بذر

بذر | ۰۶ نکته برای جوانه زنی موفق دانه برای باغ سبزی خانه!

بذر | 06 نکته برای جوانه زنی موفق دانه برای باغ سبزی خانه!

بذر | این دانه های ارگانیک  ۱ مراحل ساده  را دنبال کنید تا سرعت جوانه زنی بالاتر و نهال های قوی تری برای باغ داشته باشید . اولین قدم برای بهبود جوانه زنی. درک اینکه دانه چیست و چگونه کاری را انجام می دهد است. دانه یک معجزه کوچک کاملاً مستقل است که همه چیزهایی را که برای جوانه زدن و رشد کردن به یک نهال نیاز دارد در درون خود حمل می کند. دارای یک انبار غذا و تمام اطلاعات مهمی است که برای رشد نیاز دارد. از جمله دانستن اینکه چه زمانی شرایط مناسب برای جوانه زدن آن است.

تاریخ۱۴۰۱.۱۲.۱۱
عنوان۰۶ نکته برای جوانه زنی موفق دانه برای باغ سبزی خانه!
نویسندهsir vahid ebrahimi
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۶۶۳
زمان خوانش۰۰:۱۷:۰۳

 وقتی بذر گل ارگانیک اگری تشکیل شد. خوابیده است. این فقط خواب است و نفس می کشد. بله. نفس می کشد: اکسیژن می گیرد و دی اکسید کربن می دهد. دانه ها در این حالت می توانند مدت طولانی دوام بیاورند و همچنان زنده بمانند. زیرا انرژی بسیار کمی برای ماندن در حالت خواب نیاز دارد. برای خواب ماندن دانه ها و افزایش ماندگاری آنها. آنها را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

آنچه در این مقاله از نظر شما خواهد گذشت

برای نتایج ثابت سازگار و شکیبا در عرصه دانه ذرت باشید.

برای بهترین نتیجه از مخلوط اولیه دانه مناسب استفاده کنید.

استفاده از روش خیساندن برای شروع جوانه زنی دانه

ظرف خود را با مخلوط کاشت به درستی آماده کنید

نکاتی برای نگهداری دانه و دانه به فرم استاندارد

دانه هایی با تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی

سوالات متداول در خصوص و با مضمون تحت عنوان دانه

گالری تصاویر

دانه های ارگانیک  ۱ | سازگار و شکیبا در عرصه دانه

دانه های ارگانیک  ۲ | روش خیساندن برای شروع جوانه زنی

دانه های ارگانیک  ۳ | تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی

برای نتایج ثابت سازگار و شکیبا در عرصه بذر گل باشید.

هنگامی که یک بذر درک کرد که شرایط برای جوانه زدن مناسب است. شروع به تغییر شکل می کند. در این مرحله فعال می شود و فرآیند جوانه زنی به حرکت در می آید. جوانه زدن نیاز به یک محیط بهینه ثابت برای تولید یک جوانه موفق دارد. هر گونه وقفه در این فرآیند موفقیت را کاهش می دهد. دانه انرژی ذخیره شده زیادی دارد و اگر به آن سیگنال بدهید تا سفر خود را شروع کند و سپس آن سیگنال را خاموش کنید. انرژی کافی برای شروع مجدد فرآیند را نخواهد داشت.

بذر |سازگار و شکیبا در عرصه دانه

بذر |سازگار و شکیبا در عرصه دانه
ارگانیک اگری

دانه های ارگانیک  ۱ | سازگار و شکیبا در عرصه دانه

خشک شدن یا قرار گرفتن در معرض نوسانات شدید دمایی هر دو می تواند باعث شکست چرخه جوانه زنی دانه های ارگانیک  ۲ شود. هنگامی که دانهها شروع به جوانه زدن می کنید مطمئن باشید که رطوبت و دمای آنها را حفظ می کنید. شب های خنک که بخشی طبیعی از فرآیند تولید بذر گل در بیرون از در است یک چیز است. گرمای شدید یا خشکی جوانه زنی را متوقف می کند.

برای بهترین نتیجه از مخلوط اولیه بذر مناسب استفاده کنید.

دانه ها برای جوانه زدن نیازی به کود یا غذای گیاهی ندارند و این منابع مغذی می توانند به طور ناخواسته باکتری ها. خزه ها. جلبک ها یا سایر ارگانیسم ها را تغذیه کنند که منتظر جوانه زدن بذر ارگانیک اگری بمانند و سپس آن شما را بخورند. مخلوط جوانه زنی خود را با استفاده از قسمت های مساوی پیت ماس و پرلیت یا یک مخلوط تجاری دانه شروع کنید. اگر از قبل کود داده نشده باشد می توان از خاک گلدان استفاده کرد. از مواد کمپوست شده نیز می توان استفاده کرد.

مراقب باشید از هرگونه مواد نیمه کمپوست شده اجتناب کنید. کمپوست باید خوب باشد و به راحتی و بدون قطعات بزرگ خرد شود. سعی کنید در مخلوط جوانه زنی خود به جای ذغال سنگ نارس از گشنیز استفاده کنید. این یک ماده پوسته نارگیل تجدید پذیر است و آب را به خوبی حفظ می کند. برای جلوگیری از اشباع بیش از حد محیط گلدان. با پرلیت مخلوط کنید. همچنین. حتماً چغندر بر پایه پودر ریز را خریداری کنید. نه بذر گل خرد شده را که به اندازه کافی ریز نیست و حاوی تکه‌هایی از فیبر است که می‌تواند مانع رشد نهال شود.

استفاده از روش خیساندن برای شروع جوانه زنی بذر

از طرف دیگر. می توانید بذر را در یک ظرف کوچک از محلول h2o2 یک شب خیس کنید. به سادگی یک ظرف کوچک را با محلول پر کنید و دانه ها را در محلول قرار دهید. آنها را به مدت ۸ تا ۲۴ ساعت قبل از کاشت برای بهترین نتیجه خیس کنید. چه دانه های ارگانیک اگری را به سادگی خیس کنید یا آنها را در دستمال کاغذی قرار دهید. می توانید آنها را در هر زمانی پس از ۸ ساعت اول خیساندن یا ۲۴ ساعت در دستمال کاغذی بکارید.

با استفاده از روش حوله کاغذی. می توانید در واقع صبر کنید تا آنها جوانه بزنند و سپس آنها را بکارید تا در کل فرآیند شروع به کار کنید. مراقب ظهور اولین خار گیاه جدید باشید. هنگامی که خار کوچک قابل مشاهده است. می توانید بذر گل organic-agri جوانه زده را در خاک بکارید. این می تواند تا چند هفته در زمان جوانه زنی صرفه جویی کند.

بذر |روش خیساندن برای شروع جوانه زنی

بذر |روش خیساندن برای شروع جوانه زنی
ارگانیک اگری

دانه های ارگانیک  ۲ | روش خیساندن برای شروع جوانه زنی

ظرف خود را با مخلوط کاشت به درستی آماده کنید

ظروف را شل پر کنید و به آرامی تکان دهید تا مخلوط ته نشین شود. ضربه زدن کم ظرف بر روی میز یا پیشخوان نیز باعث پر شدن یکنواخت ظرف بدون فشرده شدن بیش از حد دانه های ارگانیک  ۳ می شود. از لبه یک چاقو یا ماله تمیز برای خراش دادن بالای ظرف و ایجاد یک سطح صاف و یکدست استفاده کنید. قبل از کاشت دانه. مخلوط را فشرده یا بیش از حد پر نکنید و فشرده نکنید. به یاد داشته باشید که بذر برای تنفس به فضاهای هوایی در خاک نیاز دارد.

چه دانه های بدون لکه بکارید و چه جوانه های زودرس. با انگشت خود یک فرورفتگی کوچک در ظرف ایجاد کنید یا دانه را به آرامی روی سطح خاک بگذارید و سپس آن را شل بپوشانید و به آرامی روی دانه بچسبانید. بیشتر دانهها باید در عمق ۲ تا ۳ برابر قطر خود کاشته شوند. به عنوان مثال. یک نخود که ۱/۴ اینچ است. باید ۱/۲ تا ۳/۴ اینچ در عمق خاک کاشته شود. بذر گل های  organic-agri کوچکتر را می توان روی سطح خاک پاشید. دانه های کوچکتر را با یک لایه مخلوط خوب بپوشانید و به آرامی با کف دست بکوبید.

نکاتی برای نگهداری دانه و بذر به فرم استاندارد

خاک را مرطوب نگه دارید (نه خیس) و روی ظرف را با یک پلاستیک شل بپوشانید تا رطوبت را حفظ کنید. بهترین راه برای حفظ رطوبت ثابت در بستر بذر آبیاری از پایین است. ظروف را در یک سینی کم عمق آب که تقریباً ۱/۴ تا ۱/۲ اینچ با آب تمیز پر شده است قرار دهید. مخلوط نهال آب را به داخل ظرف می کشد و دیگر نگران شستن دانه با آبیاری بالا نخواهید بود. کیسه های محصولات سبزیجات از خواربارفروشی بسیار خوب عمل می کنند. زیرا نازک هستند و می توان یک انتها را باز گذاشت.

ظرف را به طرفین داخل کیسه بلغزانید. هنگامی که جوانه ها از طریق سطح بیرون آمدند. هر پوشش پلاستیکی را بردارید. مراقب ظاهر شدن دو برگ اول باشید. زیرا این سیگنال شماست که به جوانه کوچک جدیدتان کمی چای کمپوست یا غذای گیاهی مایع رقیق شده بدهید. بسیار مراقب باشید که آن را بسوزانید یا بیش از حد تغذیه نکنید: به یاد داشته باشید که هنوز نوزاد است. همانطور که به ن بذر گل تازه متولد شده استیک نمی دهید. به کودک خود یک وعده غذایی کامل به اندازه گیاه بالغ ندهید وگرنه به احتمال زیاد از شوک خواهد مرد.

دانه هایی با تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی

اگر بذر  را در داخل خانه یا در گلخانه جوانه می زنید. برای رشد ساقه های قوی نیاز به تحریک دارند. شما می توانید این کار را با نصب یک فن کوچک برای حرکت هوا روی آنها یا با مسواک زدن به آرامی با دست خود روی آنها انجام دهید. این به جلوگیری از ضعیف شدن نهال ها و “پچ پا شدن” کمک می کند. حالا که جوانه زده اند به نور خوب هم نیاز دارند.

یک طاقچه آفتابگیر در ضلع جنوبی خانه یا یک نقطه آفتابی در فضای باز در طول روز به خوبی کار خواهد کرد. اگر هنوز قبل از آخرین تاریخ یخبندان است یا شب ها هنوز سرد است. حتماً نهال ها را در داخل خانه بیاورید. با وارد کردن تدریجی نهال ها به دمای خنک تر در فضای باز طی چند روز. آنها به اندازه کافی برای رفتن به باغ آماده می شوند.

سبزی هایی با دانه های بزرگتر. نخود. لوبیا. ذرت. کدو. خربزه. فلفل. بادمجان و گوجه فرنگی با استفاده از این روش خیلی راحت جوانه می زنند و پس از جوانه زدن می توان آنها را مستقیماً در باغ کاشت. برای انجام این کار. یک گلوله ۲ تا ۳ اینچی از خاک خوب گلدان یا مخلوط استارتر بذر گل organic-agri درست کنید و دانه تازه جوانه زده را در مرکز توپ قرار دهید. سپس محل خود را در باغ آماده کنید

بذر | تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی

بذر | تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی
ارگانیک اگری

دانه های ارگانیک  ۳ | تحریک و نور کافی برای ساقه های قوی

سوالات متداول در خصوص و با مضمون تحت عنوان بذر

۰۱ چه مخلوط دانه ای در شکوفه ها وجود دارد؟

این دانه از دانه های گل زیر تشکیل شده است: فاسلیا. کتان. خردل زرد. گشنیز. داب کتان. گل خطمی. خشخاش. بولدریک. گل ذرت. بابونه. شبدر ایرانی. شبدر مجسم. شبدر اسکندریه.

۰۲ بهترین زمان کاشت شکوفه ها چیست؟

شکوفه ها را می توان در هر زمانی از سال بیرون انداخت. زمان گلدهی: فروردین تا مهر

۰۳ قطر شکوفه چقدر است؟

یک شکوفه ۲ سانتی متر قطر دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.