دانه ثبت شده مرغوب در زمینه کشاورزی

درک انواع بذر های کشاورزی و کاربرد آنها در زمینه های مختلف

کدام نوع از دانه ها برای شما بهتر است؟

آموزش پرورش و نگهداری از انواع دانه ها

آشنایی با اطلاعات برای شناسایی دانه ها و گیاهان

آموزش و شناسایی انواع دانه با دانه های واقعی

شناسایی گیاهان و دانه ها با استفاده از تصاویر

آنچه از مطالعه این مقاله فهمیدیم:

گالری تصاویر:

بذر ۱طبقه بندی دانه ها

بذر ۲دانه های مخصوص کشاورزی

بذر ۳شناسایی دانه ها

 

آشنایی با انواع دانه های کشاورزی انجمن بین المللی

چهار کلاس وجود دارد که توسط انجمن بین المللی بهبود محصولات زراعی شناخته شده است. اینها به طور خلاصه در اینجا شرح داده شده است.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۶۲ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

دانه پرورش دهنده خالص در کشاورزی

چنین بذر ۱ هایی همچنین به عنوان دانه هسته شناخته می شوند. و مستقیماً تحت نظارت پرورش دهنده گیاه تولید می شوند و دارای تمام شخصیت های ژنتیکی مورد نیاز هستند. چنین دانه‌هایی از هسته تحت نظارت یک پرورش دهنده گیاهی واجد شرایط در یک موسسه تحقیقاتی کشاورزی تولید می‌شود.

این ممکن است توسط یک تیم بازرسی مشترک دانشمندان و مسئولان آژانس صدور گواهینامه و شرکت ملی دانه کنترل شود. چنین دانه هایی از ارزش ژنتیکی بالایی برخوردار هستند و به دلیل کمبود کمیت هزینه بالایی دارند. از دانه پرورش دهنده برای تولید بذر پایه organic-agri استفاده می شود. در مورد گونه های گرده افشان، ممکن است به طور مرتب برای حفظ خلوص ژنتیکی تنوع انجام شود.

طبقه بندی انواع محصولات تولید شده از دانه در کشاورزی

انواع طبقه بندی انواع محصول در کشاورزی کاربردی است. مهمتر از همه، لیستی از انواع مختلف محصولات بسته به اهداف تجاری آنها وجود دارد. گیاهان را همچنین می توان بر اساس چرخه زندگی آنها طبقه بندی کرد. و برنامه ریزی فعالیت های کاشت و برداشت را برای کشاورزان آسان تر می کند.

گروه جدیدی از ارگانیسم‌های اصلاح‌شده ژنتیکی اخیراً جایگاهی اساسی در میان انواع بذر های کشاورزی پیدا کرده‌اند. و به دسترسی بیشتر غذا کمک می‌کنند و در عین حال اثرات منفی زیست‌محیطی نیز دارند.

بذر ۱طبقه بندی دانه ها

انواع بذر های کشاورزی - بذر

انواع بذر های کشاورزی – بذر – بهسازان کشت

کشاورزان همیشه باید ویژگی‌های انواع مختلف محصولات را درهنگام انتخاب نوع کاشت و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های کشاورزی خود درنظر بگیرند. فن آوری مدرن به ویژه برای طبقه بندی و مدیریت انواع گیاهان در مقیاس بزرگ مفید خواهد بود.

دانه ثبت شده مرغوب در زمینه کشاورزی

این ممکن است از دانه بنیاد یا خود بذر ۲ ثبت شده تولید شود. و تولید آن تحت نظارت و تأیید آژانس صدور گواهینامه است. دارای ارزش ژنتیکی و خلوص رضایت بخش است. و معمولاً توسط کشاورزان مترقی در زمینه خود تحت نظارت SSC و یا NSC تولید می شود. چنین دانه‌هایی اغلب در هند حذف می شوند و بنابراین ، دانه های معتبر مستقیماً از دانه پایه تولید می‌شوند.

درک انواع بذر های کشاورزی و کاربرد آنها در زمینه های مختلف

بنابراین بسیاری از مردم از من سؤال کرده اند که کدام از انواع دانه برای باغ خود بهترین است. و برای خانواده آنها امن است. دانه ها بسته‌های فوق العاده‌ای از تاریخ زندگی هستند که با مراقبت و درک درست می‌توانند بسیار به دست بیاورند! اکنون که تست جوانه زنی دانه را انجام داده اید ، زمان آن است که دانه را درک کنید.

بیایید نگاهی عمیق به پنج نوع اصلی دانه که می توانیم از آن انتخاب کنیم. و بهترین انواع دانه را برای یک باغ با کارایی بالا انتخاب کنیم. پنج نوع اصلی بذر که در هنگام برنامه ریزی باغ خود با آنها روبرو خواهید شد. عبارتند از: گرده افشانی ، غیر هیبریدی ، وراثت ، هیبریدی و GMO.

بذر ۲دانه های مخصوص کشاورزی

انواع بذر های کشاورزی - بذر

انواع بذر های کشاورزی – بذر – بهسازان کشت

کدام نوع از دانه ها برای شما بهتر است؟

دانه های وراثت برای باغبانانی که از نظر کالایی که از باغ خود دریافت می کنند. انعطاف پذیر هستند، عالی است. باغبانانی که دارای بیماری هستند. و دوست دارند با صرفه جویی در دانه های خود و رشد محصول دیگری ، با غذای خود دور شوند. دانه های ترکیبی بهترین انتخاب برای باغبان هستند. آنها عملکرد در باغ با کارایی بالا را تضمین می‌کنند و به طور فزاینده‌ای مقاوم در برابر بیماری هستند.

این نوع از انواع بذر های کشاورزی از نظر ژنتیکی اصلاح نشده اند و گرده افشانی می شوند. این دانه ها نه تنها با طبیعت هماهنگ هستند. بلکه به شما در دستیابی به بازده بالاتر کمک می کنند و در مورد بیماری حادثه کمتری دارند. من اغلب برای اطمینان از نرخ بالای تولید از هیبریدها در مزرعه خود استفاده می کنم.

آموزش و پرورش و نگهداری از انواع دانه ها

بیشتر مردم به اندازه کافی می دانند که محصولات روی میزهای شام خود از گیاهان تهیه می شود. و این گیاهان از دانه رشد می کنند. اما مصرف کننده به ندرت توانایی شناسایی آن بذر ها یا گیاهانی را که در آن رشد می‌کنند، دارد. این بدان معناست که آموزش در مورد دانه‌ها می‌تواند تفاوت زیادی در ایجاد آگاهی مصرف کننده ایجاد کند.

آشنایی با اطلاعات برای شناسایی دانه ها و گیاهان

ویژگی‌های خاص بذر ۳ ها اغلب برای مصرف کنندگان رمز و راز کاملی است. زیرا افراد خارج از جامعه کشاورزی فرصت زیادی برای دیدن بیشتر انواع دانه ها ندارند. این جایی است که آموزش کشاورزی وارد می شود. با یادگیری انواع دانه، مصرف کنندگان می توانند با غذای خود ارتباطات قوی تری برقرار کنند. این دقیقاً همان چیزی است که ما نیاز داریم.

از این گذشته با آشنا بودن با انواع بذر های کشاورزی organic-agri، برای اینکه درمورد غذایی که می‌خورید. عاقلانه و آگاهانه انتخاب کنید ، باید بدانید که آن غذا از کجا تهیه شده است.

آموزش و شناسایی انواع بذر با دانه های واقعی

به عنوان بخشی از نمایشگاه دانه شناسی بهسازان کشت، ما یک ایستگاه شناسایی دانه را در کنار هم قرار دادیم. این عمدتا از یک ردیف سطل تشکیل شده است. این سطل‌ها را میتوان با هر نوع دانه‌ای که دفتر مزرعه می خواهد از آن استفاده کند، پر شود. در کنار هر سطل، پانلی قرار دارد که بازدید کنندگان می‌توانند برای فاش کردن اطلاعات مربوط به دانه بلند شوند.

بذر ۳شناسایی دانه ها

انواع بذر های کشاورزی - بذر

انواع بذر های کشاورزی – بذر – بهسازان کشت

متصدیان نمایشگاه می توانند علائم زیر پانل را بیرون بیاورند تا آنها را با علائم، جایگزین کنند. این به کارکنان اجازه می‌دهد تا ضمن استفاده از همان صفحه نمایش، انواع بذر های کشاورزی organic-agri را بچرخانند. این عنصر دستی به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا در مورد دانه های رایج بخوانند. همچنین به آنها فرصتی می دهد تا دانه ها را لمس کنند و آنها را دست اول بررسی کنند. این غرفه ساده دارای گرافیک های تازه و رنگ های روشن است. و آن را به چیزی تبدیل می کند که بازدید کنندگان می خواهند آن را کشف کنند.

شناسایی گیاهان و دانه ها با استفاده از تصاویر

قسمت دوم از نمایشگاه دانه ها، ما راهی را برای Agroliquid ایجاد کردیم. تا درس مشابهی را در مورد دانه ها و گیاهان آموزش دهیم. این بار، ما این کار را بدون استفاده از بذر های واقعی انجام دادیم. جانشین دانه های واقعی کولاژ تصاویر بود. در امتداد یک قطعه دایره ای از مواد، تصاویر در مراحل مختلف توسعه آن گیاهی را نشان می داد. این گیاه را به عنوان یک دانه، به عنوان یک گیاه کاملاً رشد یافته. و به عنوان محصول گیاهی که مردم مصرف می کنند، نشان می دهد. این واحدهای دایره ای، نیمه پنهان در پشت داشبورد چوبی ، به چرخ های فرمان تراکتور وصل شده اند.

بازدیدکنندگان در مقابل چرخ‌ها می توانند چرخ‌های فرمان را بچرخانند تا تصاویر مختلف درهر واحد از پشت داشبورد ظاهر شوند. به این‌ترتیب، آنها به آرامی ازطریق تصاویر حرکت می‌کنند و انواع بذر های کشاورزی را درمراحل مختلف خود مشاهده می‌کنند. و یاد می گیرند محصول نهایی را که از آن گیاه تهیه می شود ، شناسایی کنند. اگرچه عنصر نمایش در ابتدا برای کودکان هدف قرار گرفته بود. اما این طراحی منحصر به فرد نیز به بزرگسالان علاقه مند می شود. این مزیت منحصر به فرد بودن هم از نظر بصری. و هم برای ارائه اطلاعات جدید درمورد محصولاتی که مرتب مصرف می‌کنند، دارد.

آنچه از مطالعه این مقاله فهمیدیم:

یک طبقه بندی محصول که امکان ساخت یک نقشه نوع محصول را در بهسازان کشت یک منطقه خاص فراهم می کند. این فناوری امکان:

  • تعاونی‌های کشاورزی، بانک‌ها و سایر شرکت‌های کشاورزی برای انجام موجودی‌ها و ارزیابی عملکرد در مقیاس بزرگ.
  • شرکت‌های بیمه برای تأیید درخواست‌های غرامت با داده‌های طبقه‌بندی نوع محصول شفاف‌تر و دقیق‌تر؛
  • مشاوران کشاورزی برای پیگیری تناوب زراعی در مناطق جداگانه.
  • تامین کنندگان ورودی برای انتخاب آسانتر منابع مورد نیاز برای مدیریت کارآمد کاربری زمین با طبقه بندی دقیق نوع محصول.

سوالات متداول

  1. گیاهان را بر چه اساسی می توان طبقه بندی کرد؟
  • گیاهان را همچنین می توان بر اساس چرخه زندگی آنها طبقه بندی کرد.
  1. چه نوع دانه هایی برای باغبانان بهتر است؟
  • دانه های وراثت برای باغبانانی که از نظر کالایی که از باغ خود دریافت می کنند، انعطاف پذیر هستند، عالی است.
  1. مصرف کنندگان چگونه ارتباط بهتری با غذای خود برقرار کنند؟
  • مصرف کنندگان می توانند با یادگیری انواع دانه با غذای خود ارتباط بهتری برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.