بذر

بذر #۳ تا از بهترین چمن متراکم ارگانیک برای حیاط خلوت شما

بذر - بذر چمن

بذر چمن متراکم می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. بیشتر مردم رویای داشتن چمنی سرسبز با درختان بزرگ را در سر می‌پرورانند تا در تابستان سایه‌ای زیبا داشته باشند. با این حال، چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که سایه دنج مانع از رشد مناسب باغچه می‌شود.

مانند بسیاری از گیاهان، چمن نیز برای رشد به نور خورشید نیاز دارد. حتی انواع مقاوم در برابر سایه نیز همچنان به نور خورشید نیاز دارند. بنابراین، اگر دوست دارید شاخ و برگ درختی بسیار متراکم داشته باشید. که یک منطقه را به طور کامل در طول روز پوشش دهد. آماده باشید زیرا بعید است که بذر چمن بتواند به درستی در آن منطقه سایه رشد کند.

اما اگر منطقه سایه‌دار در باغ شما می‌تواند برای بخشی از روز به نور آفتاب برسد. همچنان می‌توانید با انتخاب انواع مناسب دانه، چمن بکارید.

فهرست مطالب قابل مطالعه:

چه نوع چمنی در سایه رشد می کند ؟

آشنلیی با نوع کاشت  چمن متراکم اسکاتز !

آشنلیی با نوع خاص دانه علف سایه نوکس !

بذر چمن های زینتی و زیبا مقاوم در برابر سایه

آشنایی با نمونه ای از چمن جو دریای شمال

آشنایی با کاشت چمن جنگلی ژاپنی و نوع پرورش آن

چگونه ۵ گونه برتر چمنزار را شناسایی کنیم ؟

شناسایی و کاشت اصولی دانه چمن بلوگراس !

شناسایی چچم چند ساله از انواع مختلف گیاهان !

شناسایی انواع دانه های علف فسکیو بسیار بلند !

آنچه درباره جوانه زنی سریع علف های برموداگرس خواندید

گالری تصاویر:

دانه ۱چمن مو پرزدار

دانه ۲چمنزار

دانه ۳چچم گیاه

چه نوع چمنی در سایه رشد می کند ؟

چه نوع چمنی در سایه رشد می‌کند که می‌تواند چمن‌های شما را سالم و بدون لکه‌های پراکنده نگه دارد؟. آنچه شما نیاز دارید، انواع دانه های علف مقاوم در برابر سایه است.

هنگام کاشت بذر چمن در هر منطقه، باید از چمنی استفاده کنید که دارای سایه عالی و تحمل است. این مهم ترین گام در هنگام تلاش برای مبارزه با مناطق سایه است. فسکیو خوب بالاترین میزان تحمل سایه را دارد. با این حال، اگر در منطقه‌ای مانند ارگانیک اگری قرار دارید. فسکیو خوب راه حلی نیست زیرا یک چمن فصل سرد است. اگر به دنبال گونه‌ای از چمن‌های فصل گرم هستید که در برابر سایه مقاوم باشد. چمن سنت آگوستین تنها انتخاب شماست. چمن بلند فسکو دارای تحمل سایه مناسب و بلوگرس است و گونه های چچم چند ساله تحمل سایه مناسبی دارند.

عنوانبذر
نویسندهیگانه صالحیان
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۷۸۴ کلمه
مدت زمان۱۵ دقیقه

چمن ضخیم در نور کم به خوبی دوام نمی آورد. بنابراین، اگر دانه چمن را در سایه می کارید. بهتر است در فصل پاییز زمانی که شاخ و برگ درختان از بین رفته است، کاشت کنید. اما با میزان دانه کمتری بکارید. این به این دلیل است که نرخ دانه معمولی در مناطق سایه‌دار باعث ایجاد تعداد زیادی گیاه چمن می‌شود. که باعث استقرار نامطلوب می‌شود.

بهترین راه برای اینکه چمن‌های سبز خود را به این شکل نگه دارید. این است که بذرهایتان را کمی طولانی‌تر در سایه بکارید تا در قسمت‌هایی که آفتاب خوبی دارند. شما به هر گیاه چمنی نیاز دارید که سطح بیشتری برای جمع آوری نور برای فتوسنتز داشته باشد.

علف‌های مناطق سایه‌دار نه‌تنها برای نور سخت هستند. بلکه باید برای آب مورد نیاز خود کمی تقلا کنند. درختانی که در زیر آنها هستند تمام رطوبت

organic-agri را می‌مکند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هرقسمت از چمن خود را در زیردرخت کمی بیشتر آبیاری کنید. آن دانه‌های مخلوط را روی قسمت سایه دار باغ خود پخش کنید تا زمانی که شروع به ریشه زدن کند.

آشنایی با نوع کاشت بذر چمن متراکم اسکاتز !

ترکیبی ویژه از چمن‌های مقاوم در برابر سایه ترمیم‌شونده. مخلوط سایه متراکم اسکاتز ترکیبی بسیار مناسب برای کاشت دانه ۱ برای مناطق اطراف یا زیر درختان متراکم است. این ترکیب چمن با نگهداری کم به نور خورشید زیادی نیاز ندارد. زیرا می تواند با کمتر از ۳ ساعت آفتاب رشد کند. هردانه حاوی پوشش منحصر به فرد organic-agri است که می‌تواند ۲ برابر بیشتر از دانه بدون پوشش آب جذب کند. برای شروع سریع رشد با مواد مغذی ضروری تغذیه می‌شود و می‌تواند از نهال‌ها در برابر بیماری محافظت کند. به طور کلی، می تواند سریع تر، ضخیم تر رشد کند و علف سبز بهتری تولید کند.

آشنلیی با نوع خاص دانه علف سایه نوکس !

برای زنده ماندن در خاک های خشک ضعیف، خاک مرطوب یا در مناطق شدیداً سایه ساخته شده است. برای بهبود مقاومت در برابر حشرات با اندوفیت تقویت شده است. دارای چمن فسکیو سخت است که به کود بسیار کمی نیاز دارد. همچنین حاوی Poa Trivialis است که چمنی مقاوم در برابر سایه است. که حتی در مکان های مرطوب و سایه به خوبی رشد می کند. یک پوند از این مخلوط می تواند تا ۷۵۰ فوت مربع مساحت را پوشش دهد.

بذر چمن های زینتی و زیبا مقاوم در برابر سایه

اگرچه بیشتر چمن‌های زینتی آفتاب کامل را ترجیح می‌دهند. برخی از علف‌های زینتی مقاوم در برابر سایه وجود دارند که می‌توانند به خوبی رشد کنند. و مناطق سایه‌دار باغ را مورد توجه قرار دهند.

دانه ۱چمن مو پرزدار

بذر - بذر چمن

بذر – بذر چمن – ارگانیک اگری

این یک توده سبز تیره است که چمن را تشکیل می دهد. در طول فصل بهار به خوشه های گل سبز ابریشمی شکوفا می شود. در حالی که در فصل پاییز به رنگ زرد، طلایی یا برنزی می رسد. در سایه نیمه مرطوب بهترین رشد را دارد. می تواند تا ۲ تا ۳ فوت بلند شود.

آشنایی با نمونه ای از چمن جو دریای شمال

این گونه ظاهری شبیه بامبو دارد. در اواخر تابستان یا اوایل پاییز سر بذرهای بسیار جذابی تولید می کند. در سایه کامل تا ۲ یا ۳ فوت رشد می کند. خیلی زیاد دوباره دانه میده.

آشنایی با کاشت چمن جنگلی ژاپنی و نوع پرورش آن

این گونه، توده های قوسی شکل ظریفی از شاخ و برگ سبز لیمویی تولید می کند. رنگ دانه ۲ در پاییز مایل به قرمز است. رشد کندی دارد و در قسمت های سایه دار مناسب است.

اینها گونه های مفید متعددی هستند که رنگ شاخ و برگ جذابی را ارائه می دهند. برخی در حال تشکیل توده هستند و در حالی که برخی دیگر به راحتی پخش می شوند. همچنین بذر گل آفتابگردان در شرایط مرطوب تا مرطوب نیز مقاوم است. تا حدی تا سایه کامل به خوبی رشد می کند.

چگونه ۵ گونه برتر چمنزار را شناسایی کنیم ؟

چه در حال کاشت چمن فعلی باشید، چه به فکر ایجاد یک چمن جدید یا کاشت ارگانیک اگری مجدد. نقاط لخت یا نازک شده باشید، مهم است که بدانید درحال حاضر چه نوع چمنی درحال رشد هستند. برای بسیاری از صاحبان خانه، در نگاه اول تفاوت چندانی بین گونه های چمن وجود ندارد. تا زمانی که از فسکوی بلند برای پر کردن یک نقطه خالی در وسط بلوگراس خود استفاده کرده باشند. یا از بذر برموداگراس در چمنزار خوب خود استفاده کنند، متوجه اشتباه راه خود نمی شوند.

دانه ۲چمنزار

بذر - بذر چمن

بذر – بذر چمن – ارگانیک اگری

درحالی که برخی از گونه‌های چمن برای مخلوط کردن خوب هستند. ترکیب انواع دیگر با هم ظاهری «لحاف‌مانند وصله‌ای» ایجاد می‌کند. هر گونه عادات رشد، نیازهای نگهداری، بافت و سایه سبز خود را دارد. خوشبختانه، زمانی که برخی از ویژگی های کلیدی را یاد گرفتید، شناسایی چمن موجود شما نسبتاً آسان است. درحالی که ممکن است اعضای جنس مخالف خود را با مهارت های شناسایی چمن تحت تأثیر قرار ندهید. حداقل می دانید که برای پروژه بعدی خود به چه نوع دانه ای نیاز دارید.

شناسایی و کاشت اصولی بذر چمن بلوگراس !

بلوگرس محبوب ترین چمن organic-agri مورد استفاده برای چمن در ایران است و دلایل خوبی دارد. یکی از باکیفیت ترین دانه ۳ چمن های ممکن را ایجاد می کند. بافت مخملی نرم، رنگ سبز تیره و تحمل ترافیک سنگین آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها. برای حیاط، زمین‌های ورزشی و دانشگاه تبدیل کرده است.

بلوگراس دارای رنگ سبز تیره و عادت رشدی است. بارزترین مشخصه شناسایی نوک برگ قایق رانی شکل است. همچنین دارای یک رگبرگ میانی برجسته است که از وسط تیغه برگ بالا می رود.

شناسایی چچم چند ساله از انواع مختلف گیاهان !

لولیوم پرن توسط هری رز چچم چند ساله یک انتخاب محبوب برای مناطق خنک ساحلی ایران است. سرعت جوانه زنی بذر و تحمل آن در جایی که به یک پوشش سریع و بادوام زمین نیاز است. چچم چند ساله بیشتر به عنوان افزودنی به مخلوط دانه بلوگراس. و برای کاشت چمنزارهای جنوبی در فصل زمستان استفاده می شود.

دانه ۳چچم گیاه

بذر - بذر چمن

بذر – بذر چمن – ارگانیک اگری

از نظر ظاهری بسیار شبیه به بلوگرس است و اکثر مردم در تشخیص آن مشکل دارند. یکی از مشخصه های کلیدی چچم چند ساله، پشت تیغه برگ است که بسیار براق است. همچنین می توانید مقداری علف را از خاک خارج کنید و به پایه ساقه ها نگاه کنید. اگر پایه ساقه بنفش مایل به قرمز باشد، چچم چند ساله است. یک سر بذر چمن جمع و جور شبیه خوشه تشکیل می دهد که بسیار متفاوت از سر دانه بلوگراس است.

شناسایی انواع دانه های علف فسکیو بسیار بلند !

فسکیوی بلند از نوع هری رزترف، یکی از انعطاف پذیرترین و بادوام ترین چمن های موجود است. گرما و خشکسالی بهتر از سایر علف های فصل سرد کنترل می کند و سختی را متحمل می شود.

فسکیوی را می توان با تیغه های پهن برگ آن که دارای رگبرگ های هم اندازه است شناسایی کرد. هیچ نوار میانی برجسته ای ندارد. یک سر بذر به خوشه تشکیل می دهد که حاوی شش تا هشت دانه است. فسکوی بلند نباید با علف دیگری مخلوط شود.

آنچه درباره جوانه زنی سریع علف های برموداگرس خواندید

این یک چمن تهاجمی و بادوام است که به خوبی خشکسالی را کنترل می کند. در گرمای تابستان رشد می کند و در ماه های زمستان به خواب می رود.

برموداگراس را می‌توان با بافت درشت و ریشه‌های تهاجمی ارگانیک اگری بالای زمین که به نام استولون شناخته می‌شوند، شناسایی کرد. همچنین دارای کرک های کوچکی است که تیغه برگ به غلاف برگ می رسد. بارزترین ویژگی آن سر بذر آن است که شبیه پای پرنده است.

برموداگراس هرگز نباید با هر نوع چمن دیگری مخلوط شود. و در علف های فصل سرد به عنوان یک علف هرز در نظر گرفته می شود.

سوالات متداول

  1. چه نوع چمنی در فصل گرم رشد می کند؟
  • اگر به دنبال گونه‌ای از چمن‌های فصل گرم هستید که مقاوم باشد، چمن سنت آگوستین است.
  1. چمن اسکاتز برای رشد سریع چه عملیاتی انجام می دهد؟
  • برای شروع سریع رشد با مواد مغذی ضروری تغذیه می‌شود و می‌تواند از نهال ها در برابر بیماری محافظت کند.
  1. اگر ساقه چچم رنگ بنفش مایل به قرمز بود، نشانه چیست؟
  • اگر پایه ساقه بنفش مایل به قرمز باشد، چچم چند ساله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.